Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisbaba arcát mivel kell...

Egy kisbaba arcát mivel kell megmosni? És egy 6-8 éves kislány arcát? Hány éves kortól lehet az arclemosó-tonik-krém? És előtte hogy kell?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha sok kérdés egyben

Gondolom szappannal nem lehet, mint ahogy felnőtteknél sem. De akkor hogy?



2012. máj. 31. 00:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem csak vízzel szokták.

Arclemosóval akkor tanácsos, ha már úgy zsírosodik, mint a felnőtteknek. De ez csak úgy 12-13 kortól lesz szerintem.

Amúgy szerintem meg lehet mosni hígított tusfürdővel is. Vagy hígított arclemosóval.

2012. máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem még jó pár évig nem lesz szüksége a gyerekeknek az arctisztítás 3 lépésben fázisra.

Szerintem ababáét sima vízzel, este meg a fürdővizével. A gyerekét is sima vízzel, vagy gyerekfürdetővel.

2012. máj. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A sima víz elég?

Nincs valami arctisztító, amit kifejezetten gyerekeknek találtak ki?

2012. máj. 31. 00:34
 4/17 anonim ***** válasza:
de biztos van, de minek? foleg nem babaknak....
2012. máj. 31. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A kisbaba arcát vízzel szoktuk mosni.

A nagyobb gyerekekét meg attól függ, mivel és mennyire koszolta össze magát. Szükség esetén szappannal is nyugodtan mosakodhat, semmi baja nem lesz. Figyelmeztesd, hogy csukja be a szemét, és alaposan öblítse le az arcát, mielőtt újra kinyitja. De ha véletlenül egy kis szappan megy a szemébe, az se halálos. Kiöblíti, és pár perc múlva semmi baja se lesz már. Legközelebb majd jobban vigyáz.

2012. máj. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

3 éves a lányom, napközben ha koszos az arca, folyékony szappannal mosom meg neki, pl. ebéd után, ha tiszta spagetti szósz az arca, este pedig a tusfürdőjével.


Szerintem egy 6 évesnek nem kellenek még ezek a kenceficék, csak elrontanád vele a bőrét.


Arcmosás után be szoktam neki kenni testápolóval a kis arcát, ennyi bőven elég!


Ha nagyon szeretné kenegetni magát, vegyél neki a gyógyszertárban egy üres kis dobozt, abba nyomj testápolót, matricázd fel a tégelyt hogy csajos legyen, és azt add oda neki:)

Gondolom már nagy lány szeretne lenni, azzal kenegetheti magát:)

2012. máj. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

:)

Szappant is használhat? Félek, hogy a sima víz nem lenne elég, de a szappan nem túl jó az arcra, az arclemosóhoz meg túl kicsi.

2012. jún. 1. 00:06
 8/17 anonim ***** válasza:

Régen nekem is megmosták az arcomat szappannal, mégsem lett tőle bajom, nem tette tönkre a bőröm.

De ha biztosra akarsz menni, akkor rendeljetek külföldről gyerekeknek való arclemosót. Ott találni ilyet is. Vagy ha mentek esetleg külföldre, akkor majd vegyetek ott.

2012. jún. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor marad a folyékony szappan.

Sima hidratálókrémet (pl. Nivea) mikortól nem korai használni a gyerek arcára?

2012. jún. 1. 21:02
 10/17 anonim ***** válasza:

12-13 évesen, lehet direkt tiniknek kapni Nívea termékeket.

Most bőven elég neki ha sima, vagy folyékony szappannal, tusfürdővel megmosod az arcát, majd bekened neki Nívea, Gabi, vagy neogranormon testápolóval!

2012. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!