Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érheti víz a köldökcsonkot?

Érheti víz a köldökcsonkot?

Figyelt kérdés
Már annyi mindent hallottam pro, kontra. Na, meg persze, hogy külföldön nincs ez a "tilalom". Ott simán fürdetik Tummy Tub-ban (vödörben) is a babákat, nem baj, ha ázik a kis csonk. Most akkor hogy is van ez? Kinek mi a tapasztalata?
2012. jún. 2. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a kórházban, hogy ne áztassam. Az nem baj, ha egy picit vizes lesz, de ne ázzon. Azt a pár napot ki lehet bírni :) Kb. 10 nap alatt esett le a gyerekeimnél asszem.
2012. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én mindig figyeltem hogy ne nagyon legyen vizes.Na de ahogy a kórházban a csap alatt fürdették a babákat...Nem kerülte el a víz a csonkot.
2012. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kórházban érte, mert nem figyeltek rá, csúnya lett, begyulladt. A férjem rendesen le is szidta a csecsemőst, mikor látta, hogy hogyan csinálják. Ő orvos, szerinte nagyon fontos, hogy száraz legyen. Itthon ápoltuk, szárazon tartottuk, és 4 nap alatt leesett.
2012. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én párszor meglocsoltam vízzel, ronda is lett, alkoholos vattával kellett törölgetnem alatta is jópár napig...Életre szóló tanulság volt, nem érdekel a külföldi majmolás se!
2012. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem azt írtam, hogy majmolni akarom a külföldi szokásokat, csak mivel nincs tapasztalatom és az első babámat várom, ezért kérdeztem, hogy kinek mi a tapasztalata!

Köszi a válaszokat!

2012. jún. 2. 17:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Én meg általánosságban írom, bocs ha félreértetted, hogyha külföldön "ellentmondanak" akkor azt úgy lehet már egyből. Nem mindig. Ilyen a köldökcsonk is. Nem konkrétan Rád értettem!:)
2012. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták az istvánban, hogy érheti víz, de ne áztassam. Itthon is így fürdettem, minden nap érte víz. Annyi a titka, hogy minden pelenkázáskor alkoholos kezelés meg a hintőpor. 9 nap alatt esett le, egyszer sem gyulladt be.
2012. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Én párszor meglocsoltam vízzel, ronda is lett, alkoholos vattával kellett törölgetnem alatta is jópár napig...Életre szóló tanulság volt, nem érdekel a külföldi majmolás se!"


Ezt nem értem, amúgy nem kezelted volna alkohollal? Nekem a kórházban azt mondták, hogy minden pelenkázáskor át kell törölgetni alkohollal, a csonk alatt is, amennyire lehet, és hintőporozni.

Nekem azt mondták, érheti víz nyugodtan, csak ne ázzon sokat. Így is tettem, nem ázott, de nem is figyeltem rá különösebben, hogy ne legyen vizes, viszont mindig kezelgettem. Két hét után esett csak le a csonk, de semmi gond nem volt vele, nem gyulladt be, csak ragaszkodó volt :)

2012. jún. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Na igen kezelni egyértelmű hogy kell.

2012. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De , persze , kezeltem volna, csak tudod, van a csonk, meg az alatti rész. Ha szép a csonk, csak körülötte kell kenegetni vattával, vagy fülpiszkával. Na, nálunk alatta is kellett, mert tiszta barna ronda volt. Jó, ez nem a világvége , csak pár alkalommal kellett, de teljesen beparáztam, h hogy lehetek ilyen hüle, hogy lazán mostam a a babát ott is pár napig, aztán ha begyulladt volna....(Baj nem lett, de ezért a tanulság...).
2012. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!