Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdenék hozzátáplálni de...

Elkezdenék hozzátáplálni de mindenből kb bors szemnyit eszik meg a kislányom. Akkor ami megmarad az pocsékba megy? Vagy egyek 3 hétig ugyanolyan főzeléket, hogy ő bele tudjon nyalni? Hogyan kezdjük ez el?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Te miért ennéd azt?

A gyereknek megpucolsz egy répát megfözöd és amit nem eszik meg másnap eszi meg. Ha ennyire keveset eszik akkor lefagyasztod és 2 répát fözöl 1 hétre neki.

2012. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit kesze-kusza amit írsz... kifejtenéd bővebben, hogyan kezdtél neki a hozzátáplálásnak? Mennyi idős a babád?
2012. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3 hétig? ne viccelj már, nyilván nem ízlik neki, próbálj ki mást :) nem addig kell nyomatni egy ízt, amíg végre megeszi :) inkább meg kéne mutatni neki mennyi íz van. na meg különben sem főzelékkel szoktak kezdeni, ahogy írták, egy répa, egy fél alma, egy kis barack...
2012. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Na várj, Te most tényleg azzal akarod kezdeni a hozzátáplálást, amit magatoknak főzöl??:O Vagy én értelmeztem félre a kérdésed? Mert azzal nem kellene kezdeni, mint ahogy előttem már leírták. Te a saját kajátokat megsőzod, ízesíted, lisztezed, tejfölözöd, stb. Erre nincs szüksége egy hozzátáplálást most kezdő babának. Ahogy csinálhatod: Első nap almalé, ha ízlik, nin vele gond, nem fáj a hasa, akkor másnap ugyanaz(2-3napig). Utána reszelt alma, ez is 2-3napig, majd répa, barack, krumpli, és ugyanez a levekkel is. Aztán jöhetnek lassan, egy hónap múlva kb a savanyított tejtermékek, majd később a husi, stb, stb. Lisztet legkorábban 8hósan adj, tejet egy éves kor után. És kérlek, ne sózd az ő kajáját, mert kinyírod a veséjét...
2012. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A glutént 4 és 7 hó között be kell vezetni, úgyhogy a liszt dologban nincs igaza az előző válaszolónak.
2012. máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:

1. alma: egy kanálka, aztán másnap 3kanálka, aztán 5kanálka, stb. Sajnos egy darabig pocsékba megy, ha bébiételt adsz, ha te főzöd, akkor próbálj minél kevesebbet. Vannak kis üveges bébiételek (dm, müller, hipp), ezekből nem is marad szinte. a megkezdett üveget 2 napig még adhatod. És őszintén, némelyik íz olyan finom, hogy én kikanalazom a megmaradt mennyiséget.

Ezután jöhet a barack, ugyanezzel a módszerrel. És íg ytovább az ajánlások szerint.ha már ismer két ízt akkor azt vegyesen. És egyszer csak eljön az idő, amikor nem is pocsékosz :)

Glutén: 4 és 7 hó között, ha anyatejes akkor amíg szopziki, de átlag szerintem itt is a 6 hós, miután van íz amibe bele lehet tenni.

Ne a saját főzelékedet add neki, az még nem tesz jót a pocijának.

Remélem érthető voltam, és tudtam segíteni

2012. máj. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó két kommentet köszönöm! A többieknek fogalmuk nincs arról amit kérdeztem! Hogy adnám már azt egy ekkor a gyereknek (4 hónapos) amit mi eszünk?! Ennyire nem kell hülyének nézni!Úgy gondoltam, amit megfőzök neki főzeléket azt enném én is amit meghagy! De mindegy...

Nektek köszi :-) utsó kettő!

2012. máj. 31. 06:23
 8/8 anonim ***** válasza:
bébiétel
2012. máj. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!