Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babámnak magas láza...

Fél éves babámnak magas láza van mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Reggel még csak folyt az orra, délutánra kicsi láz, kapott nurofent (39 szájban).Estére 39,6 lett,és forró nagyon... Itattam,még egy adag nurofen, kúp, kétszer kereszt-borogatás... most itt szuszog kábán az ölemben... Első ilyen láz. Pár napja fogzik, egyszerre két foga jön, és 3 napja kapott oltást,összefügghet vele? Mit tehetnék még, hogy jobb legyen neki? Sajnálom szegényt :(
2012. máj. 28. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39,6 a láza??? azonnal orvos!
2012. máj. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne sajnáld, hanem hívd ki az ügyeletet vagy rohanj be vele a kórházba.

A 39,6 nagyon veszélyes, főleg, ha nem megy le.

2012. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Kerria ***** válasza:

a kúpnak hatnia kellett volna...mikor adtad be?

Egész kúpot kapott, ugye?


Ha kúp után fél órával is még lázas, akkor ügyeletet hívni, vagy ha olyan a gyerekdokid, akkor őt is hívd bátran!

2012. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azonnal ügyelet vagy kórház!!!!!!!
2012. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Összefügghet vele. Szerintem is azonnal doki! Ha másnem hivd fel..
2012. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jóég, hát azonnal orvos!
2012. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt! Hűtőfürdő és nurofen és folyamatosan figyeld nehogy lenyelje a nyelvét, nálunk nem csinálnak vele semmit az orvosok.
2012. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ORVOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
2012. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Lement neki, egyelőre. Én is mentem volna, de nagyon nehéz eljutni a dokihoz :( Szerencsére kis gyengéd borogatás, és a kúp (igen, egész) levitte neki. Aludt is, most telerakta a pelust, és játszik. Remélem, alszunk is az éjszaka.
2012. máj. 28. 21:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Oké, ha újra felmegy, hűtő fürdő. Jobb, mint a borogatás, mert jobban leviszi a lázat és kíméletesebb. Először csinálsz a kis kádba olyan hőmérsékletű vizet, mint a babád hője. Bele teszed, majd a lábánál pici hideget csorgatsz bele, melyet a másik kezeddel kevergetsz. Így szép lassan hűtöd a vizet 25 C-ig. Ez nem annyira drasztikus, mint a hideg borogatás, még akkor sem ha állott vizes. Max 10 percig hagyd a vízben, aztán törölgesd meg öltöztesd száraz ruhában, majd 10 perc múlva ellenőrizd a hőjét.
2012. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!