Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok a napközben...

Tanácstalan vagyok a napközbeni alvásával kapcsolatban!?

Figyelt kérdés

15 hónapos a fiam, és kb. egy hónapja megy a hercehurca a nappali alvásokkal.

Addig kétszer aludt egy nap, egyenként másfél-másfél órát, és az éjszaka is viszonylag normálisan telt. Azután elkezdte azt csinálni, hogy ha aludt délelőtt, akkor nem volt hajlandó már délután elaludni, így viszont este már 6-kor nem lehetett vele bírni, éjszaka meg még nyűgösebb volt. Ekkor gondoltam, hogy áttérünk az egy alvásra, így kitoltam a délelőtti alvást másfél órával, először aludt 3 órát egy huzamban, bírta is estig, viszont pár napja csak másfél órát alszik, így meg borzasztó kevés neki egész napra az egyszeri másfél óra alvás.

Még nem állna készen az egy alvásra? De akkor mikor tegyem le? Nem zavarja össze nagyon, hogy egyik nap egyszer alszik, másik nap meg kétszer próbálnám letenni? Most is le kellett tennem, mert tiszta nyűgös volt, dörzsölte a szemét, folyton ölben lett volna, el is aludt gyorsan. De kérdés, hogy ezután még lesz-e ma alvás, vagy már este 7-kor megy aludni :-(

Egyszerűen nem tudom, hogy lenne jó! Tanácsokat kérnék tőletek! Vagy következetesen meg kellene "erőszakolnom" ilyenkor, hogy bírja még vagy másfél órát, és csak egyszer altatni, ha már elkezdtünk ráállni?


2012. jún. 1. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Kislányom is 15 hós volt amikor áttértünk az egyszeri alvásra. Szerintem ne erőltesd egyiket sem. Ez átmeneti idő. Amelyik nap álmosabb, nyűgösebb aludjon kétszer, amikor bírja kora délutánig akkor meg egyszer. Majd át fog állni, ne aggódj! :)
2012. jún. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Feltételezem, hogy most a front készíti ki, meg hogy nem tudtunk kimenni délelőtt az eső miatt. Ha elmehetünk sétálni, akkor sokkal jobban bírja, idebent nem tudom lekötni, folyton nyűgösködik.

Csak hát ugye a napirendet szerettem volna tartani, és ha hol egyszer, hol kétszer alszik, az nagyon borít mindent. Persze nekem nem baj, csak nehogy őt nagyon megzavarja.

2012. jún. 1. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!