Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kortól lehet cumit...

Milyen kortól lehet cumit adni a babának? Jó vagy nem a cumiztatás?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 26. 12:46
1 2
 1/11 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Azt mondják a szopizós babáknak ne adjanak cumit.üdv 29hetes kismama
2008. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is hallottam, de azt már nem, hogy miért? Mert nem csk szopizós, hanem hasfájós is és ha nem tehetem mindig mellre, hogy megnyugtassa, mert a görcsös pocira nem jó ha még ráeszik. Úgy néz ki a cumi lesz sajnos a megoldás ezekben a helyzetekben, csak félek, hogy rászokik.
2008. ápr. 26. 12:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem mindkét fiam cumizott már a kórházban, komfort-cumisok voltak :o) A nagyobbik 1,5 éves korától csak alváshoz kapta meg, 3 éves volt idén, és jóval a szülinapja előtt elhagytuk. A kicsi most 1,5 éves, és csak alvásnál adjuk oda. Kicsi korában nem így volt, de mikor már nagyobb a baba, fogod tudni, hogy mikor jött el az ideje a csak alvásnál cumizásnak (amikor már játszik, kúszik, stb nem kell odaadni). Szopási készségüket nem befolyásolta, a kicsi 4100 g-mal született, 6 hónaposan több, mint 8 kiló volt, és soha egy korty vizet, meg semmit sem kapott addig cicin kívül enni-inni. Hasfájára egyébként nálunk az Infacol jött be, éjszaka is szopi előtt azt nyomtam a szájába, és nyugis volt tőle. Szerintem, ha következetes vagy, nem tudod nagyon rászoktatni. Én jobbnak tartom, mint az ujjszopást, mert észérvekkel meg tudtam én is győzni a gyerkőcöt, hogy már nagyfiú a cumihoz, csúnyák lesznek a fogai...stb. Megértette, saját maga adta oda, és soha egy hiszti sem volt érte. Az ujja meg kéznél van. Automatikusan bekapdossák. Én attól kapok frászt, amikor a játszón a homokozóból kimászva.... Fúújjj.

Sok sikert, boldog babázást! :o)

2008. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a miért-re szeretnék válaszolni, aztán a Te döntésed, hogy adsz-e neki cumit.

A cumit teljesen más technikával szopizza, mint a cicit. Ez összekeveredhet benne és a cicit is úgy próbálja szopizni, aminek két következménye lehet: kisebesedik a melled és nem jön belőle úgy a tej, ahogy előtte jött. Ezért nyűgös lesz, mert éhes marad, ráadásul mivel kevesebbet szopott, ezért a tejed is kevesebb lesz. Legközelebb megint nem jön jól a tej, megint éhes marad, a kevesebb szopi miatt csökken a tejmennyiség, ördögi kör. Ezt hívják egyébként cumizavarnak. Nem csak a cumitól lehet, hanem a cumisüvegtől is.

Nem minden babánál történik így, egyéni érzékenység kérdése is.

2008. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem cumizik a fiam, de a szoptatásban ez nem okozott problémát. Most fél éves, már nem cumizik olyan sokat, csak alváshoz, illetve babakocsiban kapja meg, nem is igényli máskor. Én akkor adtam neki először, amikor hazajöttünk a kórházból. Én csak attól kapok idegbajt, amikor pl. nagymamám olyankor is a szájába akarja adni, amikor nem is sír meg semmi baja. Szóval én azt tanácsolom, hogy ha nem sír, ne adj neki cumit, meg ha már nem kell neki, akkor vedd ki a szájából, és ha kivetted és nem sír érte, akkor ne tedd vissza, mert különben nagyon megszokja és elég nehéz lesz leszoktatni róla. Szerintem elég csúnya az, amikor egy kisgyerek már sétál de még az utcán is cumizik,meg mindenhol.
2008. ápr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Szerintem nem ártasz a babádnak a cumival.

Ha az ujját szopja,az mennyivel jobb???

Szerintem sokkal rosszabb,és egy idő után tényleg undorító.

Ha a cumitól szopizavar lenne,akkor az ujjszopástól is,és azt próbáld meg elvenni tőle,ha rászokik.

Szerintem ez egyszerűen butaság,túlokoskodják már ezt is.

Én adtam mindkét gyerekemnek cumit is,cumisüveget is,és nem okozott semmit.Ha egy gyerek jó evő,eszik ha cumizik,ha nem.Ha meg nem az,akkor csinálhatsz amit akarsz,nem függvénye a cumi.

