Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák válaszát várom,...

Olyan anyukák válaszát várom, akiknek a babája a "jó" kategóriába tartozott az első pár hétben, sosem sírt szinte, csak aludt, szopott, vagy nézelődött. Ez mennyire volt tartós? Utána is ilyenek maradtak?

Figyelt kérdés
El vagyok ájulva kisbabámtól, mert hagy pihenni, nem sír, mosolygós, nyugodt és hihetetlen számomra, hogy ennyire jó dolgom van. Vagy merjem elhinni?
2012. jún. 1. 14:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Várj csak. Még van egy-két heted nyugalomban :) Aztán aktívab lesz, és próbálkozik mozgolódni és nem minden sikerül egyszerre, ami sírásba torkollik stb. stb. Addig is jó pihenést!
2012. jún. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
az én kisfiam egy tünemény, még most 2 évesen is sokkal kevesebb bajom van vele, mint a többi 2 évessel. A kislányom már akaratosabb, hisztisebb, de még őt is minden rokon és ismerős a jó baba kategóriájába sorolja. Ő 5 hónapos.
2012. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
A hasfájástól tartok leginkább. :(
2012. jún. 1. 14:10
 4/30 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyan sírt, de nem sokat. Ezért szintén szerencsésnek éreztem magam. :)

A fogai is úgy jöttek ki eddig, hogy szinte észre sem vettem (még 3 várható). Nem ordított, nem szenvedett, max. icipicit nyűgösebb (volt), és állandóan a szájában turkál(t).

2 év alatt kb. 3-szor sírt kegyetlenül, amikor alig lehetett megvigasztalni, de gőzöm sincs, mi lehetett a baj.

Úgyhogy igen, van remény, hogy később is ilyen nyugis, jó baba lesz.

2012. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Fiam ilyen a mai napig :) Most 14,5 hónapos


Rendkívül barátságos, mosolygós, türelmes kisfiú. (még a babakocsiból is mosolyog/rötyög mindenkire - sokszor nem értem, hogy miért közelednek az emberek nevetgélve felénk)

2012. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?


Én babáim is jók voltak babának is és gyereknek is kevés baj van velük.

2012. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 andika7 válasza:
Nekem is igy volt ez tartott kb.6 hétig utánna hasfájos lett. :-((
2012. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

A Suttogó titkai c. könyv nagyon jól meghatározza a baba típusokat: kisangyal, mintababa, mimóza, talpraesett, morcos, ami sok magyarázatot ad egy-egy baba viselkedésére.

Azért változnak a gyerekek is, ahogy telik az idő, vannak rosszabb napjaik is, de alapjáraton neked lehet egy kisangyal jutott :)

2012. jún. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Most is egy angyal. Szeptemberben lesz 3. Mérleg jegyű. Kiegyensúlyozott és kedves. Babának is az volt.
2012. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10 hónapos a lányom. 5 hónapos koráig az éjszakákat átaludta(vagy max.egyszer evett éjjel), evett (cici+tápszer), aludt, nézelődött, szinte egész nap tök jól elvolt, persze néha sírt, de csak ha nagyon-nagyon éhes volt, vagy ha nagyon-nagyon fáradt. Nem volt hasfájós,semmi baj nem volt vele, annyira nyugis volt.

5 hónapnál kezdett éjjel rosszul aludni(ekkor kezdett forogni és talán fogzani is, bár sokára jött ki az első fogacska), rengeteget kelt,nyüsszögött, sírdogált, aztán nappal is alig akart aludni, evésnél is sírdogált,nem akart enni, semmi sem kellett neki, se cici(8 hósan abba is hagyta), se tápi, nem akart egyedül lenni...(persze, egyáltalán nem volt vészes ez sem,más babák sokkal nyűgösebbek, sírósabbak a környezetünkben, csak magához képest lett sírósabb,nyűgösebb)

Mostmár újra jobbak az éjszakák, egy-kétszer ugyan felsír, de hamar alszik tovább, az evéssel sincs már probléma, viszont most kezdi feszegetni a határokat, ha valamit nem ér el, nem tud megcsinálni, vagy nem adom neki (pl.telót), akkor elkezd sírni, de asszem ez már valami hisztiféle. :)


Hónapról hónapra változnak, ahogy fedezik fel magukat, a környezetet... ki tudja, mi lesz nálatok, meddig tart a nyugi...reméljük így marad még jó sokáig! :D

Addig is élvezd ki, hogy jó sorod van! :D :D

2012. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!