Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta eszik 8 hónaposom annyi...

Mióta eszik 8 hónaposom annyi ételt pocsékolok és dobok ki, ti nem?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy megfőzöm, ha nem is nagy adagot, de olyat amit mi nem szeretünk, pl. tök és nem eszi meg a kicsi, elteszem másnapra még megpróbálom, aztán kimegy a kukába. Másnap ismét. Banán, alma az szinte naponta kerül ki, mert pürésítve keksszel nekem nincs gusztusom megenni. Ti hogy oldjátok meg?
2012. jún. 1. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
egy ideig így ment, aztán később már ette azt amit mi, akkor már nem volt (kevesebb volt), amit ki kellett dobni
2012. jún. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Eleinte sírva fakadtam, hogy nem kell az én ételem, majd "rám szóltak", hogy rakjak bele ízeket is. Ekkor már kezdte enni a kajákat.

Viszont, ha nem kell neki valami, akkor marad a tacskónknak. Ő szívesen megeszik bármit :)))


Jó nyilván nem azt mondom, hogy vegyetek kutyát, de kitartás :)

2012. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én úgy oldottam meg hogy a banánt nem kevertem kekszel hanem kézzel villával törtem neki elharapdálta . igy ami maradt akár mi is megehettük mert le volt törve a vége nem volt pempő.

almából is csak reszeltem fóliára fektettem v. dobozba raktam és ment annak aki tovább ette harapta.


nyolc hósan kezdtem azt adni neki amit mi is ettünk pl. a burgonyát főztem neki kivettünk belőle , nem ment pocsékba a mi sült husunkból kapott . ált. be tudtam lőni mennyit eszik és annyit pürésítettem . kaptam egy kis digitális konyhai mérleget azon mértem az elején hogy mennyi legyen egy adag aztán már szemre is ment a kis tálkát meddig kell tölteni

üvegest nem kapott csak bébidesszertet. a tejpépből dobtam ki viszonylag sokat ott sokáig nem tudtam mennyit kell készíteni .

2012. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet pont ez a gond.

Én nagy adagokat főzök, tökfőzelék,spenót ,de akár a csirke mell és a máj is. Majd műanyag tojástartóba rakom és megy a fagyóba.így mindenből van egy fél tojásnyi fagyasztva.

ha ebédet szeretnék a kicsinek kiveszem és sokféleképp variálhatom.

Kiveszek egy fél tojásnyi csirke mell pürét (répával és rizzsel főzöm) ehhez egy fél fagyasztott őszibarackot ,felengedem meleg víz fürdőben össze keverem és meg van egy adag kaja ,ha nem eszi meg az még egy étkezésig el tudom tenni

nálunk minimális megy pocsékba,igaz az is a macskába vándorol leggyakrabban

ami van fagyasztva most:

gyümölcs: őszibarack,körte,szilva

zöldség:sütőtök rendeget ,sóska spenót -ez idény de csak így tudom elkerülni amiről te beszélsz,bébi répa

hús:csirke rizzsel és répával ,pulyka és máj ,mindez pürésítve


A fagyasztás a legjobb tartósítás.Megmarad a vitamin tartalom.

És szinte korlátlanul lehet kutyulni ízletesen.

Egy és fél adagok pedig kiadnak egy étkezést.

Havonta egyszer feltöltöm a készletet így a napi főzés - az az olvasztás melegítés nincs 10 perc.

Ehhez még jön alma banán és ami ép van otthon ,de abból is annyit adok oda amit megeszik. _Alma negyedelve felezve egy alma csirke ebédhez .

2012. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sütőtök rengeteg ,ezt szerettem volna írni :)
2012. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

gyakran főzök kis adag rizst és turmixolom

rizs+csirke+őszibarack

rizs+máj+szilva

pulyka+máj

spenót/sóska +főzök hozzá egy tojást ,sárgáját belekeverem

spenót/sóska+ csirke/pulyka

sütőtök +csirke


bocs céklát kifelejtettem az is van ipqari mennyiségben

cékla +rizs+pulyka

...szóval szabadon variálva

Remélem segítettem. _Nincs nagy fagyom ,csak a hűtőé...

Ja és a tojástartóban lefagyasztott mennyiséget ha megfagyott ,kiszedem és zacskókban tárolom ,kis helyet foglal és tojástartóból is 1 et használok ,nem rengeteget...

2012. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem volt gond, mindig lett gazdája a maradéknak. Én például nagyon szeretem a kekszes banán-alma pürét. Mondjuk mi többen vagyunk testvérek, így könnyebb találni valakit, aki szereti.
2012. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is sokat dobtam ki :(( Pedig nem vagyok a híve. A gyümölcsöt bármilyen formában megeszem, így szívesen vettem, ha hagyott nekem a lányom :) Viszont a külön neki főzött ebéd... Hát az kifogott rajtam. A főzelékek, szinte ízetlen kaják, ezeket nem bírtam megenni. Én szeretem a fűszereket, a jó ízű ételt, azért neki annyira nem fűszerezhetem a dolgokat. Tényleg csak az oldotta meg, hogy most már azt eszi amit mi. És hogy nem kell pürésíteni.
2012. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát azt hiszem a fagyasztás lesz a legjobb megoldás, legalábbis addig amíg még külön eszik, de nagyon nehéz nekem, meg ahogy látom ti előre gondolkodtatok, fagyasztottatok pl. barackot. Most nem lenne jó ötlet bevásárolni a mű barackból, legalábbis egyelőre. De amit megfőzök és kipakolok neki 2 napra a maradékot lefagyasztom. Köszönöm az ötleteket anyukák.
2012. jún. 1. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!