Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kér tejcit, se teát, csak...

Nem kér tejcit, se teát, csak vizet?

Figyelt kérdés
7 hós kisfiam nem nagyon szopizik, csak max. éjjel és reggel. DE nappal nem akar, mert tudja, hogy azzal az alvás következne, az ellen pedig mostanság tiltakozik, mert most kezdi felfedezni a világot és nincs rá ideje. De a helyzet az, hogy cumisüvegből sem kéri. Ma sétához vittünk teát, de nem kellett neki, pedig néha szokott kapni és szereti. Most már kezdek megijedni, hogy el akar választódni? Ma este úgy szopizott sok nap után, hogy félig ült, ráztam és hangosan énekeltem, nehogy azt higgye, hogy aludni kell.... És így alig van tejbevitele.
2012. máj. 31. 00:28
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
igen, lehet, hogy el akar választódni
2012. máj. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 7 hónapos volt mikor elválasztotta magát. Vele külön öröm a tápszeres etetés is, ugyanis az sem kell már neki, 2,5 dl iszik meg 3-szorra összesen egy nap. Most 10 hónapos, de semmiféle tejterméket nem akar megenni.

Nekem mindenki azt mondja "tudja ő mi a jó neki".

2012. máj. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg szopizik 2x nem kell aggódni a tejbevitel miatt:). Annak meg örülj, hogy vizet iszik és nem édes/ cukros leveket:).

Ha eszeget már, ha van foga és aggódsz a kalvium- mennyiség miatt, akkor próbálj sajtot adni neki, tefjölt, kefírt, natór joghurtot, utóbbiakat gyümölccsel összeturmixolva is próbálhatod, szokták szeretni a kicsik.

2012. máj. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, de a napi vagyis éjjeli kettő szopi sem tesz ki 100 ml-t sem (szerintem). Sztem ha rendesen szopik, akkor 50 ml-t szív ki, de van, hogy csak rácuppan, hogy vissza tudjon aludni. Tejleadó vagyok, szóval sokat fejek, ebből gondolom, hogy mennyi tej van a mellemben.... Örülök, hogy vizet iszik és nem édes löttyöket, ez is volt a cél. Alma-citromfű teát akartam neki adni, így abból meg szokott inni 100 ml-t --- a folyadékbevitel miatt akartam, mert a vizet csak akkor issza, ha szomjas.
2012. jún. 2. 09:10
 5/7 anonim ***** válasza:

3as vagyok

Akkor ha nem fogad elinnivalót, próbáld meg, hogy ebédre levest kanalazol neki, ha abbólis lecsúszik 1- 1,5 deci, az is sokat jelent. Vagy: vab olyan zöldség, amit szeret? Annak a leve is ízelhet(asszem nincs ilyen szó:) ) neki.

2012. jún. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jé, ilyet még nem is láttam, hogy a modi nem egy egész választ töröl, csak azt a részt, ahol cikizem a kérdező szóhasználatát :D
2012. jún. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Miért, mit írtál, amit törölt? Melyik hozzászólásban volt ez?
2012. jún. 3. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!