Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok le babátok...

Hogyan szoktattátok le babátokat a pelusról? Mennyi idős volt?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a kislányom,de már bilis. Nálunk nagy családi ház van és nagy kert az udvarba meg minden. Amikor melegebb volt kimentünk csak játszani. Medence le volt engedve,le volt takarva. A kisasszony kitalálta,hogy már pedig őt nem érdekli fürdeni akar. Mondtam,hogy,ha 2 napig nem kell pelüs és rá ül a bilire és abba kakil meg abba pisil akkor fürödhet. Ez így is volt. Másnap teleengedtük a medencét meleg vízzel és fürdött. Azóta nem kell neki pelus. Sógornőméknél az vált be,hogy kisfia majdnem 3 éves volt és pelusos. Nem is mehetett oviba. És nagypapi mondta neki,hogy lepjük meg anyát,hogy örüljön és pisiljünk bilibe. És kisfia belepisilt,anyucija nagyon megdícsérte meg büszke volt és azóta ő is bilis. Akkor baránőm ő ráültette a bilire,adott neki valami olyan játékot ami nagyon lefoglalta meg közbe bekapcsolta a kedvenc meséjét a pindurka meg belepisilt. Ezt kb 2 hétig játszotta,persze közbe történtek balesetek,de bevált. Ismerek olyan anyukát is aki azt mondta,hogy megszünt a pelüs és csak bili meg WC van. Tesóm úgy szoktatta bilire a kisfiát,hogy,ha ráül és belepisil a bilibe akkor kap ajándékot. Először nagy ajándékott kapott,olyat amit már régen szeretett volna,utána meg folyton kisebbeket(kis autó,plüss akármi,csoki,stb). 3 hét után meg már magától ráült. :)
2012. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2,5 éves. egyszerűen levettem róla a pelust. csak nagy sétákhoz és alváshoz kapja meg :)

2-3 hét alatt megértette mi az a bili, mit kell csinálni, hogy kell tartani a pisit.

eleinte 20 percenként pisilt kicsit, most 2 óránként...

nem erőltettem, nem kellett ülnie a bilin órákat, nem veszekedtem vele amikor bepisilt, egyszerűen csak elmondtam neki naponta 20x, hogy mire való a bili és mit várok tőle.

kb. 2 hónapja nappalra szobatiszta

2012. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az fontos, hogy valahogyan érezze, hogy történt valami, ha pisil. A szuper pelenkák mindent felszívnak, és nem érzi. Próbáld ki, hogy leveszed a pelenkát, időnként ráülteted a bilire, hátha belepisil. Ha sikerül, megdícséred. Amúgy meg hagyod, hogy bepisiljen, és a ruhája olyan legyen. Akkor érzi, hogy ez kellemetlen, vagy hogy folyik a lábán.
2012. jún. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Szerintem nem kell erőltetni az én kilány unokám magától egyik napról a másikra szobatiszta lett 2.5 éves korában. Azóta egyetlen egyszer sem pisilt be még éjszaka sem! Ja és bilit soha nem használt. A kisfiú unokám aki most 29 hónapos már a wc-be kakil , használnak még pelust, de ha véletlen abba kakil akkor az már zavarja őt ..szerintem nem kell erőltetni a piciket ők maguktól szobatiszták lesznek.Mindenkinek sok sikert kívánok.
2012. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!