Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen agresszív a lányom?

Miért ilyen agresszív a lányom?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor üti a saját fejét, tépi a haját, ha meztelen csípkedi a pocakját.Ökölbe szorítja a kezét, és olyan méreggel, erővel szarítja, hogy belepirosodik a feje.Számtalan alkalommal üt meg engem is.Belecsíp az arcomba, vagy pofon vág.A párom szerint csak játszik.Most 15 hónapos.
2012. máj. 30. 17:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
mazohista
2012. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Dac korszak,az én fiam is ezt csinálja,kivétel az ütést!

17 hónapos

2012. máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Figyelem felhívás, dackorszak, önkifejezés, határok feszegetése..... kitudja! néha 10 hónaposunk is ilyen kis méregzsák de nem tudnám fogni semmire.....
2012. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
49%

Ne hagyd neki. Már az első alkalmakkor, különösen ha mást üt, erélyesen rá kell szólni. Egy 15 hónapos kisgyereknek nem tudod gügyögve megmagyarázni a dolgokat, de ha mérges leszel, mikor másokat és saját magát bántja, akkor megtanulja, hogy ez rossz dolog. Nem szabad rá hagyni, később sokkal nehezebb leszoktatni róla. Nyílván nem kell ordítozni, egyszerűen lássa rajtad, hogy ez nem szép dolog.

Egyébként meg teljesen normális, hogy ebben a korszakában próbálgatja ki mire hogy reagál, vagy mit hogy érez ő, mit érez más.

2012. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hós nálunk 14hósan kezdődött ez! majd este megirom nálunk hogy sikerült ezt visszaszoritani! elég ilyesztő..én pszichologushoz akartam vinni..az én férjem szerint is csak játszik..:)
2012. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vok! Mint mondtam a fiam 16 hónapos és 2 hónapja kezdődtek ezek az agressziv megnyilvánulásai..Én baromi türelmes voltam probáltam a "nem,nem szabad anyának ez fáj" cimű "szuperdada megoldást"(tudod a tv-sszuperdadusok:)).. semmit nem értem el csak rosszabb lett..eleinte csak akkor volt ilyen amikor vmit megtiltottam aztán már csak ugy spontán előjött neki..pl,: játszottunk nevetett egyszercsak elkezdett kiabálni és vagy rám vert vagy hozzám vágta a játékait sorban..probáltam a büntit..mármint jároka vagy szobafogság..hát mit mondjak..elég kiábránditó volt..nem hogy nem sirt fél percnél többet büntiben..még komolyan tök jól érezte magát..eljátszott..elbulizott a szobájába egyedül..szóval mivel nem fogta fel büntetésnek ez is abbamaradt..ja amugy nem csak engem ütött..sokszor a fejét verte a falba,ajtóba,padlóhoz..tépte a haját..csipte-karmolta a saját bőrét..pociján vagy arcán..annyira ijesztő volt..a férjem hallani se akart pszihológusról..mert az ő fia nem orvosi eset,ne mondjam már neki..biztos csak játszik..szóval ki voltam teljesen mert sokszor már ébredés után 15perccel valamin "elkapta az ideg" és onnantól egésznap csak ez ment..nem lehetett már meg etetni se anélkül hogy ne vágja hozzám az itatópoharat legalább..szóval aztán probáltuk a kezére csapós megoldást..(olaj a tűzre) ami a legjobban rontott a helyzeten azaz erélyesen rászólás..na attól aztán végképp "bekattant". Kétszer elorditottam magam mert már nem birtam hogy most már aztán elég legyen..a férjemben meghült a vér de a fiam éppen lesz@rta ő is elkezdett kiabálni..

Egykicsit hosszúra nyúlt a magamról dumálás csak el akartam mesélni hogy nálunk ilyen állapotok uralkodtak amit jócskán sikerült vissza szoritani..

Nekem az vált be hogy nem figyelek rá! pl. sokszor odajött elém tépte a haját,ütötte a fejét..(függetlenül attól hogy épp ott ültem vele játszani vagy a dolgom csináltam)szóval teljesen rezzenéstelen arccal épp egy pillantást vetettem rá aztán meg elnéztem másfelé..ha engem ütött meg szintén tök semleges,semmitmondó tekintet és egy szó nélkül arrébb ültem..(jó párszor körbejártuk igy a lakást)ha hozzám vágta a játékát egyszerűen szintén egy szó nélkül,rezzenéstelen arccal elvettem a játékát és nem is adtam neki vissza csak jó pár nap mulva(első nap délelőtt 10 órára már csak 7db labdája volt azt nem vettem el..ha hozzám vágja az nem fáj:))aztán minden egyes kis agressziv megnyilvánulását egyszerűen semmibe vettem..ránéztem egy pillanatra hogy tudja hogy látom de nem érdekel..és ugy hidd el nekem hogy az első két nap után lehetett látni a javulást..észre vette hogy semmilyen reakciót nem vált ki belőlem és szépen lassan elkopott..most 3hete hogy ezt csinálom és beválik..már vagy egy hete nem veri a fejét sehova..nem vág hozzám semmit..szoval nagyon sokkal jobb a helyzet.

