Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kimossák a babám könnycsato...

Ha kimossák a babám könnycsatornáját akkor be kell feküdni a kórházba? Mert kaptunk beutalót a kórházba. Hány napig kell bentmaradni ha bent kell?

Figyelt kérdés

2012. jún. 4. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ndelő intézetben csinálják.

De én azt ajánom hogy más orvost(aki ért is ahhoz amit csinál) is kérdezz meg, mert 9-12 hós korg élettani normális folyamat a könnycsatorna szűkülete.

Addig magátó is elmúlik, ha rendesen szemcseppel van kezelve(2 hét kezelés, 2 hét szünet)

2012. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

09:50 vagyon, Rendelő intézetet akartam írni.

Tehát mindenképp mutasd meg más orvonak is, mert már rendesen tovább képzett orvosok tudják, hogy ezt nem szabad piszkálni

szülésznő-Deb.

2012. jún. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom miért a kórházba utaltak minket, a szemészeti osztályra.
2012. jún. 4. 09:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire komoly a dolog, de a szemtövének a "masszírozásával" sokat lehet segíteni. Nekem mindig ezt mondta a védőnő, plusz piciknél sokszor "eldugulhat".
2012. jún. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Próbáltam, egy ideig szép is neki, aztán pár nap és megint csúnya lesz neki. Szemcseppet is kaptunk rá, 2 félét is, de az is csak pár napig segít rajta.

Köszi a válaszokat.

2012. jún. 4. 10:14
 6/13 Disi ***** válasza:
Az én babómnak is ez a baja, születése óta könnyezik. Hol jobb, hol rosszabb. Nekem a védőnőm és a dokim sem ajánlotta az átmosást. Egyrészt rettenetesen fájdalmas beavatkozás, másrészt azt mondták hogy csak ideiglenesen kezeli a problémát ugyanúgy beszűkülhet vissza. Úgyhogy én várok míg kinövi, most 11 hós.
2012. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ne mososd át, cseppents naponta szívd ki naponta 5ször az orrát és szemvidítő fű teával mosogasd neki...egy hét és minden okés lesz

amúgy nem kell bent maradni, 3 perc az egész beviszed beadod (nem engednek be) majd kiadják mehetsz...

2012. jún. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
amúgy teljesen fájdalmatlan a dolog...a babának, neked a szíved szakad meg...z fáj nagyon. Azért sírnak mert rettentően lefogják őket tök idegenek...hogy nehogy elmozduljon, maga a szonda bevezetse és átmosása nem fáj mive ott nincs érző ideg...
2012. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Disi ***** válasza:
Bocsi a kérdésedre nem válaszoltam, én úgy tudom hogy nem kell bennmaradni a kórházban, átmossák és már kapod is vissza a babót.
2012. jún. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Kislányom újszülött korától szenvedett ettől, volt, hogy a szemét sem tudta kinyitni, annyira váladékos volt neki. 8 hónapos már elmúlt, mikor elküldték átmosni a könnycsatornáját, egész addig krémet és szemcseppet adtak, de semmit sem ért neki, pénzkidobás volt megvenni azt a sok cseppet, krémet. Én nagyon féltem az átmosástól, de így utólag úgy gondolom, hogy nem kellett volna ennyire paráznom, mert igazából ez nem fájdalmas, csak azért sírt mert lefogták a fejét. Elmúlt 3 éves és azóta sincs semmi gondunk. Ja és rendelőben csinálták, nem kellett bent maradnia. Az átmosás után kb. egy hét után újból átmosták, de csak azért, hogy megnézzék, hogy minden rendben van e.
2012. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!