Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár nap híján 5 hónapos babám...

Pár nap híján 5 hónapos babám már kúszik, de még nem forog, nem lesz ebből baj?

Figyelt kérdés

Kilestem, nem véletlenül csinálja, hanem szándékosan. Kinézi a célpontot, és elkezd kúszni. Fejét leteszi, kezeit is maga mellé, felhúzza a lábait és "eltolja" magát. Akár 2 métert is előrehalad így, hoyg odaérjen a játékokhoz.


Azt olvastam hogy még tanulási nehézségeket is okozhat késbb ha nem megfelelő sorrendben csinálja a dolgokat. De hát mit tehetnék?

Úgy hallottam, előbb forognia kellene, legalább valamelyik iránba, de azt nem akar. Egy nap megcsináálta 3x egymás után nemrégiben a hátról hasra forgást, és azóta sem csinál semmit csak kúszik.


2012. jún. 1. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

egyrészt a tanulási nehézsége az nem a forgásnál van, vagyis lehetséges, hanem a mászás-elindulás időszakban, másrészt ez még nem kúszás :)

persze, helyét változtatja és majd ebből lesz, de az majd egy összetettebb mozgás lesz, fejét felemeli és rakja előre a lábát-kezét, másodpercek alatt az egész lakást körbe fogja kúszni ;)

harmadrészt pedig 6 hónapos korig kell a nagykönyv szerint forogni, szóval nyugi!

2012. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tesóm előbb volt szobatiszta és kezdett el beszélni, mint h járni tudott volna. Jeles tanuló volt és diplomás lett.

Ha már fordult meg eleve, akkor minden oké.

2012. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már most is bekúszná az egész lakást ha nem tenném mindig vissza amikor a pléd széléhez ér.

2012. jún. 1. 15:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez amit írsz, inkább olyan "kukacolás" szerű. Nekem ezt mind a 3 csinálta, már pár hetesen is, és mentek az ágy egyik végéből a másikba :D


Az igazi kúszás összetettebb, feje fenn van, és mint a kommandósok, a karjára támaszkodva húzza magát előre. Én babám 5 hós lett pár napja, ő még csak tolat hátra, de mondjuk forog is már mind a két irányba. Szerintem ilyenkor még nem gond, ha felcserélik a sorrendet, én a mászásról tudom, hogy fontos, hogy az megelőzze a járást. De ha aggódsz, és szeretnéd, hogy előbb forogjon, akkor ha egy takaróban görgeted, azzal tudod forgásra ösztönözni.

2012. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez amit leírsz nem kúszás.
2012. jún. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm.
2012. jún. 3. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!