Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen felborult a napirendü...

Teljesen felborult a napirendünk, más is járt így?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6,5 hónapos, eddig 3-szor aludt egy nap. Minden reggel szinte percre pontosan fél nyolckor kelt. Ez az időpontot elkezdte előrébb hozni, annyira hogy már 6-kor fent van. Így viszont teljesen felborult a napirendünk. Arra gondoltam elég neki 2 alvás így tegnap nem hagytam csak 2-szer aludni, így ma 7-kor kelt. De a tegnapi nap nyűglődéssel telt.

A másik gond az étkezés. Még nem váltottunk 2-es tápszerre, mert van még itthon 4 doboz 1-es és azt mondta a doktornő, nyugodtan használjuk el. Viszont azt vettem észre, hogy sokkal hamarabb megéhezik a tápszer után. Ráadásul éjszaka eddig 4-5 között kelt enni, mostanában viszont 2-kor elkezd forgolódni, bemegyek hozzá egy párszor, de mindig az a vége, hogy megetetem és akkor alszik tovább.

Szerintetek éjszakára adjak neki 2-es tápszert, nappal pedig 1-est. Gondolom az egyesből nem tehetek egy picit több port a vízbe? 200 ml szoktam csinálni, de ezt se mindig issza meg.


2012. jún. 1. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:

bonyolult ez az egész..

hagyd már szegény babát aludni 3 szor ha akar, ne gondolkodj helyette, ha álmos aludjon.

minden tápszer laktatós,ha gondolod add úgy, nappal 1-est hogy ne vesszen kárba, éjjel meg 2-est,de ne tegyél több port bele attól nem lesz jobb, előírásnak megfelelően kell adagolni.

ha meg nem issza meg mindet ne 200 ml-ert csinálj hanem 180-at, vagy 150-et..


minden jót. ( tápszeres kislány anyukája)

2012. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dehogy borult fel a napirend, hanem sokat nőtt a nagyfiú, és mostmár felnőttesebb napirendje, étrendje lesz. Csak változik a napirend, ahogy növekszik. Szépen kövesd az igényeit, igazodj hozzá, nem lesz semmi baj, ne aggódj!
2012. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én estére tejpépet adnék (ebből is van hipoallergén), ettől jóllakik és aludni fog. A korábban kelés szerintem a korai világosodás miatt is van, nálunk ugyanez a helyzet, mióta beköszöntött a tavasz:)

Én hagynám aludni az ő ütemében, mert ha az idegrendszere megérik rá, akkor elhagyja a többszöri alvást.

2012. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fél hét körül eszik tejpépet, és lefekvés előtt még tápszer, de így is kell enni.....:)
2012. jún. 1. 19:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor napközben adnék neki többet, esetleg több főzeléket. A húst is be lehet vezetni már! (csirke, pulyka)
2012. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Húst már bevezettem. Elég sok mindent eszik, szinte mindent eszik amit eddig kóstoltattam vele. A mai napunk így nézett ki

hajnali 3 180 ml tápszer

reggel 8-kor 200 ml tápszer

délelőtt 10 óra 150 gr gyünölcs

ebéd 13-kor 160 gr husis főzelék

alvás előtt 15 óra 150 ml tápszer

este 18:30 160 gr tejpép

fürdés után 20:30 200 ml tápszer

mikor adjak neki még többet, szerintem így is eleget eszik

2012. jún. 1. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Húh, hát jó étvágya van:)))

Nem tom, én is csak kísérleteznék ebben az esetben. Esetleg este adnám a husis főzit, mondjuk 200 g-ot, tápiból jóval kevesebbet, vagy elhagynám. (este)

Éjjel bizti, hogy éhes és nem szomjas csak? Az enyém az volt és a víz után is aludt.

2012. jún. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A vizet lehet, hogy megpróbálom:)
2012. jún. 2. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!