Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más gyermekét se izgatja, ha...

Más gyermekét se izgatja, ha "bántják"?

Figyelt kérdés

10,5 hónapos a lányom és nem igazán izgatja az, ha "bántják". Ezalatt értem azt, hogy más vele egykorú vagy kicsit idősebb gyermek odamegy hozzá és simogatás helyett picit ütögetik a fejét (nem vadult, finoman), megfogják a vállánál és felakarják emelni (mintha játékbaba lenne), az arcát nyomkodják (ezt sosem hagyom), stb..


A lányomat eddig nem hatotta meg semmi sem. Igaz, a szemei reflexből csukódnak, mintha megijedne, de csak nézi a többi gyereket kérdően, hogy mi van velük .. ?!


Később lesz harcias vagy ez a visszahúzódás jele és baromira nem érdekli semmi sem?!


Esetleg rászóljak minden egyes ilyennél a gyerekekre? Bár nem tudom a többi szülő hogy venné ezt le. Már volt, aki közölte, hogy csapjak ilyenkor a gyermeke kezére.. de azért azt csak ne már!


Vagy hagyjam, majd a lányom elintézi?!


2012. jún. 6. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Lányom is hasonló volt és most is kicsit.


De én csak akkor szoltam más gyerekre ha már durva volt, vagy anya egyáltalán nem szolt rá. Lányom megtanulta ha valami nem tetszik akkor arrébb álljon. Most másfél és ha valaki nem szimpi neki arréb megy.

èn nem vagyok híve hogy üssön vissza, meg annak sem hogy ö lökdössön, nekem ez így jobb mintha vad lenne.


Volt már olyan hogy egy gyereke egy üzletben mindig elvette töle ami a kezében volt, 1x határozottan kimondta hogy NEM és beelözte a kissrácot.


Szerintem ha bele szólsz ebbe töled várja mindig a megoldást.

2012. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen az én lányom is csak hagyta, hogy történjenek vele a dolgok. Nézett, hogy mi van :) Elvettek tőle egy játékot, válsztott másikat.

De ne aggódj, ez elmúlik. Most sem bánt senkit, de sokkal kezdeményezőbb már. És persze megjelent az "én is ugyanazt a játékot akarom" nála is.

Szerontem rá lehet szólni a "durvábban" közeledő gyerekre. Valahogy úgy, hogy: Finomabban, ő még kicsi! Rácsapni semmiképp, nehogy már neked kelljen nevelned a másét.

És igen, el fogja intézni :)

2012. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, bocsi lemaradt: 18 hós a lányom.
2012. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen volt 1-1,5 évig, és most is nyugodt gyerek általában, de ha már mindent elvesz tőle valamelyik másik gyerek, akkor már megvédi magát.

Úgy látom türelmes, beletörődő lányka, de ha valamihez ragaszkodik, akkor bizony nem hagyja már magát.

20 hónapos most.


Én nem szóltam, csak ha durván közeledtek felé. De meg kell tanulni azért saját magának is elintézni, és idővel babád is így lesz vele.

2012. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 AdamAnya válasza:
Az én kisfiam 10 hónapos múlt és ő sem reagálja le nagyon, ha csak picikét durvábban közelít hozzá egy baba, pl megütögeti. Szerintem ez azért van, mert nagyon érdekli a többi kisgyerek és ilyenkor is nagy áhítattal nézi őket :) Ha persze tényleg durvábbak, pl meghúzzák a haját, ami fáj, akkor sírás a vége. De ennyi idősen ő még túl pici, hogy védekezzen. Ezért próbálok a közelében lenni, ha már kritikus közelségben van egy másik baba és ha durván közelít, próbálom megakadályozni. De ha finom közelít, akkor hagyom, hogy ismerkedjenek. Szerintem előbb-utóbb ő is megtanulja majd, hogy bizonyos testrészeit "védje", ill odébb tud majd állni. A te babád most hol tart a mozgásfejlődésben?
2012. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom pont ugyan ez volt ennyi idősen.Nem érdekelte, ha piszkálták, sosem sírt miatta, mondjuk más gyerek azért még toleránsabb egy ekkorka babával.Aztán betöltötte az egyet és megtudta, hogy mi az irigység (ha nem adja oda a fiú unokatesó a játékot), aztán 15 hósan elindult, akkor sok volt az esés, mert a kissrác azt hitte, hogy vele már lehet futni is :)

Amióta stabilabb kicsit, sokszor fellöki a kiskölyök, egy erélyes "adide" felkiáltással ki vesz a kezéből mindent, még a lányom saját játékait is, nem csak a magáét és kapott már a lányom pár pofont is.Általában a kissrácot jól leszidják (2 perc múlva újra csinálja, a szülei nem túl következetesek), az én lányom sír kb 20 másodpercet és ennyi.

Most 17 hós a lányom, már fut a kölyök után, rákiabál, sőt pofpn is vágja, ha a szabályok sértik az érdekeit:)

Én ezt bánom is meg nem is, mondjuk verekedni nem nagyon engedem itthon sem és lehetőség szerint visszaütni sem hagyom, de veszekedni velem is szokott, pedig kb 50 szavas még a szókincse:)

Viszont a jó oldal az, hogy mivel a lányom szeptembertől bölcsis lesz, nem fogja túl sok kellemetlen meglepetés érni, nagyjából edzett lesz már és majd tudhatja, hogy mire számíthat :)

Ne aggódj, a te babád sem lesz mindig nebáncsvirág a játszótéren, előbb vagy utóbb kinyílik majd a csipája, hiszen ő abból tanul, amit mások tesznek vele, más viselkedéséből és úgy gondolja majd, hogy ez így jó.

Pl ha a rokon gyerek feláll a széken akkor a lányom automatikusan azt hiszi, hogy neki is szabad és értetlenkedik, amikor leveszem onnan :)

2012. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most kezdett el pár hete járni önállóan a lányom, de ha játszik valamivel, akkor ül a földön.


Van egy nála 3 héttel idősebb baba és ő rendszerint azt hiszi, hogy a lányom egy játékbaba. Nagyon sokszor felakarja emelni és kiabál rá. Olyan hangerővel, hogy nekem rosszul esik :))

A lányom pedig ül és kérdően néz rá, hogy mi a jó istent akar a másik leányzó.


Mostanság pedig elkezdte rázni a fejét és a kezét, hogy kifejezze azt: NEM!

Ha pedig végképp nem tetszik neki valami, akkor a két kezét egyszerre fel s le emeli, mintha hadonászna. De ez nem sűrűn fordul elő, csak ha "bepipul".

2012. jún. 6. 14:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Még a testvérek egyformák ezen a téren: 15 hónaposak az ikreim és míg az egyik szinte mindent eltűr a másiktól, addig a másik mindenért nyafog, ha a tesó csak hozzáér is. Vérmérséklet és természet kérdése is, hogy melyik baba hogyan reagál arra, ha bántják, de idővel változnak is, ahogy fejlődik az értelmük.
2012. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocs: testvérek SEM egyformák!
2012. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
minden gyerek más.az én fiam például ha valaki picit csap pl.a kezére(csak ici picire kell gondolni) akkor nevet és annál nagyobbat ad vissza.11 hónapos
2012. jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!