Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tartják tiszteletben...

Miért nem tartják tiszteletben a döntésemet?

Figyelt kérdés

Már kezdem unni, hogy mindenki jobban tud nálam mindent.

4hónapos anyatejes a lányom. Mielőtt megszületett már azelőtt is mondtam mindenkinek, hogy én kivárom a 6hónapot a hozzátáplálással.

Mikor betöltötte a 4.hónapot a lányom akkor anyukám már mondta, hogy akkor adjunk neki almát vagy valamit. Mondtam, hogy nem. Elkezdte mondani a lányomnak, hogy jajj anyád nem ad neked semmit enni. Nem mondtam semmit.

Aztán mamámnak volt szülinapja, adni akart a lányomnak tejszínhabot. Már nyomta a szájába a kanalat, alug tudtam megfogni mamám kezét, hogy ne csinálja. Aztán pár nap múlva csokit akart vele etetni.

Anyukám produkciója: tegnap voltunk ebédelni, a lányom anyukám ölében ült, én párommal beszélgettem. Mikor rájuk néztem, azt láttam, hogy a lányom szájából egy nagy répa lóg ki, amit anyukám a levesből vett ki. Köpni nyelni nem tudtam. Nagy lelkesen mondja, hogy nem fintorog a répától. Mondom nem érdekel akkor sem fog még kapni.

Ma anyósoméknál voltunk és ott is, első kérdés, hogy kap már gyümölcslevet? Mondom nem, majd 6hónaposan. Erre elkzdni, hogy de akkor már főzeléket kell ennie. Mondom nem baj, ráérünk még.

Ennyire felfoghatatlan amit kérek? Miért nem lehet megérteni, hogy a 4hós lányomnál nem kezdem meg a hozzátáplálást? Hogy értessem meg velük, hogy nem akarom még elkezdeni?


2012. máj. 28. 22:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Mondogasd továbbra is. Sajnálom, hogy így állnak hozzá. Az én lányom a legnagyobb sajnálatomra 3 hónapig tudott csak anyatejes lenni, de akkor hiába jöttek akármivel, nem hagytam magam. Mivel utána tápszeres volt, az 5. hónaptól kezdtem etetni, de akkor is mindig szigorúan kiálltam az mellett, amit vallottam, szóval hiába jött a dédi a pörkölt-nokedli kombóval, akkor sem kapott a lányom.
2012. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

A tejszínhabos dologért én visszakézből adtam volna egy pofont, legyen az bárki is aki adta.

Megértem, h a szoptatást részesíted előnyben, de ne aggódj az alma és más ártatlan kaják miatt. Azok nem tesznek rosszat. Ha pedig a babád nem igényli, hogy hozzátápláld, akkor meg semmi rosszat nem teszel. Én 9 hónapig voltam anyatejen és anyukám erőszakkal sem tudott belémtömni semmit.

2012. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le anyóssal, édesanyáddal, minden "problémás személlyel" külön-külön. Valami ilyesmit tudnék elképzelni:

"Figyelj, Anya/Julika/Náncsi néni/Akárki. A lányom hozzátáplálását hat hónapos korában szeretném elkezdeni, nem előbb. Ezért azt kérem tőled, hogy amíg nem lesz fél éves, semmit ne adj neki, és azután is csak úgy, ha előtte megkérdezel. Tudom, hogy te mást gondolsz erről, de az én lányomról van szó, és bár szívesen meghallgatom a tanácsaidat, én és a férjem fogunk dönteni. Mivel mi úgy döntöttünk, hogy hat hónapos koráig nem kezdjük el a hozzátáplálást, nem is fogjuk elkezdeni. Kezdem úgy érezni, hogy nem bízhatok meg benned ebben, tekintve, hogy a múltkor répát adtál neki/tejszínhabbal akartad etetni/akármi más, ezért ha ez továbbra is előfordul, kénytelenek leszünk úgy megoldani, hogy amíg a kislány hat hónapos nem lesz, nem eszünk nálatok/nem megyünk veletek ebédelni. Ha még így is mindenfélével tömitek a kicsit, akkor sajnos nem fogunk eljönni hozzátok fél éves koráig.


Ezzel te elmondtál mindent, mosod kezeid, ha nem állnak le, nem jöttök. Felnőtt emberek, ne kelljen már a kezükre csapni.

2012. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt (pl. 3 hónapos volt, mikor csokikrémet nyalattak vele, míg mosogattam, mondván, látszott a gyereken, hogy kívánja). Végül oda jutottunk, hogy én megmondtam, hogy itt már mindenki felnevelte a saját gyerekét, ezt a gyereket a férjemmel MI szeretnénk felnevelni. És, ha mi úgy gondoljuk, hogy 18 éves koráig csak anyatejet eszik a gyerek, akkor azt eszik és passz.

De ha "vigasztal" később sem lesz könnyebb azokkal, akik nem fogadnak el téged, mint felnőtt, értelmes embert, aki képes életben tartani egy gyereket. Én pl. nem értettem, hogy amikor már 9 hónaposan olyan sok mindent ehet, miért kell tejjel és tojással készült tésztafélével etetni a gyereket a hátam mögött. Na, akkor hangzott el az ominózus anyatejes mondta.

