Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes kisbabát este már...

Két hetes kisbabát este már lehet sötét szobában hagyni elaludni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy nappal legyen fény, éjszaka meg sötét az alvásnál.
2008. ápr. 25. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Egyedül hagyod? Két hete még a hasadban volt...
2008. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem egyedül, velünk alszik egy szobában mózeskosárban, de míg mi is elkészülünk lefekvéshez.
2008. ápr. 25. 21:20
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Az első válaszolónak írnám, hogy igenis egyedül lehet hagyni a babátaludni, mivel mindenki tud egyedül aludni már a születésétől, csak mi, szülők "kényeztetjük" annyira őket, hogy nem tesszük meg, mert nem vagyunk "szívtelenek".

A kérdezőnek: nyugodtan hagyhatod mózeskosárban aludni a picit, később könnyebben tudod majd egyedül hagyni aludni a saját szobájában és nem kell állandóan mellette lenned, amíg el nem alszik. Lehet, hogy rossz módszernek tűnik ez elsőre, de később még sokat köszönhetsz neki.

2008. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkeppen, minel elobb megtanulja a napszakok valtozasat annal jobb. Nekem meg nincs babam, most varom az elsot, de en biztos hagynam igy aludni, max kapcsolj be neki ejszakai fenyt, hogy ne legyen teljesen sotet. Ha almos a baba ugyis alszik, ha nem azt meg gondolom jelzi. Es gondolom nem hagyod egyedul a hazban csak a szobajaban...

ja...ennyi erovel 15 evesen meg nem engedem osztalykirandulasra mert 15 eve meg a hasamban volt... :)


Jo babazast!

2008. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és megerősítő válaszokat abban, hogy nem vagyok "rossz" anyuka mert otthagyom a babát sötét szobában. Amúgy egy kis fényt azért be van így is kapcsolva :-)
2008. ápr. 25. 21:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy hagyhatod. Én nem is igazán értettem elsőre a kérdést, hiszen az alváshoz nem kell fény. Az én fiam is így alszik, nem akarom elrontani, mert olyan lesz, mint én voltam kiskoromban. Nekem még 12 évesen is égve kellett hagyni a lámpát, meg ajtót résnyire nyitvahagyni, de akkor aztán néma csend legyen ám a lakásban, szegény anyámék évekig nem tudtak este úgy filmet nézni, hogy hallani is lehessen belőle valamit, mert az engem már zavart. Nekem a fiam úgy alszik már az első naptól kezdve, hogy leteszem az ágyba, és lekapcsolom a lámpát. És én olyankor nem vagyok bent természetesen. Most hat hónapos, hát ő nyolckor már alszik, én értelemszerűen nem. De amikor kisebb volt, akkor is így volt. Mondjuk egy szobában alszunk, de én külön szobába tettem volna már, ha van elég hely, csak hát sajna nincs.
2008. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A baba még nem fél a sötétben,és nem ismeri a szörny és többi fogalmat,amitől a nagyobb gyerekek félnek éjszakánként.A félelmet se nagyon,max,ha te féltél várandóssg alatt,akkor van benne raktározva,hogy ilyan is van,de nem tart rá különösebb igényt.Csak nyugodtan.Mi is csak addig akarjuk,hogy a mi szobánkban legyen,amíg éjjel szopizik.Utána mehet át a saját kisszobájába,igaz az ajtók nyitva lesznek,hogy halljuk,ha valami nincs rendben,de neki is meg kell szokni.
2008. ápr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nekem a kisfiam már 6 hónapos korától külön alszik, mivel jön a kistesó, mindenképp muszáj volt. Persze van légzésfigyelő, ajtók nyitva, de már kicsi korától sötétben aludt, mivel neki is érzékelnie kell a napszakok változásait.Ha lámpánál altatod, nem fog róla leszokni, évekig égetheted a lámpát neki.

Nyugodtan hagyhatod sötétben,semmi baja nem lesz.

2008. ápr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem most 6 hetes a kisfiam, és a kezdetektől fogva sötétben alszik esténként. Mi másik szobában, persze nyitott ajtóval.

És van légzésfigyelőnk...

2008. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :-)
2008. ápr. 26. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!