Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól altathatom hason a...

Mikortól altathatom hason a babámat?

Figyelt kérdés
Apa hasán imád hason aludni, de a védőnő szerint nem szabad igy altatni, ha nem figyeljük, mert nő a bölcsőhalál kockázata. Most 3 hetes! Mikor lehet a kiságyban is nyugodt szivvel hason altatni?
2012. jún. 6. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én védő nőm, és a kórházba a csecsemős nővérek azt mondták a bölcső halál nem a hason altatáson múlik. Én már a kórházban hason altattam mert máshogy nem aludt jól (folyton felkeltette magát ahogy "repkedett" a kezeivel, ez hason nem volt így). Bár akkor nyugodtam igazán meg amikor hazajöttünk, bekapcsolhattam a légzésfigyelőt és megtanulta biztonságosan forgatni a fejét.
2012. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kockázat ide vagy oda, harmadik babám első naptól csak hason hajlandó aludni, háton 2 percen belül üvölteni kezd.

Oldalt még néha elvan, de a has a favorit.

Másik kettő ugyanígy volt, csak fordítva, ők csak háton aludtak.

Szerintem tudják a babák, hogy hogy jó nekik.

Én arra figyelek, hogy a matrac viszonylag kemény, és nem "besüppedős", tehát jól kap levegőt.

2012. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elejétől hason alszik a babánk. A férjem orvos, (én is, csak már nem ezt a szakmát űzöm), és pontosan tudjuk, hogy a háton altatásból fakadó aspiráció veszélye jóval nagyobb, mint a bölcsőhalálé, amiről egyébként a. semmit nem lehet tudni, csak azt, hogy idegrendszeri éretlenség okozza, b. nagyon valószínűtlen, hogy hason altatástól következne be, tekintve, hogy 20 éve még hason fektetést javasoltak, de ennek ellenére a bölcsőhalálban évente elhunyt csecsemők száma 50 éve kb. változatlan. Épp ezért légzésfigyelőt sem vettünk, tehát enélkül altatjuk hason a Manót.


(A csecsemőosztályokon is azért vannak hason a babák, mert az aspiráció gyakoribb, ha háton altatnak, könnyen lehet per egy fejetlenség közben a bukását aspiráló baba miatt.)

2012. jún. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. A másik ami miatt inkább hasra raktam a kislányom, hogy amikor én voltam csecsemő majdnem megfulladtam mert hanyatt voltam altatva, buktam és ez visszafolyt ezért nem kaptam levegőt. Az egyetlen szerencsém az volt hogy anyukám 7. érzéke működött, felriadt és kikapott a kiságyból.
2012. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét babám hason szeretett aludni a kezdetektől. Amikor kezdtek forogni, mindig bajban voltak, mert hanyatt nem tudtak aludni, de visszafordulni se. Mozgalmas hajnalok voltak. :)
2012. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Mindig azt mondom,hogy elsősorban nem a védőnőre kell hallgatni,rengeteg baromságot összehordanak sokszor,kisfiam a kezdetektől hason alszik,máshogy nem is szeretett,mikor elkezdett forogni onnantól alszik oldalt is és háton is de még mindig a hason alvást szereti jobban,13 hónapos.A bölcsőhalál nem a hason alvás miatt következhet be.
2012. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nekünk nincsen légzésfigyelőnk! :( De a ti megnyugtató válaszotoktól inspirálva nyugodtan fogom hason altatni a törpikémet!
2012. jún. 6. 13:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőtanoncként mondom, hogyha meg akarnánk felelni a tankönyvnek, akkor minden babának lebegve kéne aludnia, hiszen háton, ha bukik, letüdőzheti, hason nagyobb a bölcsőhalál valószínűsége, oldalt pedig árt a gerincének :D Csecsemőosztályon is a csecsemőket általában hason altatják, mert a bukás valószínűsége nagyobb. Szerintem tudja a baba, hogy hogy kényelmes neki, ha hason kényelmes, akkor úgy aludjon!
2012. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
hű de le lettem pontozva,pedig így van a védőnők egy része mondja az ostobaságokat összehord ostobaságokat
2012. jún. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kórházban a hátán és az oldalán aludt, 2 hetesen már tartotta a fejét ügyesen, és elfordította oldalra hasra téve, azóta hason alszik. Légzésfigyelőnk nincs, a kiságya a mi ágyunk mellett van. (1 hónaposan már emelgette, picit tartotta is a fejét, amit 3 hónaposan kéne, a védőnő el volt tőle ájulva.)

2 okból altattam így: ha az oldalán aludt, kifolyt a pisi, ha a hátán, féltem, hogy visszanyeli a tejcsit, ha bukik. Meg hát nagyon jókat alszik így, végigalussza az éjszakát 1 hós kora óta.

Nem veszélyesebb a hason alvás mint a háton.

11 hetes Kisfiú anyukája

2012. jún. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!