Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám állandóan...

Gabszem kérdése:

3 hónapos babám állandóan hasra fordul, de így kijön belőle egy csomó kaja. Mikor múlik el ez a refluxos időszak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
ez messze nem reflux. a reflux egy betegseg, ez viszont termeszetes. majd ha stabilan ul, akkor elmulik.
2012. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem reflux. Egyértelmű h kijön a kaja, ha a hasán van.
2012. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 3 hónapos és nálunk is hasonló a helyzet,mint nálatok annyi különbséggel,hogy neki tök mindegy milyen testhelyzetben van.akkor is visszajön a tejcsi baromi nagy mennyiségben.Én is aggódtam,vittem több gyerekorvoshoz is,de azt mondták várjak ,mert lehet kinövi.Amíg kialakulóban van a gyomra,nem lehet refluxról beszélni.Én ezzel nyugtatom magam,aztán ha nem javul a szitu viszem szakorvoshoz.
2012. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is kijön a kaja mindenféle helyzetben sajnos. Hát azért valamilyen szinten ez reflux, mivel nekik még nem zár rendesen a gyomruk és az a refluxbetegség. A védőnő azt mondta, hogy ha majd sűrűbb ételeket eszik, akkor majd elmúlik... hát reméljük!
2012. máj. 28. 21:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Egy jó tanács:nekünk egy "jó képességű" gyerekorvos sűrítőt írt fel,hogy belekösse a gyerekem gyomrába a tejcsit.Gondolta ezzel meg lesz oldva a probléma.Na ezt ne próbáld ki!Borzasztó!!Főleg ha még hasfájós is szegényke...Volt is 1-2 keresetlen szavam a doktornőhöz.Nem ez a megoldás.Várni kell sajnos,addig meg jó sokszor ruhát váltani és figyelni a picire.
2012. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kíváncsicska ***** válasza:
4 hónapos korig bukásnak nevezi a dokink,éppen azért mert még alakul a gyomruk.Ez után már inkább a reflux jelzőt használják.A lányom iszonyú bukós baba.Az evés után akár 2 órával is képes volt visszajönni belőle a kaja jó része.Dokink azt mondta bírjuk ki a hozzátáplálásig nem írna fel szívesen sűrítőt.Igaz ezek a gyerekek könnyebben nyelnek félre és még elég sok következménye is lehet, bár ezt nem oldja meg a sűrítő.Most 6 hónapos.3 hete elkezdtünk kóstoltatni vele, és mióta megeszik nagyobb mennyiséget azóta jóval kevesebbet és jóval kisebb m,ennyiségben bukik.Szóval igen a hózzátáplálás megoldhatja a gondokat.De csak azért ne kezdj el hozzátáplálni 4 hónaposan.
2012. máj. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál is ez volt a helyzet,szinte minden kijött belőle,mi kaptunk rá valami szirupot,ha tápszeres a babád váltsatok AR-es tápra,meg kell emelni a kiságyat a fejvégénél,hogy ne legyen teljesen vizszintes,ha adsz neki teát vagy vizet azt kis mennyiségben és inkább többször add neki.Nekünk ezek beváltak pedig.
2012. máj. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
- pedig
2012. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekünk a sűrítő bevált.
2012. máj. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!