Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napok óta nem hajlandó gyümölc...

Napok óta nem hajlandó gyümölcsöt enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 hónapos!
2012. máj. 29. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Itass vele gyümölcs tartalmú, jobbféle gyümölcsleveket, etesd bio gyümölcsjoghurttal.

Vagy próbáld azt, hogy csinálj neki fincsi katonákat tízóraira vagy uzsonnára, és két katona közt próbálj mindig egy kis kockára vágott gyümölcsöt is kóstoltatni. Tedd egy tányérra az egészet, gusztusosan, gyerekszemnek kedvesen.

Nálunk ez be szokott jönni.

2012. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 1,5 éves koráig megette a gyümölcsöt turmixolva. Azóta semmit, 3,5 éves, csak a ribizlit frissen a bokorról! Pénteken voltunk epret szedni, leszedi, de meg sem kóstolja. Dinnye, szőlő, narancs, babàn, semmi! Pedig kijárok a piacra, megveszem, én megteszem, de ő csak nézegeti.

Viszont a paprikát megeszi nyersen.

Meggyes, epres pitétben sütök, abban megeszi a gyümölcsöt. Almás pitétben is imádja, de nyersen nem kell az alma.

Zöldségekkel nincs gondd, az Ételben megeszi.

Próbálj paprikát, paradicsomot adni neki, nyersen, vagy ételekben rakott karfiol, lecso, karfiol, borsó leves. Tök zöldbab főzelék. Sütik be belesütni a gyümölcsöt.

2012. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A katonákat próbáltam,de ahogy megérzi,hogy gyümölcs,már elkezd üvölteni és onnantól semmit nem eszik!

A frissen facsart mandarinlevet megissza,de minden nap azt adjak neki??

A bio gyümölcs joghurtot még nem próbáltam,de majd holnap!

A zöldségekkel nincs gond,azokat szereti,de pl.a sütiből a gyümölcsöt nem!


Közi az eddigi válaszokat!

2012. máj. 29. 17:48
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Gyümölcsturmix? Bármilyen gyümölcs turmixolva + anyatej, tápszer, tejital? Ja, és ne lássa hogy hogyan készül, mert akkor rögtön leveszi, hogy olyan van benne amit nem szeret.


Vagy banán + áttört túró + pici méz/szöllőcukor?

2012. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szöllő=szőlő :-)
2012. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem eszik hónapok óta szinte semmi gyümölcsöt. 20hós. Néha banánt. Most érik itthon a cseresznye, azt szereti. Próbáld meg, hátha...Én is joghurtot adok, de a darabosat abban sem eszi meg. Próbáld elé tenni falatokat csak úgy nasinak. Hátha rágcsálja, az is valami. És nagyon jók ezek az ötletek, köszönöm én is! :)
2012. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4., 5. vagyok:

Még annyi jutott eszembe hogy egy időben csináltam olyant a fiúknak, hogy natúr joghurt + turmixolt gyümölcs. Nem akarták megenni kanállal. Adtam nekik szívószálat hogy így kóstolják meg, sokkal finomabb lesz! És hát tényleg finomabb volt! :-) Rengeteget kellett ilyent csinálni, eperrel, szilvával, barackkal, ami éppen volt.

2012. jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a zöldségeket eszi, én nem "görcsölnék" a gyümölcsön, el fog múlni ez az időszak:)! Hamarosan érnek a friss idénygyümik, hátha azokhoz már lesz újra kedve:).
2012. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezt a turmixolt megoldást kipróbálom!


Köszi mindenkinek!

2012. jún. 2. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!