Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos ikreim pótlását...

3,5 hónapos ikreim pótlását hogyan oldjam meg, ha a szopizott mennyiség mérése mocorgásuk miatt kezd lehetetlenné válni?

Figyelt kérdés
Születésük óta csak 1 babára elegendő a tejem. 3.5 hónapja minden szopi után fejek, literszám iszom a szoptatós teát és eszem a köménymagos levest meg a görögszénamag kapszulát. Hiába, nem jön belőlem ennél több tej. Eddig szépen gyarapodtak, de a nem elegendő vagy éppen túl sok pótlás miatti gondokat (hasfájás, éhség miatti össze-vissza evés) szeretném elkerülni. Mindenképpen szeretném továbbra is szoptatni őket, de sajna éppen a nem elegendő anyatej miatt alakult ki ez a probléma. Nem nézhetem azt sem, hogy mennyit szoktak általában szopni, mert változó mennyiséget szopiznak. Szerintetek mit tegyek?
2012. jún. 6. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy mértem, hogy vizes cumit adtam a szájába, arra megállt, mint a szög-bizti azt hitte kajaaa...
2012. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy babám van, ezért nem tudom, hogy amit írni fogok az kettővel mennyire megoldható. Nálam is folyamatosan mennyiségi probléma volt. Én nem szoptatnék a helyedben, hanem fejnék rendszeresen és úgy látnám az adagot is amit sikerül lefejni. Azt szétosztanám a két pici között. Én mindig úgy kezdtem,hogy mindent előkészítettem 2 külön üvegbe tejcsi és tápszer, hogy először anyatej és utána tápszert egyen még ha kért. Viszont nálunk volt napirend már elég korán, mert egy hetesen felcserélte a nappalt az éjszakával. :(
2012. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is pont úgy csinálnám, ahogy a 2-es válaszoló írta! :)

Szerintem is fontos a napirend.


Mekkorák a babáid, megkérdezhetem? Nekem csak egy van- de ő is 3.5hónapos. :)

3kg-mal szüeltett és most 5.9kg.

2012. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én szorgalmasan szoptatnám mindkettőt, minél gyakrabban. A napirend pedig szerintem kialakítható akkor is, ha az evésidők kicsit lazábban értelmezettek.

Hívd fel az lll.hu -t, hátha egy tanácsadó tud ötletet adni!

Kitartás!

2012. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ikreim vannak, igaz már majdnem 16 hónaposak, de annak idején én is ezzel a problémával küszködtem. Én a lefejt mennyiséget szétosztottam és kaptak mellé pótlást. Nem volt ebből semmi probléma, először én sem akartam tápszerezni, de bizony muszáj volt. Mondjuk nekem már vagy 2 hónapos korukban megvolt ez a probléma, így nekem tulajdonképp 3 hónapos korukra tápszeresek lettek. Elmaradtak az esti-éjszakai nem-elalvások az éhség miatt, sőt, egyre inkább kezdték átaludni az éjszakát.

Nem tudom igazából mit szeretnél, mert ez nemderült ki, de ha nincs elég tejed, akkor az éheztetés még rosszabb. Attól nem fognak össze-vissza enni,mert pótlást is kapnak, készítsd oda, azt végülis látod, mennyit fejtél le és azt pótold ki megfelelő mennyiségű tápszerrel.

2012. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!