2012. máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 kíváncsicska ***** válasza:
100%

Hát sajna ezt a korkülönbség és a hozzátáplálási "trend" változása okozza.Nálunk is ment a huzavona.Már ezt adhatnál neki meg azt.Most 6 hónapos a kislányom és anyósom szerint már ki kellett volna váltanom 1 étkezést,sőt rántással sűrítenem kellen a főzelékjeit.Ami ugye nem főzelék csak főtt pápesített krumpli répa sütőtök,stb.Én múltkor azt vettem észre, hogy a kaktusz nevű jégkrém felső zöld édes rémes részét nyalatta meg vele.Mondanom sem kell a hátam mögött,csak annyira figyeltek hogy láto-e hogy ezért vettem észre a mozdulat végét.Utána a tejszeletet akarta megnyalatni vele mert kívánja címszóval.Férjem azólt rájuk erőteljesen hogy nem kaphat édességet meg pláne.De ezek után le nem vesszük a szemünk a gyerekről ha nasi vagy kaja kerül elő.

Megérteni nem fogják elfogadni meg pláne, mert az ő idejükben...

2012. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is meg volt a nagy balhé. Anyatejes az én kisfiam is, ugyan így csak fél éves korában kezdtem a hozzátáplálást, stb. A nagymamám, amikor még éppen, hogy csak elkezdtük a kóstoltatást, kemény, savanyú cukorkával kínálta. És halálosan megsértődött, amikor mereven elzárkóztam. Basszus, mind a mellett, hogy cukor, még ráadásul meg is fulladhatott volna a gyerek. fél éves gyereknek cukorka! Hajmeresztő. És ha nem vagyok ott, még el is veszi a gyerek és be is kapja?! A túrórudi volt még ilyen, rá egy héttel. Azt sem értette, hogy mi a bajom azzal is. Pedig a "gyerek nyúlt érte". Hát persze, hogy nyúlt! Távol lakunk egymástól, így nem túl gyakran kellett megküzdenem ezekkel a helyzetekkel, de így is átérzem, ami nálatok van. És sajnos az idősebb generáció max megsértődik, de nem érti meg, ha elmondod az álláspontodat. Legalábbis az én családomban így megy.
2012. máj. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ne is mond. Én is 6 hósan kezdtem hozzátáplálni. Mondjuk nálunk csak apósom élettársával volt vitánk. Anyukám és anyósom meg sem próbálta etetni, tudták az álláspontomat. Szóval ez a kedves hölgyemény amikor 3 hónapos volt a fiam csirkepörkölttel akarta etetni (és neme gy öreg nőről van szó). Mert hogy Jocika (a közös gyerek), már mindet evett ilyen idős korában, meg a tehéntejet itta (nem bírt szoptatni). Volt egy pár ilyen dolog vele, megmondtam, hogy minek adjak neki, hiszen még szopik, ráérünk még. Utána megértette. De megmaradt azóta is, hogy Jocika már ezt vagy azt csinálta ilyen idősen. Legutóbbi vitánk a szobatisztaságnál volt. Tavaly nyáron volt a kisfiam 2,5 éves. De nem akarta se a bilit, se a szűkítőt. Így takarítottam és mostam:-) Így apósom élettársa: Ültessem rá erővel, majd ráérez. Vagy ha látom, hogy kakil, akkor gyorsan ültessem rá. Itt is beszóltam neki, hogy te mit szólnál hozzá, ha a kakilás közben , gyorsan lerántanák rólad a nadrágot és megzavarnának, erővel leültetnének valahova. Erre nem jött válasz. Na meg nem fogom egész nap lesni, kezemben a bilivel. Utána nem firtatta a témát tovább.
2012. máj. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mi előre, még a terhesség alatt megbeszéltük, hogy mit hogyan szeretnénk, hogy akarjuk altatni, etetni, játszani vele stb. Így aztán mindenki tudja, hogy mi hogyan gondoljuk, és mindenki eszerint jár el. Ami fontos, mert születésétől kezdve előfordul, hogy el kell mennünk 2-3 órára (mindkettőnknek) és anyum, vagy anyósom vigyáz rá.
2012. máj. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nnna, elküldtem véletlenül.

Szóval szerintem is szépen ültess le mindenkit, és mondd el, hogy te bizony még nem akarsz hozzátáplálni, és tekintve, hogy másnak nincs kompetenciája ebben az ügyben, ne tegyenek semmit a te döntésed ellenére.

2012. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenhol voltak viták vagy " megeggyezések" a családdal, volt ahol kisebb csetepatéval járt, volt ahol jött az ingyencirkusz. Nálam elég nehéz mert van mama és dédi is a láthatáron, akik még vígan aktívak, és tisztában vannak vele mit gondolok, ennek ellenére, csempésznek egy egy falatot a gyerek szájába, de csak ilyen kenyér csipetet pl. mert szóltam az elsőnél, hogy meg ne lássam mégegyszer, a gyereknek tesznek rosszat és nekem. Ultimátumot adtam, ha még egyszer meglátom, megtudom, nem bízom többé rájuk a gyereket, mert nem lehet megbízni bennük. Akkortól nem volt semmi incidens, szólnak előre, hogy adhatnak e valamit. Szerintem ezel tudsz rájuk hatni, még ha nem is igaz, mert nincs kire bízni a gyereket, nekik ez fontos, hogy érezzék bízhatsz bennük, fontosak a gyerek nevelésében, tehát hass ezzel rájuk, vagy próbáld meg, hátha....
2012. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!