Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogy volt az elindulás...

Nálatok hogy volt az elindulás, és mikor?

Figyelt kérdés
Pár nap és 1 éves lesz a kisfiam. Sokat sétál úgy, hogy fogja a kezünket, sőt sokszor már csak az egyik ujjunkat. Elég sokat áll egyedül, és fel is tud állni egyedül. Egyszer csak elengedi a kezem, és egyedül elindul majd? Valami ilyesmit képzeljek el? És kb még mennyi idő lehet? (9 hósan állt fel először) Nálatok hogy volt?
2012. máj. 29. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre ismerős körökben és családban is, hogy mindig megláttak valami számukra "fontosat", érdekeset a gyerekek. Így egyszer csak elindultak maguktól. Ez pár lépésben teljesedett ki (kb.5). Egy pillanatig olyan, mintha elfeledkeznének magukról. Aztán mikor "észbe kapnak", akkor esnek össze.

Utána egyre többször és nagyobb távot mennek.

Egy hét alatt már szép hosszt megtudnak tenni egyedül.

2012. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát valahogy így ahogy leírtad.


Nálunk is 9 hósan állt fel. (ez a tankönyvek szerint a legfátlagosabb idö rá)

Majd állt a bútorok mellett, megtanult felállni mindenhol, aztán Vettünk neki egy járássegítöt amit imádott, és igazából azt hallottam róla hogy nem jó mert egyensúlyt tart, de igazából nem tart neki, és simán eltudna esni vele, de mivel megakarja tartani az egyensúlyt ezért inkább fogta a segítöt.

Egy anyukától hallottam hogy gyereke elöször egy vödröt tolt maga elött, de mivel állandóan elesett vele a gyerek megfota felemelte és úgy ment vele. egyedül nem tudott, de azt gondolta hogy ha fogja a vödröt akkor a vödör segít neki.

2012. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11 hónaposan állt fel a fiam és 13 hónapos kora környékén volt az, h megfogtam a kezét az apja meg hívogatta, és két lépést tett:) aztán szinte a másik nap 3-at, aztán 4-et, és persze sokszor összecsuklott is még, meg elesett...de rendületlenül próbálkozott. szóval az első lépésektől kell kb. 1 hónap mire azt lehet mondani, h "jár":)
2012. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Fiam elengedte a kezem, megállt, én meg elindultam befelé, hívtam, jöjjön, és csak azt vettem észre, hogy totyog:)

Persze másik irányba:)

A lányomnak az első lépése kimaradt, ő kijött az ajtóba, és ott topogott a küszöbnél:) pikkpakk mentek mint a golyó:)

2012. máj. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9,5 hónaposan állt fel először és 1 évesen indult el egyedül. Addig a bútorok mellett és a mi kezünket fogva lépegetett. Egyszer csak fogta magát és a számítógép asztaltól ÖNÁLLÓAN átlépett az ágyhoz. Mondjuk ez 2-3 lépés, de utána egyre többet tett meg magától.
2012. máj. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Most állandóan úgy akar sétálni, hogy fogja az ujjunkat, hol az egyiket, hol mind2-őt. A boltban, bankban, mindenhol így akar menni. Sőt, ma ment 2 lépést egyedül. Fogta az ujjam, és úgy sétált, én meg elengedtem a kezét. Szerintem észre sem vette, csak tovább lépett kettőt. Az óta nem csinálta. :)
2012. máj. 30. 21:26
 7/13 A kérdező kommentje:
Ma már nem lépett egyedül a kincsem, de egyre jobban "megy" ahogy fogja a kezünket, szinte már rohan. Várhatóan lesz ebből elindulás a közel jövőben, vagy ez semmit nem jelent?
2012. máj. 31. 21:38
 8/13 Disi ***** válasza:
100%
Hát nekem nagyon friss az élmény :))) Az én babám is elég régóta sétál már a bútorok mellett vagy a kezünket fogva. Vasárnap (gyereknapon) fogta magát és átsétált a szobán a kanapétól a szekrénysorig :))) Ez volt a meglepi. Arra emlékszem, hogy 7 hós volt mikor normálisan elkezdett mászni és 2 napra rá felállt. Az nincs meg sajnos pontosan, hogy mikor kezdett el lépegetni, de kb 1-1,5 hónap telhetett el utána. És ma fogta magát kisétált az étkezőbe és ott is tett egy kört, csak azután tottyant le. Még a küszöbön is sikerült átmennie. Bocsánat hogy dicsekszem, de mondom még nagyon friss az élmény (potyogtak a könnyeim). Tegnap lett 11 hónapos. Úgyhogy szerintem titeket is bármikor meglephet egy ilyen produkcióval a kismanó :))))
2012. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jövő hétvégén lesz 1 éves a kislányom. Ő is fogja az ujjunkat és nagyon szépen megy, szinte fut. De fél elengedni az ujjunkat. 7hónapos volt, amikor felállt minden mellett ügyesen lépegetett is azóta. De egyedül nem mer elindulni, pedig nagyon stabilan megy. Türelem :)
2012. jún. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kisfiam most lesz 11 hónapos.ő is úgy megy hogy fogja az ujjunkat,és hol elengedi az egyik kezemet hol erősen szorítja.most a héten bementünk a szüleimhez és ahogy meglátta a mamikáját elengedte a kezem és egyedül tett 4 lépést.aztán gyorsan megölelte a mamikáját.:) de csak akkor engedi el a kezem ha elfeledkezik magáról:)
2012. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!