Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam, hogy mindenkin...

Hogy csináljam, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

A baràtnőm szeretne vigyàzni a kisfiamra.. Ezzel nincs is gond, viszont: ma nàluk voltunk délutàn, és nagyon zavart, hogy beleivott(!) a kisfiam cumisüvegjébe, aztàn megitatta. Zavaromban nem tudtam hova nézzek, még nem fordult ilyen elő velem. Nàlunk evidens, hogy nem eszünk/iszunk bele a gyerek ételébe/italàba - még mi, a szülei se. Nem hogy egy "idegen", aki ràadàsul dohànyzik is.

A dohànyzàs a màsik. Nem szeretném, ha a fiam mellett cigizne, egyedül hagyni egyértelműen nem lehet (9 hós). Viszont ma sem bírt ki 2 óràt cigi nélkül.

És még van 1-2 kisebb észrevételem, de ezek zavarnak a legjobban.

Hogy tisztàzzam ezeket úgy, hogy ne bàntsam meg?


2012. máj. 28. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Beszéd meg ezzel a kérdezővel :) :) :)

2012. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy ne igyon bele az üvegébe és kész. Ne durván, csak úgy, hogy "figyelj, mi nem szoktunk beleinni, légy szíves te se csináld".

A cigi meg szerintem nem olyan nagy tragédia, mert 1.) feltételezem, van annyi esze a barátnődnek, hogy nem közvetlenül a gyerek arcába fújja a füstöt, hanem mondjuk amikor kint vannak az udvaron (ha még sincs neki ennyi sütnivalója, nem bíznám rá), 2.) ennyi cigifüsttől nem lesz baja.

2012. máj. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincs náluk udvar, erkélyen dohányoznak, aminek a köve tiszta mocsok és hamu - már csak ezért sem szeretném ha cigizne amíg vigyáz rá, mert vagy az ölében van a gyerek amíg szívja a bagót, vagy a koszban-hamuban-mocsokban.


Megpróbálok majd valahogy finoman hatni rá. Köszönöm mégegyszer!

2012. máj. 29. 07:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk a puszi kérdéssel volt így a dolog. Valahogy apa nem szereti, ha a gyerek szájára bárki is ad puszit. Az arcoskájára lehet, de a szájára ne (persze anya néha kivétel :-) ). Viszont nekem a nővérem állandóan "szájon csókolta". És én megkértem szépen, hogy ne adjon a szájára puszit, mert nem szeretjük, és kész.

Mondjuk nálunk rajtam kívül mindenki dohányzik a családban, de evidens, hogy kimennek a teraszra.

Szerintem beszélj erről a barátnőddel, mármint hogy mi bánt téged, és ha esetleg megsértődik, akkor meg nem ér annyit az egész, hogy aggódj rajta. Főleg úgy, hogy az ideiglenes felvigyázónak tiszteletben kell tartani a szülők kérését, szerintem.

Úgyhogy ne köntörfalazz, hanem beszéld meg vele egyenesen. Hiszen ha te vigyázol majd az ő gyerkőcére, akkor te is úgy fogod csinálni, ahogy ő kéri.

2012. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves XY!

Nyugodt lélekkel rád bízom a kisfiamat, mert szeretlek és megbízom benned, de akkor kérlek vedd figyelembe a kéréseimet: ne dohányozz és ne igyál bele a cumisüvegébe.

2012. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!