Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok róla több információt?

Írnátok róla több információt?

Figyelt kérdés
Olvastam egy újságban a baba jelbeszédről. Beszéd helyett elmutogatja a dolgokat. Érdekelne hogy mennyibe kerül? És hogy hol tanítják ezeket?
2012. jún. 2. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi babajeleltünk, de csak itthon kreált jelekkel, nem voltam tanfolyamon. Így is nagyon jól működött:)!

A mamamin van topikja a témának, érdemes ott olvasgatni, jó ötletek vannak.

2012. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Újra én:).

Csak azért írom ezt le, mivel Te nyilván tudod, csak nem fogalmaztál pontosan:), hogy ha olvassa valaki, ne higyje azt, hogy a beszéd _helyett_ jelelünk a babával.

Szóval ez a dolog akkor nagyon nagy segítség, ha még nem beszél a kicsi(akár egy éves kortól is, van aki előbb kezdi), könnyebben meg tudja értetni magát. Hiszen sokkal előbb megértenek már mindent, minthogy el tudják ondani. Így tehát nem kell találgatni, hogy éhes/ szomjas, mert hamar megtanulja a jelét mutatni, nagyon lelkesen mutogatják a gyerekek a kutya/ macska/ bácsi/ néni stb. jelét, tudja jelelni ha elfáradt, ha menni szeretne fürdeni, ha épp Apára gondol...regneteg mindent, még mielőtt beszélni tudna.

Sokan félnek, hogy majd akkor a jeleket fogja használni ha tudna is beszélni de ez nincs így:). MIvel a jelek segítségével hamar pozitív visszajelzést kap a környezetétől, sokkal bátrabban fog próbálkozni a szavakkal is. Az én lányom másfél éves, kicsivel egy éves kora előtt kezdtünk jelelni, mivel sokszor okozott neki frusztrációt, hogy valamit szeretne de nem mindig jöttem rá, hogy mit. A jelek segítségével sokkal könnyebben ment a kommunikáció és sokkal kevesebb sírás, elégedetlenkedés volt. A jelelés "ellenére" is szépen "beszél", mára átvették a szavak a jelek helyét, szóval semmivel sem késett meg a beszédfejlődése.

2012. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is most nézegettem épp:)

[link]

2012. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. válaszol.

nekem barátnőm ezzel foglalkozik, igaz már váltott és beteg gyerekeknek tanítja a jelelést, de ő egyértelműen azt állítja, hogy akik jelelnek azoknak többségben késik a beszédfejlődés és a legtöbb cikkben is ezt írják.


pont ezért mérlegelni kell, mert ugyan később fog beszélni (és itt nem arról van szó, hogy szavakat se mond ki), viszont sokkal előbb, könnyebben, tudatosabban tud kommunikálni

2012. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

HÁt, az a késés nagyon max. 1- 2 hónap, ennyit pedig megér a frusztrációmentes, hatékony korai kommunikáció:)

(1. ás 2.)

2012. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom,soha sem tanítgattuk ilyesmire,és a 13 hónapos kisfiam nagyon szépen megérteti magát már 2-3 hónapja,emellett a beszéde is nagyon jól fejlődik,amit nem tud mondani megmutatja,pl hozza a cipőjét,vagy oda áll az ajtóhoz,ha kiszeretne menni,ha éhes mondja,hogy mammamm,ha álmos leteszi a kis fejét,ha valamit szeretne mutat rá,és mondja hogy ott vagy azt,ha fürödni szeretne,mondja,hogy Apa(mert apával fürdik),vagy csak kisétál a fürdőszoba ajtóhoz stb.
2012. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó:), tulajdon képpen az is egyfajta jelelés, amit a Te babád csinál:), az az integetés, szájra mutogatás és hasonló dolgok, amiket "észrevétlenül" is használ szinte minden gyerek.

Hogy miért van szükség néha konkrét babajelelésre? Az utcán pl. nem mindig tud odamenni megmutatni a kutyát/ cicát/ madarat, illetve ha mutogat is, nem mindig tudja a felnőtt,mit. És ahogy mi mpondjuk nekei, hogy nézd, cica, úgy ők is tudják mutatni:).

Persze, hogy meg lehet lenni jelelés nélkül:), pusztán arról van szó, hogy sok olyan helyzet adódhat, amikor a babajelelés segítség lehet a kommunikációban.

2012. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!