Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lesz egy kicsit sok neki...

Nem lesz egy kicsit sok neki ez a gyógyszer?

Figyelt kérdés

Kislányom 2napja köhécsel(nem sokat) hőemelkedése van délutánra.Ma elvittem dokihoz.Mondta hogy piros a torka.Meghogy látja hogy több fog jön egyszerre.Írt fel Cataflam cseppet(3x12csepp),Sinecod cseppet(3x 15csepp) és calciuscot(2x fél ampullát.Nem sok neki így egyszerre?Cataflam elég erős gyógyszer még sosem használtuk ezért kérdezem.16Hónapos a Kislányom és most 3.szor beteg.Nem fájdítja semmijét és vidám,jókedvű.Orra nem folyik.

Ti használtatok így egyben ennyit?Nem sok?

Köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 1. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

A Cataflam csepp gyulladáscsökkentő, mivel piros a lányod torka, így azt arra kapta.

A Sinecod csepp köhögéscsillapító, mivel a lányod köhög, így azt arra kapta.

A Calcimusc pedig helyreállítja a vér alacsony kalcium szintjét.

Egyáltalán nem sok gyógyszer, így minden tünete kezelve van. Bár a múltkori megfázása után a fiam is kapott volna minden tünetére gyógyszert, nem szenvedtünk volna 3 hétig.:(

2012. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 6 hónapos, 2 hete beteg volt 3x8 csepp Cataflamot kapott. Szerintem nem sok. Hány kg a babád, mert testkilogrammonként 3 cseppet kaphat egy nap.
2012. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne vedd sértésnek, de ha azt írnák itt, hogy sok, akkor felülbírálnád az orvost és nem adnád be neki?
2012. jún. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
A Calcimuscnak egyébként semmi köze a vér alacsony kalcium szintjéhez, a nyálkahártya irritációt csökkenti, lényegében nem tekinthető gyógyszernek. A Cataflam pedig azért közel sem egy lónyugtató, szokták "erős" gyógyszerként definiálni, csak kérdés, hogy mi alapján. Sima diclofenac, alap gyulladáscsökkentő. Semmi különös.
2012. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

4-es válaszolónak: ez van ráírva a Calcimusc betegtájékoztatójára:


1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A CALCIMUSC OLDATOS INJEKCIÓ ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Calcimusc oldatos injekció kalciumot tartalmazó gyógyszer, mely helyreállítja a különböző okok miatt létrejövő alacsony vér kalcium szintet.

Egyes betegségek kórismézésére is alkalmazható a kalcium infúziós próba.

2012. jún. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Ezt értem, de nem emiatt adjuk. Tehát a Calcimuscot alapvetően nem a vér kalcium szintjének beállítására használjuk, főként nem gyermekgyógyászatban.
2012. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-assal egyetertek.


figyi en, tuti nem adnek neki ennyu gyogyszert, huuuuu, hat ez rengeteg,minek irt ennyit, hule ez az orvos?


most jobb?

2012. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nyilván egy orvos nem ir fel tul sok gyogyszert a babának..tudja pontosan mit miért adott..minden tünetet kezelni akar hogy gyorsan meggyogyuljon a babád! Én nem kétlem hogy ezen az oldalon sokan segitenek legjobb tudások szerint..de sztem az orvostne biráld felül az alapján amit itt irnak neked..Nyugodtan hallgass a dokira..bár vannak hülye orvosok akik nem törödömök..te ismered a Tied milyen de ugy gondolom egy orvosnak sem áll szándékában túl gyogyszerezni egy 16hónapos babát..Én pl itt élek Ausztriában itt mindenre homeopátiás szert kapunk..ami tény hogy jó..de sokszor jól jönne valami gyorsabb segitség..mert igy elhúzodik a betegség..nyugodtan add be neki mindet és jó sok gyogypuszival segits rá:)
2012. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez hihetetlen!!!

Egy szóval nem írtam hogy nem adom be neki a gyógyszereket és azt sem hogy felülbírálom az orvosunkat!

Mostmár tényleg azon vagyok hogy nem lehet itt feltenni egy ártatlan kérdést sem mert úton-útfélen belémkötnek!

Csupán azért tettem fel a kérdést mert első baba,nem volt még komolyabban beteg,gyógyszereket nem kaptunk és csak a betegtájékoztatót olvastam el!Ismerősök között sincs akit megtudtam volna kérdezni.Ennyi!

Miért kell gúnyosan belekötni másba?

Lassan 3éve vagyok az oldalon de ami mostmár itt folyik az nagyon gáz!

Azoknak akik rendesen válaszoltak köszönöm szépen a segítséget!

További szép estét!

2012. jún. 1. 21:29
 10/11 anonim ***** válasza:
8as vagyok! Nem tudom mi a franc kivetni valót találtál az irásomban,hogy az én szavaimra hivatkozva borulsz ki nyilvánosan,ennél szebben és kedvesebben nem tudtam volna megfogalmazni..Én meg képzeld el már válaszolni nem merek senkinek lassan mert vannak ilyen kérdezők mint te hogy tényeket társz fel eléjük és leosztanak hogy mit kötöszködsz..botrányos tényleg! volt olyan aki konkrétan beszólt neked de te az én irásomból szemezgettél hogy felháborodj!!Gratulálok! Szivesen máskor isválaszolok a kérdéseidre!
2012. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!