Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is ennyire lesújt egy...

Mást is ennyire lesújt egy ilyen hír?

Figyelt kérdés
Teljesen magam alatt vagyok.Tegnap közölték,hogy nem kell visszamennem dolgozni,így gyesen maradok.Júliusban lesz 2 éves a kisfiam,úgyhogy jövő júliusig kapom a gyest,csak ugye az jóval kevesebb mint a gyed és nagyon félek,hogy nem lesz elég.Tudom,hogy sokan meg tudják oldani és biztos kialakul majd nálunk is,csak olyan rossz érzés,hogy nem engednek vissza,pedig készültem rá.Szeretnénk még egy babát,már kb 10 hónapja próbálkozunk is,csak nem jött még össze.Igazából szerintem azért,mert nem voltam magammal tisztában,mit akarok jobban szülni vagy kicsit dolgozni és úgy szülni.Mos már csak egy lehetőségem van szülni.?Mást is ennyire kikészít,ha már nem kell a munkája?
2012. jún. 6. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Engem nem. Én egy nagyon stresszes munkahelyről jöttem el felsővezető mellől szülni, és nagyon élvezem az itthoni létet. Nálunk szeptemberben jön a kistesó, pont 2 év lesz a gyerekek között, de ha vissza is kellett volna mennem dolgozni, nem kezeltem úgy, hogy biztosan visszavesznek. Akit egyébként a helyemre felvettek, azt már ki is rúgták, az elődeim sem voltak ott másfél évnél tovább. Szóval sanszos, hogy lesz helyem, ha letelik az újabb gyed, de valószínűleg én magam is fogok nézelődni előtte, hogy milyen egyéb lehetőségeim vannak. Az amit szingliként tudtam csinálni, család mellett nem menne, 24 órás készenlét a hét minden napján, szinte csak a munkának élni, elsőre felvenni a telefont ha hívnak munkaidőn kívül is... ez azt hiszem nem menne.


Nézelődj, hátha találsz valamilyen más munkalehetőséget. A gyes sajnos nagyon kevés. :-(

Megmondták, hogy miért nem kellesz vissza?

2012. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálam sem jobb a helyzet, mert nekem nincs is hová vissza mennem dolgozni. 3 éves múlt márciusban a lányom és még mindig itthon vagyok, mert nem találok munkát. Nekem már gyes sincs, most álláskeresési járadékon vagyok, na de az jövő hónapban lejár....
2012. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért nem vesznek vissza,mert nincs betöltetlen munkakör.Én se aggódnék,ha már úton lenne a tesó,de nincs sajnos.
2012. jún. 6. 13:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 17 hónapos a gyerkőcöm, de a kérdésedet olvasva görcsbe rándult a gyomrom. Olyan felháborító, hogy egyáltalán nem védi a törvény a kismamákat. Szerintem sokkal több baba születne, ha az anyukákat visszavennék dolgozni. Véglegesítve voltál vagy csak szerződésed volt?
2012. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De igen lesújtó,bár nem lenne az ennyire,ha lenne munkalehetőség máshol.De nincs ez pedig nem lesújtó,hanem katasztrófa!!!
2012. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Múlt héten tettem fel a kérdést a munkáltatómnak, most 16 hós a lányom. 1,5-2 éves kora közt szeretnék visszamenni dolgozni. A munka nem hiányzana - legalábbis nem itt, mert elég hajtós, túlórás, stresszes hely. De a pénz kell/ene... :o(

Hát most várom, mit mond, kért pár napot, hogy végig gondolja mit is lehetne...

Aggódom Főleg, hogy eddig is valamiért nagyon nehezen találtam munkát, pedig van bőven gyakorlat, diploma, nyelvtudás...

2012. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem is görcsbe rándul a gyomrom, majd , mindenennap eszembe jut, hogy mi lesz ha le jár a gyed. Ugy néz ki az én melóhelyem meg is szünik a közeljövőben. Igaz az én babám még csak 2,5 hónapos. De rohan az idő. Tesón mi is vacilálunk. De lehet szülni fogok még egy gyerkőcöt. De ez is csak időhuzás lenne.
2012. jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én éppen ezért nem merem beválalni a tesót.Mert egyrészt tényleg időhúzás (bár szeretnénk,de nem most) másrészt 2 gyerekkel munkát keresni meg még nehezebb lenne,és ugye párom fizetéséből 2 felnőtt+2 gyerek...:(
2012. jún. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy senki sincs védve attól, hogy nem fog megszűnni a munkahelye, és a 2. gyerekkel mondjuk hirtelen megszűnik a gyed, ha nincs már mögötted a munkáltatód. Viszont szerintem a mostani szabályok szerint - hogy ha előbb közli a munkáltatód, hogy ki vagy rúgva, minthogy meg tudtad volna mondani, hogy terhes vagy, és akkor terhesen állsz ott munka nélkül, esélytelenül, hogy bárhova felvesznek még... - szóval szerintem kisebb a kockázat, ha még gyedbe szül az ember, minthogy visszamegy dolgozni, és 1-2 éven belül megint eljön szülni.

Én inkább egybe "letudom" az egészet, és úgy megyek vissza dolgozni, hogy már számíthatnak rám, nem fogok újra gyerekprojektbe kezdeni. Nem könnyű se így, se úgy. :-(


1. voltam

2012. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen,ha innen nézzük,neked is igazad van.

Én mindenesetre nem merem bevállalni a másodikat :( pedig szülnék szívesen...

2012. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!