Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell elvenni a cumisüveg...

Miért kell elvenni a cumisüveget egy 1-1,5 éves babától?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom,amíg nem fog megtanulni stabilan pohárból inni,addig cumisüvegből kapja,megnyugtatja este,ellazítja,rituálé.

Vagy szerintetek kell????


2012. máj. 31. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Dehogy!
2012. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kislányom 20 hós. A tejet, kakaót a mai napig cumisüvegből kapja. Reggel-este rituálé, ahogy írtad :) De a vizet vagy ha néha kap gyümölcslevet akkor azt pohárból issza régóta.
2012. máj. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én a lányomat már 1 éves kora után igyekeztem megtanítani pohárból inni. Mikor elé került a műanyag tányér és villa, kanál, elé került a műanyag pohár is. És elég hamar megtanult belőle inni. A cumiüveg a fogai miatt nem jó már ilyenkor.
2012. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy csak a tejet kapja üvegből,a teát,vizet itatóból,meg próbálkozunk a pohárral is.
2012. máj. 31. 09:22
 5/15 anonim ***** válasza:
A kisfiam most 26 hónapos, reggel itta cumisüvegből a tejet, de kb. egy hete nem kéri, bögréből szívószállal issza.
2012. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell elvenni, főleg ha rituáléhoz kötődik a használata:). Ha csak "játszik" vele, nem biztos, hogy azt engedném de az esti alvóscumizást nem korlátoznám ekkora korban.
2012. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

14 hónapos a fiam, neki is cumisüvegből megy a reggeli, esti tej. A vizet is ebből issza, most kezdtük el a pohárból ivást, tanulgatja, tetszik neki, de még ügyetlen, sok megy mellé. Az itatókat el se fogadja, semmilyen fajtát. Csak pohárból ivással nem issza meg a napi folyadékmennyiséget, és mivel kicsit szorulásos, muszáj, hogy igyon.

A két éves szomszéd kislány még szintén cumisüvegből kapja a reggeli, esti kakaót, pedig minden mást már ügyesen pohárból iszik.

Nem hiszem, hogy az a jó megoldás ebben, hogy egyik nap még a megszokott, szeretett dolgot kapja, másik nap meg hipp-hopp elvesszük tőle, mert mások szerint ez így helyes.

2012. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az enyém 16 hónapos, 10 hónapos kora óta tökéletesen iszik pohárból, de reggel és este cumisüvegből kapja a tápszert. Fürdés után már ott serte pertél mellettem a konyhában, ha látja hogy veszem elő a cumisüveget, eldob mindent a kezéből és nyújtja a kis kezeit a cumisüvegért. aztán lefekszünk az ágyra, mellém bújik és kb 2 perc alatt becsapja az egészet és jóllakottan kéretőzik a kiságyba. Nem is tudnám, de nem is akarom elvenni tőle. A nagyobbikom is letette magától, gondolom a kicsi sem fog 18 éves koráig cumisüvegezni.
2012. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
10%

Én el sem tudom képzelni, mi a jó abban, milyen rituálé kötődhet a reggeli - esti cumisüvegezéshez 1 - 1,5 - 2 éves korban?

Mondjuk az itató/ csőrös poharakat sem értem, teljesen felesleges. Nekem mindegyik gyerekem fél éves korában a kezébe kapta a poharat, 4 - 5 nap alatt megtanultak csepegésmentesen inni belőle. Lehet pohárből inni a reggeli kakaót is, este pedig nem is igazán tudom miért kell kakaót inni?

Minél hamarabb elkezditek a pohárból ivást, annál könnyebben és gyorsabban megtanulja a baba. Persze, hogy később egyre nehezebb elvenni tőle a cumisüveget, ha már rá van szoktatva - hogyan szívassuk meg saját magunkat című történet...

2012. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó szerintem butaságokat beszélsz.Miért lenne baj,hogy fekve cumisüvegből iszik????Pohár nem ugyanaz,nem nyugtatja úgy meg,én azt gondolom.Én meg azt nem értem minek kell siettetni egy kisbabát,minek kell pohárból való ivásra kényszeríteni.Az én gyerekem fél évesen még ülni sem tudott.De azért örülök,hogy te ilyen szuper anyu vagy!
2012. máj. 31. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!