Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyalázatosan szörnyű anya...

Gyalázatosan szörnyű anya vagyok. Mit tegyek, hogy változzon ez? Pszichológus?

Figyelt kérdés
Egy hete szültem és hatalmas bűntudat emészt. Imádom a kislányom, mindennél jobban és mindent megteszek, hogy maximálisan ellássam (nem könnyű, első baba). Nagyon aranyos baba, de egyszerűen nem látom szépnek. Édes, de olyan kis csúnyácskának látom. Mindenki mondja, hogy milyen gyönyörű gyerek és én csak nézek magam elé, hogy komolyan? Minden anya a saját gyerekét látja a legszebbnek, de én ezzel nagyon nem vagyok így. Nagyon rosszul érzem magam emiatt, hiszen én vagyok az anyja és milyen anya már, aki így érez a saját gyerekével szemben. Akárhányszor ránézek, elfog a szomorúság, hogy miért nem látom a világ legszebb gyerekének, mikor tényleg nagyon édes. Sosem hittem, hogy ilyen leszek :(
2012. máj. 30. 11:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia, vannak korszakok, amikor tényleg furák. Én is láttam egy darabig furának a kicsit, de ez elmúlik. Hetek alatt olyan sokat változnak, elkezd hasonlítani rád, vagy a párodra, meglátod benne magatokat és egyszerre elmúlik ez a gondolat. Semmi gond veled!
2012. máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya, nyugodj meg. A legtöbb egyhetes csecsemő, valljuk, nem a legszebb teremtés a Földön. Majd kikupálódik, még olyan pici. A legtöbb ember meg kedveskedni akar és ha maga Quasimodo lenne, akkor is azt mondanák, hogy szép.

Az a lényeg, hogy szereted a kisbabádat, boldog vagy vele, a külsőségek meg majd kialakulnak. :)

2012. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
18%
Az újszülöttek mind rondák. Csak az eltorzult értékítélet miatt mondanak mást a hozzátartozók. Egyszerűen rondák, nem kicsit, nagyon. Néha lilák, meg nem tudom milyen színűek, torz az arcuk, annyi ránc van rajtuk mint egy vízilovon. Úgyis gyorsan teljesen át fog változni az arca, mire felnő egészen máshogy fog kinézni. Még olyan is előfordul, hogy 14 évesen valaki iszonyú ronda, 20 évesen meg már szép, és visszafele is van példa.
2012. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
szia! Ugyan a lányom formás fejű volt, az első 2 hónapban irtózatosan sokat szedett fel magára, sokat az arcára is, egyáltalán nem volt szép, de megszoktam és szépnek láttam.Aztán leadta és rengeteget változott az arca, még a fejformája is, ami születés után nagyon csúcsos volt hátra tarkó felé. Nem jelent semmit hogy most hogy néz ki, mindenkinek változik az arca még a körmei formája is, kb 4-5 hónapos korában már lehet majd annyi sejtésed hogy milyen is lesz, de pl hajjal is teljesen más lesz az egész, ha most esetleg kis kopasz. Rengeteget dob rajtuk hogy milyen színű ruhácska van rajtuk és lehet gyönyörködni apró lábujjakban,fülecskében egy szép kék szempárban, egy szép szájívben, egy aranyos kis nóziban ha az szép rajta, szóval nézd a szép részleteket, keresd a hasonlóságokat veled, apukával, amivel azonosulni tudsz. Mennyi szép kisgyerek lesz csúnya felnőtt és fordítva. Szeresd benne amit most tudsz, aztán meg meg fogod szokni és meg fogod szeretni, lehet hogy épp a legügyetlenebb kis testrészét fogod a legjobban. Egyébként pedig most még nagyon fáradt vagy, tombolnak a hormonok, kérj segítséget a családtól hogy pihenni tudj, már az is sokat fog dobni a borúlátásodon. Sok boldogságot a picihez, garantálom hogy ő lesz számodra a legszebb hamarosan, főleg ha majd fülig ér a szája reggel, ha meglát és amikor először mondja hogy aja szejetlek!
2012. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
Óóó, ne emészd magad! Én is így voltam a kislányommal. Az újszülöttek "ilyenek". Majd pár hét és kisimul a kis pofija, majd mosolyog, figyel, meglátod, nagyon szép kisbaba ő is.
2012. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ezt mondjátok. Ezek szerint akkor nem feltétlenül velem van a baj. Még a párommal sem mertem beszélni róla, mert annyira szégyelltem magam miatta

Anyámék szerint hasonlít rám, de én ezt sem látom. (Egyébként picinek én is borzalmasan csúnya voltam, még oviban is)

Kicsit most megnyugodtam, mert tényleg imádom ezt a kis csöppséget, és imádom csak nézni is. Csak hát, mint írtátok, ráncos is, a feje is olyan kis szabálytalan és kis vékonyka.

2012. máj. 30. 11:14
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
1 hetes baba még csak most bújt ki! ne aggódj ,majd kitisztul az arcocskája és még annyit fog változni! A szomszéd kisfiú is olyan "csúnyácska" volt az első hónapokban, most meg gyönyörű kisfiú lett belőle. Majd megszokod az anyaságot, még bele kell rázódnod, gondolom még el sem hiszed hogy anyuka vagy! Nemsokára ő lesz a világon a legszebb baba számodra!:)
2012. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Jajj, olyan szépeket írtok, hogy most elbőgtem magam. Annyira szeretem ezt a picit, hogy el sem tudom mondani. Életemben nem gondoltam, hogy lehet valakit ennyire szeretni.
2012. máj. 30. 11:18
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen.... :)
2012. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Jajj te drága! :) Ezen ne is emészd magad, úgy ahogy az előttem szólók írták! :) Szerintem ez tök természetes dolog. :)

Figyi: az én kisfiam egy kis "szörnyecske" volt, sőt tele volt apró foltokkal, kiütéssel az arca, és láng vörös ragyákkal,az orrán meg fehér pattanások, és az egyik füle teljesen előre volt konyulva :):) Sokat néztem hogy akkor most kire is hasonlít? Meg most ez hogy is van... Olyan kis fura volt, ugyan azt éreztem mint amikről te most írtál. :)

2012. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!