Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik több keresztneve...

Anyukák, akik több keresztnevet adtatok a gyereknek, mindkettőt használjátok? Érdekelne a vélemény. Nekem azt mondta a védőnő, hogy csak az egyiket használjam, mert különben összezavarodik.

Figyelt kérdés
A lányom mindkettőre hallgat ( ha akar). Apja a Vivit, én inkább a Csengét használom. Persze nem kizárólag.
2012. jún. 4. 13:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A húgomnak 2 neve van, Csenge Kata, csak a Csengét használja ő is és mi is. Szerintem elég hülyeség mindkét nevén szólítani. Nem feltétlenül azért mert összezavarodik, hanem mert értelmetlen szerintem.
2012. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mindkettőt használjuk.Egyszerre is a kettőt,és külön külön is.Igaz még csak egy éves,de ő is hallgat mhárom formára...
2012. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Én csak az egyiket használom, használjuk. Akkor szoktam teljes nevet, két keresztnevet mondani, ha mérges vagyok...
2012. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
49%

mondjuk, alapban nem értem, miért lesz neki két neve, ha úgyse szólítják soha a másikon. volt egy osztálytársam Éva Virág volt a keresztneve, mindig is Virágnak hívták. mikor bekerült a gimibe, azt mondta, ő Éva, mert eddig mindig Virágnak hívták, most már szeretne kicsit Éva is lenne. az angoltanár néha hívta úgy, akkor tök csönd volt az osztályban, mert nem esett le neki se, hogy őt szólítják:)

de hallottam olyan sztorit, hogy a Katalin Judit nevűt egyik társaságban így, másikban úgy ismerték:)

2012. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
Eleve nagy hülyeség a két keresztnév. Minek? Igaza van a védőnőnek!
2012. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%
Hát nekem a lányom Emma, de legtöbbször cicusnak hivom és mindegyikre hallgat. most másfél éves, és mindegy hogy emmának, emmusnak vagy cicusnak hívom tudja hogy mindegyik az ö neve.
2012. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én direkt akartam 2 keresztnevet, még a "figyelmeztetések" ellenére is. De a figyelmeztetés inkább azért, mert esetleg a dokumentációban később gond lehet, ha egyszer xyz-t diktálok be, utána meg csak xy-t. (De nem fogok, és külön felhívtam minden rokon figyelmét, hogy két keresztneve van, az elsőn kell szólítani. A gyerkőcnek is a két keresztnevét tanítottam meg, eleinte furcsállotta, de mostmár úgy mutatkozik be, hogy xyz vagyok.)

Szóval röviden: a gyerek nem zavarodik össze.

2012. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%
Első vagyok. Azt elfelejtettem mondani, hogy szerintem akkor értelmetlen ez a dolog, ha mindenki más-más néven szólítja. Ha mondjuk mindenki Vivi Csengét mond az nem gáz, máskülönben igen, mert tényleg probléma lehet belőle, hogy bemutatkozik mondjuk az oviban Csengeként, holnap azt mondja Vivien és akkor a társait zavarja ezzel össze. Szerintem. :D
2012. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

A lányom 4 éves, Anna Tünde. Eredetileg csak 1 keresztnevet akartunk adni, de a szüléskor az kh felé autókázva bevillant, hogy márpedig kell neki a Tünde is és kész. Szerencsére a párom is azonnal beleegyezett(mondjuk talán látta rajtam, hogy ez az azon kevés szituk egyike, amikor nem tűrök ellenvetést ;P ), mondjuk a családnevünk is rövid (van benne E és N is)és így a második névvel együtt talán még szebben/ dallamosabban hangzik a teljes név kimondva, mint szimplán egy keresztnével.

Amúgy nem tudtuk, hogy fiú lesz-e vagy lány, de én végig kistündéremnek/tündérkémnek szólítottam a várandósság alatt. És azóta is, mióta megszületett :) Mindenki más az első nevének a becézéseit használja. Ő egyébként szereti a két keresztnevét, mindig így is mutatkozik be. De a Tündére lehet, hogy elsőre nem hallgatna, legfeljebb arra, hogy kistündérem vagy tündérkém... de azt is tőlem szokta meg.

És szerintem itt van a kulcs: amit a gyerek megszokik... tökmindegy, hogy esetleg ketten kétféleképpen szólítjátok, egyiktől az egyiket, másiktól a másikat szokja meg, és ez lehet Vivi, vagy bumbinyuszi vagy akármicsoda. Gyerek és nem hülye, tudja, hogy ez ő...!

2012. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudtuk eldönteni, mindkét név egyformán tetszett, ezért döntöttünk a 2 mellett. Egyébként, ha nagyobb lesz, eldönti, melyiket akarja használni.Neki is mindegy, hogy melyiket mondjuk, becézzük.Épp azért mondjuk mindkettőt, hogy ha nagyobb lesz, és valaki a másik nevét mondja, tudja, hogy róla van szó.
2012. jún. 4. 13:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!