Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mi vált be hasfájásra...

Nektek mi vált be hasfájásra és mennyi idő után?

Figyelt kérdés

Mindenre kíváncsi vagyok!torna, hajszárító, espumisan, gripe water, infacol, cseresznyemagpárna, hordozókendő...

vagy csak a türelem és az idő múlása?

Esetleg volt valaki aki észre vette,hogy ha bizonyos ételt eszik akkor az is zavarja?-mi volt az?

tudom lerágott csont ez a téma,de olyan rossz látni ahogy szenved,de persze "kísérleti alanynak" sem akarom használni a kislányom!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jún. 5. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Espumisan csepp,5 percen belül jött a puki :) + kb 10-15 percig büfiztettem,és a karomra fektettem,hogy lefelé nézzen,ez is sokat segített.
2012. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az Espumisan csepp, Infacol is segített, de a Gripe Water volt a tuti befutó! Egyébként van olyan baba, akinél nem használ semmi, majd az idő kérdése megoldja.
2012. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nekem is a Gripe Water volt a tuti befutó!!
2012. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kerria ***** válasza:

SAB simplex nem használt

Papaveri oldat, doki által felírt nem használt

Gripe water-t nem akarta meginni, amint betettem a szájába jött kifelé

Infacol 3 nap után csökkentette a hasfájást.


Puki, böfi mindegyiktől volt, de kislányomnak nagyon erős hasfájása volt (este hattól, hajnal kettőig ment a sírás-ordítás)

Mivel az Infacol segített, az Espumisant nem próbáltuk.


Ez az erős hasfájás kb 2,5 hónapos koráig tartott, majd 3 hónaposan teljesen megszűnt.

2012. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 gabszem ***** válasza:
semmi nem használt, magától elmúlt kb. 2,5 hós korára. Mi próbáltuk a Gripe Watert, INfacolt, Papaverint... Tornáztatás sokszor segít ,meg ha hasra fekteted.
2012. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kerria ***** válasza:

Jah, a porszívó és a hajszárító hangja megnyugtatta ideiglenesen, a meleg cseresznyemag párna is kellemesen hatott, de csak rövid ideig sajnos!


Legtöbb esetben a sétálgatás, dúdolgatás segített!

2012. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia!A nagyobb fiamnál 3 hós korára elmúlt, a kicsi most 7 hetes és kezdi kinőni, a héten már kimaradtak az esti sírások.Infacol-t kaptak,de szerintem csak az idő használt.
2012. jún. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pár lehetőség:

Csomagold be őt (pl. takaróval jól körbeölelni) - ez lehet megnyugtatja.

Vegyetek Espumisan, Infacol cseppeket vagy ha 1 hónapos elmúlt Gripe Watert, Sab Simplexet, hátha beválik valamelyik.

Tedd az alkarodra hason fektetve, lógjon le keze, lába (lajhárpóz).

Tartsd függőlegesen, járkálj vele, fektesd a mellkasodra-pocakodra.

Vegyél neki cseresznyemag-párnát vagy lenmag-párnát.

Tornáztasd a lábacskáit (nyomd a pocija irányába).

Körkörösen masszírozd a hasát (óramutató járásával megegyezően).

Enyhe kamillateát is adhatsz neki (már ha nem ellenzed a teáztatást). - patikai kamillából, és ne filteresből csináld.

Esetleg homeopátia.

Végső esetben orvostól kérj görcsoldó szirupot.

Ha csak anyatejes figyeld mit eszel, hát ha az is bántja.

Ha tápszeres, váltsatok tápszert (a legérzékenyebb babáknak jó a Milupa Pepti).


S nem kell mindent kipróbálni, csak leírtam én milyen lehetőségeket ismerek.


A legjobb persze, ha türelmes vagy és kitartó. Leginkább tényleg csak az időmúlása hoz segítséget.


Mi sok mindent kipróbáltunk a hónapok alatt (7 hónapig ordított a lányom állandóan...), de igazából semmi sem segített. De elmúlt idővel. Most már semmi baj nincs, egy mosolyalbum lett belőle. Most 20 hónapos, és kezd feledésbe merülni, hogy milyen sokat sírt szegénykém...

2012. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az Infacolt semmit nem ért.Kipróbáltuk az Espumisant.Attól jobb volt picit,de még így is fájt a pocakja.Abból rengeteget megevett,mire ajánlották a Coliefet.Ez sem volt rossz,de ami igazán használt és a 2.gyereknél tuti ezzel fogjuk kezdeni,az a Biogaia.Nem gyógyszer,tuti nem ártasz a babádnak vele;még hosszú távon sem.Nekünk a Gripe Water nem jött be,sugárban hányt tőle a fiam (ez az egyik mellékhatása).
2012. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Először az Infacolt használtam, amitől volt puki, de pocak ugyan úgy fájt! Aztán tápszert váltottam, (a lányom tápszeres 3hetes kora óta) Novalac AC, ami használt, de megfogta a székletét, így elkezdtem használni a Novalac IT-vel! Nekem ez lett a megoldás! Az espumisan nálunk hasmenést okozott, nem tudom miért! Úgyhogy én csak azt akkor használom, ha nem jön a kaki! :D

Kb. pár nap volt mire beállt a lányom a tápszerre és kifejtette a hatását! Egyébként este még mindig adok Infacolt lefekvés előtt, de csak akkor!

2012. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!