Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tartósan betegnek számít?

Tartósan betegnek számít?

Figyelt kérdés
Ha a gyereknek pikkelysömört állapitanak meg de csak a fejbőrnél.amit még sosem láttunk neki kijönni.erre a betegségre hivatkozva at megkaphatja a tartos betegnek járó 23000ft os családipótlékot?egy ismerősömék vannak így de nekem ez olyan furcsa hogy erre megkapta.gyógyszert sem szed,nem kap rá krémeket sem,igaz sok helyen van befolyása.szerintetek?
2012. jún. 4. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A tartós betegségek jogszabályban vannak rögzítve. És igen, a pikkelysömör is fel van sorolva. Ez nem befolyás kérdése.


[link]


" I) Bőrgyógyászati betegségek


1. Psoriasis vulgarisból, atopiás dermatitisből, ichtyosisból vagy más dermatozisból kialakuló erythroderma, epidermolytikus hyperkeratosis.


2. Langerhans sejtes histiocytosis. Xeroderma pigmentosum.


3. Epidermolysis bullosa simplex (kiterjedt forma) és dystrophica.


4. Súlyos kiterjedt bőrgyógyászati kórképek (1 éven túl gyógyulók vagy csak remissioba hozhatók) a betegek naponta többszöri kenőcsös kezelést, kötözést igényelnek."


Psoriasis vulgaris = pikkelysömör


Ez nem befolyás kérdése. Örülj neki, hogy a te gyermeked egészséges.

2012. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagy butaság, hogy befolyás kérdése.

Az én fiam teljesen egészséges, csak az átlagnál kicsit gyakrabban kap légúti fertőzéseket.

A pulmonológus és a házi gyerekorvos győzködött (idézem):" Amit ad az állam, el kell venni".

Kitöltötték nekünk az összes papírt, és mivel rendszeres gyógyszerszedő, és hörgőtágítókra, egyebekre is a normálisnál gyakrabban van szükség, csont nélkül megkaptuk, 1 évre.

Eleinte idegenkedtem től, mert ez mégis csak egy stigma "tartós beteg", de aztán úgy döntöttem, nem ellenkezem velük........

2012. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi nem offolni akartalak!köszönöm a választ és jobbulást a fiadnak!
2012. jún. 4. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!