Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a hasznosabb ilyen...

Melyik a hasznosabb ilyen korban tanulás, fejlődés szempontjából?

Figyelt kérdés

15 hónapos a babám, és szinte egész álló nap kint kell lenni vele, ha jó az idő. Lényegében egész nap sétálunk (babakocsival, biciklizünk), játszunk az udvaron, a parkban, én meg beszélgetek hozzá, magyarázom hogy mi micsoda, de ez annak a rovására megy, hogy pl. nem játszik a játékaival, nem nagyon olvasgat könyvet mostanság. Nem érdekli, egyfolytában az ajtóban lóg, mert menne kifelé.

Ennyi inger elég neki, hogy rendesen fejlődjön, vagy próbáljak minden napra beiktatni egy kis meseolvasást, könyvnézegetést, stb...? Ti mit és mennyit foglalkoztok, tanulgattok ilyesmi korú babátokkal? És miket tud már?


2012. jún. 1. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez életkori sajátosság, pont jó így ahogy van.

Végül is ha belegondolsz, ugyanazt látja élőben kint, mint amit a könyvben mutatnál neki, pl. cicát, labdát, autót.

A Te babádnak szerencséd van, hogy ennyit tudsz vele menni, sokkal több inger éri így, mint a bezárt lakásban a "fejlesztő" játékok mellett.

Valószínű a Te babád is olyan lesz mint a lányom, bicikli, csúszda, szaladgálás, stb. sokkal jobban érdekli mint a formabedobó:))

Jól csinálod, csak így tovább! :)))

Mi ilyen időben pocsolyázni is szoktunk gumicsizmában:)

2012. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lányom is menne egész nap. :)

Folyton kint vagyunk, az uzsonna is csak menet közben van.

Este van egy kis olvasás, mert a könyveket imádja.

Meg akkor szokott a játékokkal játszani, amíg én főzök vagy mosogatok.

Ennek ellenére rendkívül sok mindent megért, rengeteget beszél. Szóval nem hiszem, hogy a fejlődés rovására menne az egész napos csavargás. :)

2012. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sokszor lelkiismeret-furdalásom van, hogy keveset foglalkozok vele aktívan (tehát leülni vele játszani, könyvet olvasni, tanítgatni, stb.), mert jobban érdekli, ha akár babakocsival sétálunk és figyeli a világot. Csak félek, hogy ez nehogy kevés legyen neki, még csak pár szót mond, mostanában azokat is mellőzi, inkább halandzsázik, bár még nagyon kicsi...

Őszintén, sokszor én is akkor tudok kicsit pihenni agyilag, vagy kikapcsolni, amikor csak tolom a kocsiban és úgy magyarázok neki... remélem ez elég...

2012. jún. 1. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs ezzel. Ha rossz az idő, úgyis bent vagytok. Amúgy az én fiam is ilyen volt, most is ilyen. Most 2.5 éves, nagyon értelmes, rengeteget tud a világról. Szerintem figyelni kell a gyerek igényeit. Ha ő kint érzi jól magát, szereti ahogy magyarázol neki, akkor tedd így.
2012. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

talán a mi példánk erre a típusú gyerekre a legszélsőségesebb, de azért leírom, hátha hasznos neked :)


enyém is folyton ki akart menni, van kertünk így nem is volt nehéz, mikor aludt akkor házimunkáztam. ha rossz idő volt, akkor se kötötte le a könyv meg egyéb fejlesztő játékok, pakolt, rohangászott, labdázott...


na 1,5 éves korában már éreztük, hogy baj van mert nem tudta megmutatni a könyvben a sok dolgot, csak azokat amikkel kint játszottunk :)

el is kerültünk gyermekpszichiáterhez, ekkor még nem beszélt és jó lassan haladtunk, így idő közben 2 éves lett és megállapították, hogy nagy baj van, nagyon le van maradva.

akkor bekeményítettünk, ment a könyv nézés, mese olvasás, fejlesztőnktől sok játék ötletet kaptunk ami fejleszti, tanítja.

mint a szivacs!!! 1 hónap múlva beszélt, mindent meg tudott mutatni, hangszerek, állatok, tárgyak....

:)

2012. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!