Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy az új WHO...

Tényleg igaz, hogy az új WHO ajánlás az, hogy 6 hónapos kortól kapjon a gyerek tejet és tejtermékeket, mert ugrásszerűen megnőttek a tejallergiások száma a késői bevezetés miatt?

Figyelt kérdés
Valaki megtudná mondani hogy ez biztos igaz e???

2012. máj. 30. 09:48
1 2
 1/16 alaszka ***** válasza:
Én még ezt nem hallottam, a babám nemsoká 1 éves, tejterméket 2-3 hónapja eszik, tejet még direktbe nem kapott.
2012. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

Én nem hallottam róla, de simán el tudom képzelni. Pont ez volt a glutén bevezetésénél is...


Bár mindenhol azt hallom, hogy 3(!) éves korig ne kapjanak tehéntejet, mert nagyon fajidegen. :)

2012. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 alaszka ***** válasza:

[link]

Itt írnak valami hasonlót.

2012. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hogy mi az ajánlás, nem tudom.

De azt már én is olvastam egy tudományos újságban, hogy megnőtt az allergiások száma.

2012. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, mi is a jó döntés.


Három lányom van, a rokonok között sose volt ételallergiás.


Első lányomnál 1 évesen vezettük be a tejet, az akkori ajánlások szerint. 1-2 hónapig nem is volt baj, de két hónappal később szörnyű székrekedése lett. Jó fél év kellett mire kiderült, hogy a tej okozza.

Az orvos javaslatára azonnal elhagytuk a tejet, és csak 3 évesen kezdtük fokozatosan bevezetni. Onnantól nem okozott tüneteket.


A másik két lányommal már nem kísérleteztem. kb. 2,5-3 évesen kaptak először tejet/tejterméket. Náluk sem okozott gondot a kései bevezetés.

Tehát nekem a kései bevezetés vált be.

2012. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hol hallottad?Mondjuk tényleg az lesz mint a glutén-nel,ezt is be kell vezetni 4-6 hónaposan.És fele annyi allergiás nem lesz.Itt már mindenkinek mást mondanak.
2012. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen igaz hogy 6 hónaposan kezdetik a tejtermékek beezetését, a lányom most 11 hós és a doki nekünk 7 hós kortól kezdette meg, nem is lett belőle probléma, a lányom már majdnem midnent eszik, tejet joghurtot és pudingot, tejbedarát és semmi baja,
2012. máj. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Itt olvastam egy válaszban...
2012. máj. 30. 12:10
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A WHO még mindig azt ajánlja, hogy ne legyen a tej bevezetve egy (inkább másfél-két) éves kor alatt. Túl magas a fehérje és az ásványi anyag tartalma, ami tönkreteheti a csecsemő emésztő/kiválasztó rendszerét. Régen már pár hónapos kortól adták a tejet, meg is lehet nézni milyen a mai felnőttek/középkorúak/idősebbek emésztőrendszere. A saját gyerekemnél biztos, hogy nem kockáztatok, főleg, hogy van laktóz és tejfehérje allergiás a családban, egyéves kora után fog csak tejterméket kapni, és sima tejet csak kétévesen.
2012. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem igaz, nincs ilyen ajánlás.
2012. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!