Olyan még van hogy rám üt de azt olyankor mikor már fáradt és megtiltok neki vmit..olyankor nagyon nehezen kezeli az indulatait...de én ilyenkor csak annyit mondok már simisimi anyának..és ott hagyom aztán meg jön egy perc mulva bujva meg simizi az arcom..másik eset mondjuk ha más rászól..nem apa vagy én..na akkor dührohamot kap még mindig..de attól én is dührohamot kapok ha más probál megtiltani neki valamit,mert lesz@rom hogy a szomszéd néninek nem tetszik hogy pl eldobja a cumiját,vagy tologatni akarja a babakocsit(komolyan ilyenekért van pofája rá szólni) szoval nem is érdekel egyenlőre ha nem hallgat másra,majd az ovónénire fog ha oda kerül a sor a többiek meg le vannak ejtve..amugy az is csak akkor zavarja ha más tilt meg neki vmit ha én is ott vagyok..pl. anyával ha kettesben vannak anya szol neki hogy nem akkor hallgat rá..ha én is ott vok akkor elkezd dobálozni..de ezt meg ki lehet ugy védeni hogy a jelenlétemben senki nem szól a gyerekmnek semmiért..amugy is én vok az anyja ne más nevelje ha ott vagyok mellette..szoval figyeld teisa babád hogy miután már ezek a figyelem felkeltő akciói elkoptak mi az ami kihozza a sodrából és probálj azon változtatni..(nálunk pl a formabedobó játéknál mindig vége a dalnak..7hónapos kora ota bedobja a formákat de valamiért az utobbi időben mármint mikor elkezdte ezt az agressziv magatartást a forma bedobosnál mindig kiakadt..ugyhogy már 2hete nem adtam oda neki..majd ujra probálkozok később vele..

Remélem segitettem valamennyit és javulni fog a helyzet..majd ird meg mit csináltál hogy alakult!

2012. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Nagyon szépen köszönöm az írásod, hogy szántál rá időt!Jó érzés, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.Nálunk azért annyiban más a helyzet, hogy nagyon sokszor jó a kedve, dögönyözöm éppen, vagy félálomban van, és olyankor is képes úgy az arcomba csípni, hogy ottmarad a nyoma.Ha csak a leszidás vagy a sikerélmény elmaradása miatt viselkedne így, akkor jobban érezném magam, de ő sajnos a legnyugodtabb, legmeghittebb pillanatban is képes fájdalmat okozni, aztán mosolyog.Már számtalanszor fogtam meg a kezét, mutattam meg neki, hogy hogy kell simogatni anélkül, hogy fájjon, de semmi eredménye.De tanácsodat megfogadom, majd átnézek ilyenkor rajta, hátha abbahadja majd.Ma pl. alig bírtam megetetni, mert minden áron a kanalat ki akarta venni a kezemből, ha sikerült neki, nem akarta elengedni.Adtam neki másik 3at, de az nem volt jó.Nem volt egyszerű....Majd írok, de ha valami újdonság állna be nálatok, írj te is, akár priviben is.Jó babázást!

2012. máj. 30. 22:55
 8/13 Disi ***** válasza:
Az én babám mostanában harap, pedig még csak 11 hónapos. Pár hete kezdte, nem hiszem hogy bántani akarna, de volt olyan, hogy pulóveren keresztül lejött a bőröm... (3 egész és 2 fél foga van :))). Néha akkor csinálja ha éhes, de volt már olyan is, hogy valamit nem engedtem és belém harapott. Nagyon remélem, hogy nem durvul el annyira mint nálatok :(((
2012. máj. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A lányomra sosem volt jellemző a harapás.Max akkor, amikor jöttek a fogai, vagy mikor tanult puszit adni, mert nem cuppant, hanem az arcunkba harapott.Most már ad normális puszit, sőt a kezével is tud küldeni.Sajnos a fogait sem tudom megnézni, mert ha a szájába nyulok, harap, de szerintem ez normális még ilyen korban.Ne aggódj, nem így kezdta a lányom, szerintem a te babádnak csak az ínye viszked, ezért harap.
2012. máj. 31. 15:16
 10/13 Disi ***** válasza:
Köszi a megnyugtató választ, bár én nem tudtam segíteni :)))
2012. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!