Egyébként én sem vettem el erőszakkal egyiktől sem,de le lehet szoktatni.A fiam alváshoz még ovis korában is használta,de én nem bántam.Ezek gyerekeknek való dolgok,nem láttam egyetlen felnőttet sem cumizni.Úgyhogy biztos mind leszokik róla.


sok sikert,üdv

2008. ápr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én sem vagyok híve a nagy cumiztatásnak, és ha kell ha nem biztos nem fogom cumiztatni, vagy legalábbis megpróbálom, hogy tényleg csak akkor kapja oda amikor más megoldást nem találunk.
2008. ápr. 26. 17:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a lényeg,hogy erőszakkal nem kell a cumit dugdosni a szájába. Nekem 2 gyermekem van,de egyik sem cumizott. Megpróbáltam,de mindkettő nagy ivben köpte ki. Igy nem is kisérleteztem tovább. Sok szülő,meg tömködi,hogy kell az...

Jah és egyik sem szopta az ujját soha!! Azért mert egy gyerek nem cumizik,az nem jelenti,hogy automatikusan az ujját fogja szopni.

2008. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran intik az édesanyákat arra, hogy ne hagyják, hogy a babájuk cumizzon a cicin...


Amikor a baba szopizik, megkülönböztetünk nutritív, azaz táplálékfelvételre szolgáló, és nem nutritív, ún. komfortszopást. Ez utóbbira szokták azt mondani, hogy csak cumizik. A közhiedelemmel ellentétben ennek a cumizós szopizásnak is nagyon fontos funkciói vannak. Egyrészt a babának nagyon erős igénye a szopizás a táplálkozáson túl is. Ilyenkor megnyugtató, ellazító hatású anyagok szabadulnak föl benne, ez jó érzés neki. És hát a cumizásnak a természetes helye az édesanya cicije, nem a gumicumi! Fontos észben tartanunk, hogy a cumit a valamilyen okból szopizni nem tudó babák számára találták ki az anyamell helyettesítésére. Az igény szerint szoptatott, komfortszopizni hagyott babák között nagyon kevesen vannak, akik cumit igényelnének vagy az ujjukat szopnák.

Másfelől az édesanyában is termelődnek ilyenkor olyan anyagok, amik ellazítják a mamát. Sokan tapasztalják, hogy szoptatás közben ugyanúgy elbóbiskolnak, elálmosodnak, mint a kisbaba.

A komfortszopizás a tejtermelés szempontjából is fontos, hiszen minél tovább van mellen a baba, annál több ingert kap a mell, és így annál több tej termelésére érez késztetést.

Végül a baba szempontjából még egy nagyon fontos funkciója van: a komfortszopizás segít fölszabadulni azoknak az emésztőenzimeknek, amik megemésztik az előzőleg elfogyasztott tejcsit.

2008. ápr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Cumi


Ideális esetben tehát a baba szopizási igényét teljes mértékben a cicin elégíti ki. A cumi amellett, hogy cumizavarhoz, szopizási problémákhoz vezet (különösen az "anatómiailag formázottak"), mivel egészen másfajta ingert okoznak a szájban, egészen másképp kell a babának a szájában tartania, a tejtermelés visszaesését is okozhatják. Ugyanis ha a baba időnként cumit kap, ahelyett, hogy mellre kerülne, nem tudja elég tej termelésére késztetni a mellet. Ez különösen növekedési ugrások idején okozhat gondot.

A mell azonban sosem teljesen üres, tehát komfortszopizás idején is jön belőle némi tej. Egyes babák ezt nehezményezhetik, mivel már pukkadásig laktak, csak épp még szopiznának. Vannak babák, akik ezt úgy oldják meg, hogy ilyenkor a fölösleges tejet kifolyatják a szájukból. Más babák viszont kellemetlenül érzik magukat a folyó tejtől. Nekik segíthet, ha ilyenkor az "üresebbik" mellre tesszük rá őket. Ha ez sem válik be, akkor odaadhatjuk szopizni a tiszta, rövidre vágott körmű ujjunkat, ezen általában meg szoktak nyugodni. Az ujj sokkal jobban hasonlít a cicire, mint a cumi, így nem okoz cumizavart. Ezek a babák általában hamar fölfedezik az ujjukat, és utána azt szopizzák. Az ujjszopós babák azonban mindig jelentkeznek, amikor ténylegesen tejre van szükségük, tehát nekik nem lehet "betömni" a szájukat az ujjacskával.

Mindamellett tehát, hogy a hétköznapi életben nem javasolható a cumi használata, egyes terápiás esetekben beválhat, pl. olyan babáknál, akiknél gyenge a száj körüli izmok tónusa tornázásra, vagy huzamosabb időt inkubátorban tölteni kényszerülő babáknál fájdalomcsillapításra

2008. ápr. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!