Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő elteltével sikerült...

Mennyi idő elteltével sikerült rájönnötök, hogy mitől allergiás a babátok?

Figyelt kérdés
Már lassan 10 napja próbálunk rájönni, hogy mitől jönnek elő rajta szórványosan piros pöttyök, de egyszerűen fogalmam sincs. Lassan arra gondolok, hogy rám - amit én használok - allergiás. Cseréltünk pelenkát, popsitörlőt, mosószert, tápszert, popsikrémet, de ugyanúgy előjönnek. Írom mindig mikor, hogyan, de csak egy közös pont van, ha én hozzáérek. Mármint pelenkázáskor, fürdéskor, stb.... Kérlek, írjátok meg tapasztalataitokat, remélem most már rálelek a megoldásra, mert beleőrülök....
2012. jún. 3. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Tápszerváltáskor jött elő az allergia? Gondolom, még nem kezdted el a hozzátáplálást, azt írtad volna, tehát ez kizárt. Mennyi idős a babád? A kislányomnál is előjöttek a pelenka pánt részénél , egyre csúnyábbá váltak. Nem tudtam nézni, elkezdtem hagyományos textilpelenkát használni, elhagytam a popsitörlőt (helyette langyos vizes pelenkával törlöm le), csukamájolajos popsikrémmel kenem a popóját (abból nekünk csak a Naturlandos vált be), és elhagytam a sampont, fürdetőt, mert mióta elkezdtem utána járni, milyen mérgeket is tartalmaznak, elment tőlük a kedvem. ( [link] Olivaolajos szappannal fürdetem kizárólag, a gyógyszertári se jó semmire. Az ekcémagyanús kislányom bőre (sokszor előjöttek rajta száraz, piros foltok) puha, egészsége, gyönyörű lett. Mosószer helyett jött a mosódió, mosószóda, öblítő helyett ecet. És nekem mondhat ezek után aki amit akar, nekem bizonyítottak.
2012. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaj nem, 14 hónapos. Már rég eszik szilárdat is, de a kajákat ki tudtuk zárni szerencsére. A doktornő szerint is vmi más lehet...fogalmam sincs micsoda.Te mennyi idő alatt trafáltál bele, hogy mitől voltak ezek?
2012. jún. 3. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a rengeteg vegyi anyag közül (sampon, habfürdő, babaolaj, hintőpor, öblítő, mosószer..)melyik összetevője (vagy inkább összessége) okozott gondot. Nem is érdekel, a lényeg, hogy a lehető legtöbb ki lett iktatva az életéből. Kb. 3 hónapos korában jött elő az arcán elég durván egyre növekvő piros, száraz folt. Aztán jött a bokahajlatban, nyakánál. A gyerekorvos nagy sokára írt föl szteroidos krémet, de az meg nagyon durván hat a hormonrendszerre, csak végszükség esetén használtam. Nem tüntette el a foltokat, újra előjöttek. Ezután vagy 1 hónappal jött elő az allergia az eldobható pelenkára. Akkor "durrant el az agyam", és rendeltem hagyományos pelust, stb...a pöttyek kb.1 hét alatt eltűntek, ugyanannyi idő alatt a száraz foltok is az olivás szappantól. Kezdetben drága beruházás, de behozza az árát, és a lényeg: ne mérgezze az anya a saját gyerekét vegyszerekkel.
2012. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mar csecsemokoraban is volt rajta 1-2 ekcemas folt, amire persze akkor jottem ra, hogy ekcema lehetett, amikor nagyon eldurvult a helyzet. 4 honapja durrant be eloszor az arca, aztan szepen lassan a kezfeje is. Amikor 1-1 folt elkezdett leszaradni, akkor dobbentem ra, hogy a csecsemokori foltjai is ekcemas eredetuek lehettek. Amugy 4 honapja keressuk az okokat, eddig semmi eredmennyel. 1 honapja tejmentes dietan van, de az ekcema nemhogy javult volna, inkabb romlott. Vervizsgalat negativ lett, de kozben rajottem, hogy a paradicsom is okoz nala allergias tuneteket. 10 nap mulva megyunk allergologiara, talan ott okosabb leszek. Voltunk egyebkent mar, a gyerekorvoson kivul, 2 borgyogyasznal es egy gyerekgasztro dokinal is a Budai Allergia Kozpontban. Eddig csak a szteroidos kremek segitettek a tunetek kezeleseben, de amint abbahagytuk, a tunetek megint elojottek. Borgyogyasz altal felirt kevert krem, Sanatopic testapolo, shea vaj nem jott be:-(((

Te 10 napja probalkozol, en kb 120 napja. Tudom, hogy idegorlo, neha reggelente elbogom magam, hogy milyen csunya az arca. Olyan, mintha egesi sebek lennenek rajta. Amugy ha barmit is valoztatsz, az nem biztos, hogy 1-2 nap alatt megszunteti a tuneteket. Pl ugy tudom, hogy a tej es szarmazekai 3-4 het alatt urulnek ki a szervezetbol. Persze az sem mindegy, hogy kontakt allergiaja van, vagy etel, mert laikusan ugy gondolom, hogy ha kontakt allergiaja van, akkor amint nem erintkezik az adott dologgal, a tuneteknek enyhulniuk kene. Etelallergia esten viszont hosszabb iso is elmulik, mire a szervezet kiuriti az allergen anyagot.

2012. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
iso=ido:-))) bocs
2012. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!