Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zöldes színű széklet túltáplál...

Zöldes színű széklet túltáplálásra utalhat?

Figyelt kérdés
1 hónapos babánkat vegyesen tápláljuk, alkalmanként kb. 100 ml tápszert kap (a tej eddig nem volt elég önmagában). Ma reggel (3 nap után) ismét volt széklet, ezúttal a szokásos mustársárga helyett inkább zöldes. Attól tartok, túltápláljuk őt, mondjuk mert egyre jobban megindul a tej (mérni nem szoktuk, ne kelljen még azon is görcsölni - a kisgyerekesek megértik :)). Érdemes lenne csökkenteni a tápszert? Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

2012. jún. 1. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tápszer is okozhatja.
2012. jún. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

úgy mondta a védőnőm hogy az epefesték nem tud felszívódni .gyors emésztésre gyors anyagcserére utal.


igen érdemes csökkenteni a tápszert a kisbabát többször gyakrabban mellre tenni igy lesz több tejed.

2012. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem a védőnő mindig mondta hogy legyen sárgás a baba széklete mert akkor nincs túltáplálva szintén vegyes

de ha kevesebbet adtam neki éhes volt visított, de elértük a megfelelő sárga színt

ha jól lakott, jó kedvű volt, sokat evett, de zöld lett a széklete

hát ezek után én úgy döntöttem nem érdekel milyen színű amíg jókedvű, vidám, és nő mint a gomba:)

2012. jún. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a laktoherb okozott zöldes kakit a babánál.
2012. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekunk akkor zold, amikor tapot is kap. ha csak anyatejet, akkor sarga.
2012. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ez a kaki szin, eleg erdekes, mert amig anyatejes volt a picikem, nekunk is mustarsarga volt a kaki, utana ahogy kapott tapszert a mustarsarga szin keveredett zolddel, most hogy teljesen tapszeres, csak zold kakink van. Kerdeztem a vedonot az orvost es ok azt mondtak ez teljesen normalis, majd ahogy elkezdjuk a hozzataplalast valtozni fog. Eloszor en is feltem hogy tultaplalas az oka, de normal mennyisegeket eszik. Egyszoval szerintem a tapszer okozhatja, de ha van boven tejed, akkor minel tobbszor teszed cicire, annal tobb lesz majd, es a kaki szine is valtozni fog. Szerintem.
2012. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kiki01 ***** válasza:
100%
Azt mondjak a tapszertol zoldet kakilnak a kicsik, de az enyem csak tejcsit eszik es neha neki is zold. A doki azt mondta hogy az nem baj, neha ez ilyen. Mondjuk ebben a laktoherb teas dologban is lehet valami, mert miota nem iszom, nem kakilt zoldet a kicsike:)
2012. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám csak anyatejes volt, de nagyon jó evő, sokat szopott és szinte mindig zöld volt a széklete.Ez az epefesték miatt van, mindig túlette magát, de ha előbb elvettem tőle a mellemet, akkor üvöltött, úgyhogy hagytam rajta:)
2012. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugtattatok. A teás dolog reálisnak tűnik, Herbária laktoherb teát iszunk. Szerintem sem lehet túl sok kaja egy 1 hónapos gyereknek egy kevés tej és 100 ml tápszer. A csökkentést meglátjuk, rajtunk nem múlik, csak a tej mennyiségén.
2012. jún. 1. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!