Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha harap a babátok az hogy...

Ha harap a babátok az hogy kezelitek? 14 hós

Figyelt kérdés
sokszor még magát is megharapja idegből,meg ha elveszek tőle valamit akkor az én kezemet is.volt hogy már egy picit a szájára csaptam de persze semmit sem ér.meddig tart ez a korszak?

2012. máj. 30. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Amíg foglalkozol vele.

Szájára csapással azt éred el, hogy ha mérges lesz csapkodni fog.


Egyszerüen ha harap tedd le, állj fel. Figyelmeztesd, föleg ha látod hogy megakar harapni: ha megharapsz anya nem játszik tovább veled. vagy Ha megharapott akkor egyszerüen mond hogy mert megharaptál nem játszom veled tovább. és abban a pillanatban szedd össze a játékokat, hagyd abba amit csináltatok, hagyd ott egyszerüen. ha kezedben van ragd le.

Magát had harapja nem sokáig fogja azt tenni.


A harapás ahogy írod dühlevezetés, a döhét le kell vezetni valahogy, esetleg mond neki hogy harapjon a maciba bele stb...

2012. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor szomorú arcot vágtam, vagy ott hagytam egy kicsit.

A lényeg az volt, hogy ne reagáljam túl, mert ugye akkor még inkább tudni fogja, hogy ez tök figyelemfelkeltésnek.

A szomorú nézéssel, vagy felszisszenéssel tudatosítottam benne, hogy ez nem jó, az ott hagyással meg azt értem el, hogy rájött értelmet, hogy csinálja, mert úgysem figyelem.


Amúgy ezek átmeneti dolgok, hiszen még nem tudja kimutatni a haragját, nem tudja elmondani másképp, ezért kitalálnak a babák ilyen feszültséglevezető dolgokat.

De idővel ellesik tőled, te miként reagálsz egy-egy helyzetre, idővel nagyobb lesz a kifejezőeszközük is, úgyhogy ha éled tovább az életed, példát mutatva, akkor hamar megtanulják mit is kell ilyenkor csinálni, és mit nem szabad.

2012. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

*hogy ez tök JÓ figyelemfelkeltésnek

*értelmet: értelmetlen!

bocs elírtam

2012. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!