Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti láttatok már ilyet? Miért...

Ti láttatok már ilyet? Miért alszik az éjszaka első felében békésen, a második felében pedig nagyon nyugtalanul? Már 2 hónapja így van, most 4 hónapos.

Figyelt kérdés

Kisfiam egy ideje már ugyanezt csinálja, minden éjjel. Az esti elalvással nincs gond, hamar elaltatjuk, 9 óra körül, és alszik is békésen az ágyában. Az első ébredés éjfél körül van, akkor szopizik, és látszólag vissza is alszik rögtön. Aztán legkésőbb a következő ébredésnél (hajnali 2-3), de van, hogy előbb, elkezd forgolódni. Forgatja a fejét jobbra-balra, kapálózik a kezével, rugdalózik a lábával, nyöszörög, de csukva van a szeme. Persze egy idő után erre felébred, előfordul, hogy hajnalban fél óránként. És ha nem nyugtatom meg, felébreszti magát teljesen és sír. Ezért az éjszaka második felében, ha elkezdi ezt a kapálózást, kiveszem a kiságyból, és magam mellé veszem, különben ha folyamatosan fel kell kelnem megnyugtatni, semmit sem aludnék... Miért nem tud az éjszaka második felében is 2-3 órát egyhuzamban végigaludni?

A pocija tekerheti még mindig? Csak anyatejes, és ugye éjjel nincsen pelenka csere, se büfiztetés, és ugye felkel többször is enni. Lehet, hogy ez zavarná? Van valakinek még tippje esetleg, volt ez mással is így?

Esetleg azzal összezavarom, hogy az éjszaka első felét a kiságyában alussza, utána meg mellettem? Vagy talán már a fogacskák mozgolódnak?


Köszönöm a segítséget.


2012. máj. 29. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

simán lehet attól, hogy nem büfizteted és az zavarja. próbáld ki, hogy ma éjjel megbüfizteted, aztán ha után jól alszik akkor ez volt a gond :)

vagy az lehet, hogy nappal már kevesebb alvásra lenne szüksége, így éjjel már nem fáradt annyira.

2012. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szia nemakarlak elkeseríteni de a lányom 6 hónapos és 3 hónapja ugyan ez megy mint nálad de nekem tápszeres és már hozzá is van táplálva. én is magamhoz veszem éjjel mert ugrálhatnék állandóan eddig nemjöttem rá az okára hogy miért kell fel éjszaka. a doki aztmonda hogy este ne tápszert adjak neki hanem fözeléket mert laktatóbb. de igy is felkell.
2012. máj. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!