Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes-ben Gyed-ben jártas...

Gyes-ben Gyed-ben jártas anyukák tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Várandós vagyok,mire megszületik addigra lesz a kisfiam 2 éves.

Ha megszületik a pici,akkor a kisfiam után csak a családit fogom kapni?Gondolom két gyest nem kapok így a picur után veszem,majd fel..igaz?

Átolvastam,de ilyen helyzetekre konkrétan nincs igazán kitérve.

És az,hogy akkor kaphat valaki gyest,ha szülést megelőző 2 évben 365 napig biztosított volt.És ilyenkor az egészségbiztosításra gondolnak? Mert,ha igen akkor elvileg Gyedre lennék jogosúlt,persze ez csak egy szép megfogalmazás gondolatban,de kihámozni ezt sikerült:)

Nem vagyok retardált..,de ezekhez a dolgokhoz nagyon nem értek...

Aki jobban érti vagy valóban jártas ebben,kérem szánjon rám néhány sort,és mint egy gyereknek próbálja elmagyarázni nekem:)Köszönöm:)


2012. máj. 29. 07:53
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsi elírtam

Tehát az kaphat gyed-et aki a szülést megelőző 2 évben....

2012. máj. 29. 07:54
 2/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Várjál a lényeg hogy fennáll a munkaviszonyod most is?
2012. máj. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem.

Alapból nem kaphattam gyed-et,mert két munkaviszonyom között 3 hónapos megszakítás történt.A legutóbbi munkahelyemen csak 7 hónapig voltam.Nem onnan mentem szülni.Most jelenleg másfél éves a kisfiam és gyesen vagyok vele.

Persze mint írtam is,szép álom lenne,ha valóban az egészségbiztosításra gondolnának,mert akkor járna a gyed,de ez nincs így.

Az viszont valóban érdekel,hogy le kell adnom a kisfiam után a gyest és a pici után veszem fel?

2012. máj. 29. 08:09
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket,hát másra nem is számítottam,bár tény és való,hogy felháborító.Én kapom a gyest,mert nem tudok dolgozni,hiszen gyereket nevelek....Ha valóban csak ennyiből kellene fenntartanom magam valószínűleg beállhatnék botsáskának.:)
2012. máj. 29. 08:16
 6/8 anonim ***** válasza:
2-re nem kapsz gyest, a nagyobbik után meg kell szüntetni, és csak az újszülött után fogod kapni. Sajnos ilyen a törvényünk. De a családi pótlék jár mindkettő után, sőt 2 gyerek után pár száz forinttal több.
2012. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Alapból nem kaphattam gyed-et,mert két munkaviszonyom között 3 hónapos megszakítás történt.A legutóbbi munkahelyemen csak 7 hónapig voltam."


Az, hogy volt megszakítás a munkahelyek között, anem indokolja, hogy ne kapj gyedet, mert az ahhoz szükséges 365 napnak nem kell folyamatosnak lennie.

Valószínűleg azért nem kaptál, mert már nem volt munkaviszonyod, vagy mert nem volt meg a 365 biztosításban töltött napod.


Amikor azt írják, biztosítottnak jár a gyed, akkor arra kell gondolnod, hogy biztosított az, aki olyan jogviszonnyal rendelkezik, amelyikben a jövedelméből egészségbiztosítási járulékot vonnak.

A biztosítottság nem egyenlő azzal, hogy jogosult vagy ingyenesen igénybe venni az egészségügyi ellátásokat (gyes alatt erre vagy jogosult, nem vagy biztosított).


Igen, neked a két családi (26600Ft) és egy gyes fog járni.

Teljesen mindegy, hogy a nagyobbikkal maradsz gyesen, vagy azt lemondod, és igényled a kicsire, bármelyik megoldás jó a számodra.

2012. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat aranyosak vagytok:)
2012. máj. 29. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!