Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós babám nem tud egyedül...

4 hós babám nem tud egyedül elaludni. Miért?

Figyelt kérdés

4 hónapos fiam nem tud egyedül elaludni. Még sokszor segítséggel sem. Most jutottam el addig a pontig, hogy nem bírom tovább, amikor eljön az alvás ideje görcsben van a gyomrom, mert tudom h minimum 1 órás szenvedés jön.

Ha berakom a kiságyába, más gyerek elalszik magától vagy belefárad a sírásba és elalszik, hát az én fiam nem. Ha kell 2 órát is ordít, de ő nem alszik el.


Esetleg ha lenne valakinek ötlete vagy jó tanácsa mit csinálhatnék, megköszönném!


2012. máj. 29. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:

De miért is kéne neki ordítani egyedül a kiságyban?

Ő még pici, szüksége van rád!

Ha nagyon nem megy a kiságy, esetleg próbáld,hogy babakocsiban tologatod egy kicsit, vagy ha van pihenőszék abban "rázod" egy keveset!

2012. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pihenőszék kilőve, babakocsiba most nem tudom tenni mert esik az eső. egyébként általában a babakocsi sem válik be.
2012. máj. 29. 09:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idős korában az én fiam se aludt el egyedül. Ölben kellett altatni, ráadásul járkálni kellett vele. Mondjuk szerencsém volt, mert 10 percnél tovább nem kell altatni. Most 6,5 hónapos és egyedül alszik el. Ezt úgy értem el, hogy a 10 perces időt fokozatosan rövidítettem, és beraktam a kiságyba. Ha sírt bementem, ha kellett kivettem, de hamar elaludt. Most úgy alszik el, hogy berakom a kiságyba hasra, mert így alszik, ha nem akar aludni megfordul és magyarázik egy ideig, de én nem vagyok bent. Ha megunta akkor elkezd nyöszörögni, ilyenkor bemegyek megsimogatom, megfordítom és alszik is. Oda vissza tud forogni, de ha álmos magától nem fordul hasra a kiságyban. Nálunk ez vált be, kitartást:)
2012. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a tiéd ilyen :)) Csak persze azt hisszük, hogy minden babát beraknak a kiságyába és alszanak, csak a miénk ilyen. Nekem 15 hós kislányom van, de sokat szenvedtünk ebben az időben mi is, ő sem akart aludni. Nála a kiságy volt a baj. Nem tudom h milyen elveid vannak, de én nem ragaszkodtam a nappal kiságyban kell aludni dologhoz. Nekem már mind1 volt, csak aludjon valahol. A lényeg h mindig mellé feküdtem, a mai napig így van. A kiságyban nem tudsz mellé feküdni, az nálunk kevés volt, h ott ülök. Aztán az ágyon is szenvedett, így lementünk a földre. A mai napig a földön alszik nappal. 2 paplan van leterítve, az a játszós szőnyeg. Azóta szeretem az altatást, erre a férjem jött rá, hogy így könnyen elalszik a gyerek.

Szóval szerintem csak rá kell jönnöd, hogy neki mi jön be. Furi, de éjjel nincs baja a kisággyal, szépen alszik benne, de nappal egyszerűen nem maradt benne.

2012. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más!!Te az altatással szenvedsz más anyuka pedig mással.

Próbáld meg lerázni magadról az eddigi negatív gondolatokat az altatással kapcsolatban. Lehet hogy ezt is érzi a manókád, a babák megérzik a rezdüléseinket :)

3 gyerkőcöm van, mindegyik legalább egy éves koráig felkelt éjjel sőt volt, hogy kétszer szopiztak.. Hulla voltam .. Elsőnél hasfájós lányzómmal szenvedtünk egy hónapig aztán rájöttem hogy a vizsgaidőszakom volt túl stresszes.. ő is vizsgázott vagy csak izgult helyettem???

Ötletek:

alvás körüli rituálé: mindig ugyanakkor, ugyanúgy tedd le aludni, az ágyába. És mindig mondjad hozzá kellemes hangon hogy mit fogtok csinálni.. Okos ám egy 4 hónapos!!

Helyettesítő tárgyak: cumi, pelus, rongyi

Nyugis zene: babazene

félhomály, csend

ha kell eleinte ringasd kicsit- hiszen neki megnyugtató az ölbe vétel a szívdobogásod és anyaillat!! de csak akor ha te is nyugodt vagy, és nem feszült!!- az előző tippek párosításával, majd pár alkalom után elég a helyettesítő tipp és a gyerkőc tudni fogja mi következik.


Nálam az jött be hogy nem volt alvásidő.. Eleinte aludt amikor fáradt volt. A pici babóka úgyis az ágyban van sokszor, de ha mégis a játszószőnyegen vettem észre hogy már legalább hármat ásított, azonnal be az ágyba, és az ajtót becsuktam. Eleinte nálunk is volt üvöltés és néztük az órát is.. 5-10-15 perc- félóra.. vegyél erőt magadon.. ha sír hát sír. pelus tiszta, poci tele és semmi baja.. majd abbahagyja..

