Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek vehetik rossz néven?

Szerintetek vehetik rossz néven?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akivel nem vagyunk baráti kapcsolatban, csak a hétköznapokból ismerjük egymást, szoktunk beszélgetni, egy - két magánéleti dolgot is elmondunk egymásnak, de csak felületesen, és nem teljesen magánéleti dolgokat, és most született unokája, a lányával még nem találkoztunk. Elég sok babaruhát, illetve cuccot küldtem Neki, amik az 1 éves babámnak már nem kellenek. Nagyon szívesen küldöm Neki ezeket, tudom, nem állnak fényesen anyagilag, és olyan jó érzés, és mindig örül is Neki. Sokszor mondta, hogy most már mondjak értük valamit, de én csak azért adom, mert tényleg segíteni szeretnék. Mindig keresem, hogy mi van itthon, amit adhatnék. Szerintetek kellemetlen lehet Nekik már egy idő után?

#vehetik
2012. jún. 2. 20:25
 1/8 Kerria ***** válasza:
100%

Én biztos örülnék nekik, de viszonoznám valamivel... ha nem is állnék úgy anyagilag, akkor is azért valami jelképessel szeretném honorálni, meg szerintem a minimum az lenne, hogy személyesen is megköszönjék.


Akitől én kaptam sok ruhát (mert neki nincs már rá szüksége) ott vettem egy játékot a kislánynak...jelképes, de sokat számít.

2012. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem, de erre hogy tudnánk válaszolni? nem ismerjük őket. Csak találgatni fogunk, hogy ha én lennék ilyen helyzetben akkor...meg amikor én adtam ruhákat az ismerősömnek...Nem értem az ilyen kérdéseket, amikor csak találgatni tudnak a válaszolni akarók.
2012. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Legfeljebb kérj egy tábla csokit a gyerekednek,ha még egyszer megkérdezi, hogy mivel tartozik. Így ő is úgy érzi majd, hogy adott valamit.
2012. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elég messze laknak, ezért nem tudunk találkozni.

Kedves második... ha nem érted az ilyen kérdéseket, akkor NE válaszolj rájuk!

2012. jún. 2. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Értem az ilyen kérdéseket de "Szerintetek kellemetlen lehet Nekik már egy idő után?" Miért lenne kellemetlen? Ha elfogadták a ruhákat akkor miért lenne kellemetlen? Azt írod, hogy mindig örül neki, akkor mi is a kérdés?
2012. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kerria ***** válasza:

Hm, az kár, mert a személyességnek van egy varázsa.


Amúgy meg, ha rossz néven vennék, akkor nem fogadnák el. Vagy ajánld fel nekik, ha kinőtte a baba hozzák vissza, akkor el tudod adni is pl.... és akkor már mégsem olyan...


Akkor kellemetlen amúgy (legalábbis én így éreztem), amikor egy csomó olyan ruhát kapott ami nem hétköznapi, hanem csini, meg fodros...nem tudom jól megfogalmazni...azért remélem érted. Mert a sima bodyk, rugdalózók, azok ok, de a csini ruhákra én pl már sajnáltam volna a pénzt... emiatt éreztem kellemetlennek, hogy olyat kapok, ami nélkülözhető. Igen, ez így a jó megfogalmazás.

2012. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellemetlen, mert akkor visszautasították volna. Én azon az oldalon vagyok, aki kapta a ruhát. A volt óvónénim lánya nekem adta a kislánya kinőtt ruháit. Örültem neki nagyon! Persze megfordult a fejemben, hogy az látszik rajtunk, hogy rá vagyunk szorulva? De hamar túlléptem rajta :)) Ők nagyon jól állnak anyagilag, rengeteg ruhát kaptunk, azt sem tudom melyiket adjam rá, hogy mind legyen rajta legalább 1×. Én annyit tettem, hogy megköszöntem személyesen mindenkinek, meg írtam a csajnak fb-on is, aminek nagyon örült. És mindig ha találkozunk, megdicsérik a kislányom, hogy milyen szép, milyen csini, én mondom, hogy ez is a kapott ruha. Annyira boldogok és örülnek, hogy látják a kinőtt kis ruhákat a lányomon, hogy az övék is ilyen pici volt. Annyira megörültek ennek, hogy azóta még szedtek össze ruhát :)) Ja és mindig csodálkoznak, hogy ezt a ruhát is mi adtuk? Már nem is emlékeznek rá, mennyi és milyen ruhái voltak a kislánynak. Jó nekik viszont látni.

Szóval csak köszönetet adtam értük és látják, hogy megbecsüljük, hordjuk őket :))

2012. jún. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engedd hogy viszonozzák ,valamivel ami nekik nem megterhelő.
2012. jún. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!