Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi babaruha kell kb. egy...

Mennyi babaruha kell kb. egy újszülöttnek, és milyenek főként?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:

bady, rugi. nekünk olyan 15-20 badynk volt, kicsit sokalltam, de végülis jó volt, hogy ennyi volt. kikakilt, kipisilt, lebüfizte magát, naponta vagy 5x öltöztettem ;)


rugiból 12 volt azt hiszem.

ha nyári akkor kellenek még napozók, zoknik, ha téli akkor bundazsák, overál, plüss rugi, pulcsik, kiskabátok..


és persze kis sapik.

szerintem az első hónapokban a legpraktikusabb a bady-rugi, én nem adtam rá fél éves koráig farmert, pólót..

2012. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

-Body: 20-25 hosszú ujjú, 10-15 rövid ujjú

-Rugdalózókat utálta, kis nadrágokat adtunk rá, ebből volt 6-7

-Zokni, mivel nem rugiban volt, kb. 8-9

-Hálózsák: 2

-Kiskabát: 1 (májusi)

-Kardigán: 2

-Sapkák: 5


Szerencsére sosem lett pisis vagy kakis semelyik ruha, max büfis néha, így ez elegendő volt

2012. jún. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól írták előttem, annyi, hogy body-ból szerintem elöl gombolósat vegyél, auchanban lehet kapni, és akkor az öltöztetés egyszerűbb, mint ha át kell húzni a baba fején a body-t. Nekünk az vált be, persze mire rájöttem, hogy az auchan-ban árulnak ilyeneket, addigra már végül is jó volt a csak alul patentos body is.
2012. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges 10-nél több body-t és rugdalózót venni.

Mondjuk attól függ milyen gyakran akarsz mosni.

Nyárra mindenképp vegyél rövid ujjú és hosszú ujjú rugdalózót/body-t is.

+ 3-4 napozó

+ 3 sapka

1-2 kardigán

kisplédek

15 db textilpelenka minimum

ha téli baba akkor pluszba még overál, zoknik, meleg sapi

fürdéshez 2 db puha frottír fürdőlepedő

2012. jún. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, body-k és rugdalózók kellenek főleg, jó ha van mindegyikből legalább kb. 10 db, mert gyakran kell cserélni néha. Kicsi méretet szerintem ne sokat vegyél, ha picit nagy rá, nem zavarja, és úgyis belenő. Body-ból én a borítéknyakút szeretem.

Vettem pár nadrág-pulcsi szettet is, de azokat nem nagyon használtuk, mert a zoknit lerugdosta.

11 hetes Kisfiú anyukája

2012. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mennyi az amennyi kell, de nekünk rengeteg volt(kb 250), én az első félévre bevásároltam, mertúgy osztottuk a pénzt hogy ne kelljen egy ideig a ruhával foglalkozni, és ahogy nőtt úgy cseréltem. A mi babánk 3-4 hónaspos koráig olyan volt hogy naponta 5-ször, 6szor át kellett öltöztetni, egy téli babánál ez rengeteg ruhát jelent.. lehet számolni hogy az egy hétre mennyi ruhát jelent, és én lusta anyuka voltam így a babaruhákat nagyjából hetente mostam, úgyhogy nekünk jól jött a sok ruha.
2012. aug. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!