Rá kell jönnie hogy ezzel nem ér el semmit. Amikor ez sikerül, akkor jön a nyugalmad.. mivel ezek után egyre többet lesz ágyon kívül, hiszem cseperedik a törpike..kúszik mászik hentereg.. az enyémek 1 évesen maguk mentek aludni, a lányom vitte a párnáit, a középső kisfiam a 3 db kesztyűbábot, a kisebb fiam most 2éves 2hónapos, textilpelenkái vannak azt cipeli mindenhova.. felmászik az ágyunkra,megöleli a pelust, az oldalára fordul és alszik.


A "párnás" karonülő lányom ( most már 8 éves lesz) volt, hogy úgy aludt el az ágyában hogy én ablakot pucoltam a szobájában,kitárt ablakok nagy fény és üvöltött a zene..


Talán szerencse vagy genetika, de tény, hogy mindegyikkel ugyanúgy csináltam. A gyerkőc érezze hogy jó dolog az alvás, ne tiltakozzon ellene. A mai napig ha tehetik mind a három alszik délben. Bocsi hogy így bő lére eresztettem a mondandómat, de meggyőződésem hogy nálatok is hamarosan kialakul a rend és végre nyugalomban megy majd aludni a picurkád és számodra is jön a nyugalmas időszak! Minden jót kívánok Nektek!!

2012. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én már próbáltam mindent, de ott tartok hogy feladom, elalszik ahogy akar.

Jó olvasni, hogy mások is voltak így, kezdtem azt hinni hogy csak az én gyerekem ilyen érdekes. Irigylem azokat akiknek pikk-pakk megy az altatás, remélem mi is hamarosan eljutunk oda...

2012. máj. 29. 09:26
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös hozzászóló!


Nagyon jó volt olvasni a soraid! :)

Pelusunk cumink van altatáshoz, de az is lehet h csak én csinálok valamit rosszul, lehet h még nem jöttem rá mi a titka ennek az egésznek.

Na majd megpróbálok 1-2 dolgot bevetni, meglátjuk mennyire válik be.

2012. máj. 29. 09:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is most 4 hós a kisfiam, és nekem sem alszik el, csak kézben. 2 hónapos koráig nem tudtam letenni, mert felébredt, és sírt, aztán egyik napról a másikra sikerült letenni. Most már előfordul, hogy a játszószőnyegén elalszik, miközben én vasalok a szobában, de az ritka. Mondjuk nekem elalszik sokszor evés közben, de ha nem, akkor fel kell vele állni, befészkeli az arcát a nyakamhoz, és 5-10 perc alatt elalszik, és mehet az ágyba. Ott persze megébred, de egy kis hátsimi mindig visszaaltatja, és békésen alszik. Nap közben mindig annyit alszik, amennyit ő akar, viszont 5 óra után már nem hagyom elaludni. Akkor persze nyűgi már, mire 7-kor jön a fürdés, de akkor élvezettel megpancsizik, utána eszik, és el is alszik. Mi odafigyelünk, hogy a fürdetés +- fél órával, de azonos időben legyen, hogy tudja, itt az alvásidő.

Amúgy egy kis rituálé szerű mondóka, vers is segít neki megszokni, hogy bizony este van, aludni kell.

Én kiélvezem, hogy anyához bújva alszik el, imádom, ahogy szuszog a nyakamba a kis manóm.

Van, hogy leteszem, és simizom a hátát. Aztán ha nagyon sír, magamhoz ölelem. Nem hagyom zokogva elaludni.

Élvezd, hogy szüksége van rád, és hidd el, ahogy nő, úgy fog "igazodni a normálishoz". Magától.

Amúgy meg gondolj csak bele, most született, és már 4 hónapos. Nem is olyan sokára már már nem lesz szüksége anya óvó karjaira. Én ezért használom ki!

2012. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a titka a dolognak, hogy akkor tedd le aludni a babát, amikor látod rajta, hogy már tényleg álmos (dörzsöli a szemét, nyűgös lesz, ásítozik). Ehhez ki kell jól ismerned a babádat.

Nekem 4 hónapos múlt a lányom és már tud egyedül elaludni, de nem volt ez mindig így, csak mióta rájöttem, hogy kb. 2-3 órát tud fent lenni éberen, aztán aludni akar.

Azóta mindig figyelem az órát, és a jelzéseit, van, hogy kb. 2 óra ébrenlét után elkezd nyűgösködni, hisztizni, na akkor már tudom, hogy ezt azért csinálja, mert fáradt (persze ilyenkor nyilván már tiszta a pelusa, nem éhes, stb.). Ekkor megnyugtatom (ha nem akar megnyugodni rakok be neki babazenét, az mindig megnyugtatja), és megy be a kiságyba hasra. Legtöbbször elalszik, ha kb. 10 perc után sem alszik el, sír, akkor kiveszem, várok még kb. negyed órát és újra kezdem az altatási ceremóniát.

Ja és arra is szoktam figyelni, hogy mennyit aludt előtte. Tehát pl. ha éjjel csak 7-8 órát aludt, akkor ébredés után hamarabb be szokott következni a következő alvása, mint amikor pl. 10-11 órát alszik éjszaka.


Ja és nálam azért is ment nehezen még régebben a baba nappali altatása, mert az elején mindig háton próbáltam altatni, mert újszülöttként, amikor még olyan kis aluszékonyak a babák, akkor még bármilyen pózban, így háton is elaludt. De később kiderült, hogy úgy egyáltalán nem szeret már aludni. Mióta hason altatom összehasonlíthatatlanul könnyebb dolgom van.

2012. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!