Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha még nem jár?

Baj, ha még nem jár?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 és fél hónaposan állt fel először kapaszkodva, 1 évesen kezdett el mászni. Most 15 hónapos, de még nem áll fel egyedül és járni is csak a bútorokba kapaszkodva tud, önállóan megállni sem nagyon próbálkozik, viszont ezerrel mászik. 2 hónappal korábban született (egyébként egészséges), de gondolom azért lassan már próbálkoznia kellene a járással. Vagy rosszul gondolom?
2012. jún. 1. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem lassan fog is. picit későn kezdett el mászni, így gondolom később is fog járni. nem akarok nagyon jósolni semmit, de talán még egy hónap kell neki
2012. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az jó lenne, ha csak 1 hónap lenne, mert nagyon érdeklődő és vezetgetve imád járni (ezt persze nem gyakran tesszük) és az udvaron is egyszerűbb lenne a "közlekedés", mert ott természetesen nem hagyom mászni.

Köszi a választ!

2012. jún. 1. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hónaposan kezdett el kapaszkodva járni,és 13 hónaposan már szaladt..szóval nálunk kb 5 hónap telt el amig a kapaszkodva járásból rendes járás lett..mivel kora baba a tied igy ezek a dolgok egyértelműen késhetnek mert nagyon sok az a 2hónap amit még pocakban kellett volna töltenie...sztem nincs ok aggodalomra majd meglátod hogy a kiváncsiság nagy úr és lassan elkezd kisérletezni az első lépésekkel..na onnan még 2-3 hónap és rendesen jár..te meg futhatsz utánna:-P
2012. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam most már négy hónapja mászik, kapaszkodva lépeget, de még mindig nem próbálkozik a felállással és járással. Ő is ez a kivárós kategória. Szerintem örülj neki ha sokáig mászik, az nagyon jót tesz a jobb és bal agyfélteknek.

A kertben én egyébként leszoktam tenni őt a földre, nagyon élvezi, imád kúszni-mászni, pedig nincs az a kimondott gyepszőnyeg a kertben, inkább olyan gazos fű van, de nem zavarja. Szerintem te is rakd le nyugodtan, engedd ismerkedni a világgal.

2012. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.

18honapos korig raernek.

Kislanyom 7honaposan allt fel eloszor ehhez kepest 16honaposan tette meg elso onallo lepeset.Lusta volt,tudott kezenfogva setalni de egyedul nem,inkabb maszott.

Ne aggodj,ha keszen all ra el fog indulni.

2012. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnyugtattatok.
2012. jún. 2. 14:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!