Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapja tartó szülés utáni...

15 hónapja tartó szülés utáni depresszió! Mikor múlik már el? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem bírom már, teljesen ki vagyok készülve. Szinte állandó depresszió gyötör. Pszichiáterhez jártam a babám megszületése után nem sokkal, akkor kicsit jobb lett, de már nem tudom finanszírozni. Mit tegyek? Volt valaki hasonló helyzetben?
2012. jún. 6. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Mivel van problémád? Nem szereted a gyereked, vagy nem bírod az otthonlétet? Ha az utóbbi, akkor keress bölcsit, és menj vissza dolgozni. Hátha az segít. Egy 15 hósnak jobb a bölcsi és egy kiegyensúlyozott anya, mint egy depressziós, akivel egész nap együtt kell lennie.
2012. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ez egy nagyon összetett dolog/érzés. Úgy érzem, elrontottam az életem azzal, hogy szültem. (23 évesen) És csak magamat okolom. A fiamat nagyon szeretem és féltem, de sokszor ő is nagyon, nagyon idegesít, amikor hisztis, és általában az. Lehetséges, hogy miattam, bár próbálom ezt nem éreztetni vele, hogy mit érzek belül. Reggeltől késő délutánig egyedül vagyok vele, és nem bírom, hogy mindegy egyes nap ugyanazt csinálom! Iszonyúan unalmas, és igen, dolgozni szeretnék újra!A férjem nem segít, sokat veszekszünk. Nem bírom már, tényleg. És ez csak egy apró része annak, amit valójában érzek...
2012. jún. 6. 16:33
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Amit leírtál az rám is jellemző sokszor sajnos,én 22 vagyok,és nagyon komoly depresszióm volt,aztán enyhült.Szeretem a kisfiam,de én is szoktam így érezni ahogy leírtad,én is nehezen viselem a hisztit,most 13 hónapos.

Pszihológus lenne a megoldás,de én sem tudom finanszírozni,igyekszem többször kikapcsolódni,és elmenni a párommal kettesben,télen nagyon rossz volt,de most már ezerszer jobb a helyzet, a torna után jobban érzem magam,szoktam szedni a dmben kapható gyógynövényes bogyót,szülés után homeopátiásat szedtem az is sokat segített.Próbálj meg sokat pihenni kikapcsolódni,elmenni a barátnőkkel, a pároddal.Nincs semmilyen segítséged?

2012. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok,a bölcsi az jó megoldás a kisfiam 17 hónaposan fog menni mert mennem kell gyakorlatra,és tudom hogy akkor könnyebb lesz,ezt kéne tenned írasd be bölcsibe,menj dolgozni,hidd el segíteni fog.Sajnálom,hogy a párod nem segít,szerencsére a párom rengeteget segít.remélem megoldódik a problémád!
2012. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Add bölcsibe és menjél vissza dolgozni.
2012. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem az érzéseidet, néha én sem vagyok biztos abban, hogy jó ötlet volt e...pedig már 36 éves is elmúltam, mégsem vagyok biztos magamba. Nem jellemző, egy magabiztos, talpraesett nő voltam, szülésig. Szüléssel megszűntem létezni, megszűntem élni. És ezt borzasztó tudomásul venni. Én nem járok dokihoz, de pl ma is ugyanazt éreztem: Már megint eltelt egy nap...mondhatni haszontalanul, felkeltem tettem a dolgom, harcoltam a gyerekkel, etettem, játszottam, pakoltam, és már megint itt az este, megint egy nagyon rövid éjszaka, hogy reggel megint üvöltve ébredjen...stb. De nálam ezek múló gondolatok. Ahogy elgondolkodom ezen, kicsit kesergek, 1 percig még sajnálom is magam aztán már nincs rá időm. Tudom, hogy nem vigasztal, de el sem hinnéd, hogy mennyien járunk ugyanebben a cipőben.
2012. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Szintén megértelek. Nekem lombik babám van négy évig vártam rá, de néha elgondolkozom rajta vajon jó döntés volt?.

Sokszor sírom vissza a régi szabad életem, amikor azt csináltam amit akartam, de ennek vége amit rettentő nehéz elfogadnom. Ráadásul én is egész nap egyedül vagyok, és vannak olyan napok amit szinte végigordít, sokszor úgy érzem nem bírom. Egy olyan gödörben vagyok ahonnan nincs kiút, olyan felelősséget vettem a nyakamba ami életem végéig elkísér.

2012. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
TB alapon mindenképpen menj vissza a pszichiáterhez, sőt nálad a pszichoterápia is nagyon fontos lenne! Sajnos a depresszió nem az a kategória, ami itt az interneten bármilyen tanácsra elmúlik, ezért nagyon fontos, hogy ne hagyd abba a terápiát. A gyógyszer önmagában a te esetedben nem elég és a beszélgetés sem a pszichiáterrel. Pszichoterápia kell!
2012. jún. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen és emellett valóban megfontolandó egy fél állás elvállalása. Napi 4 óránál többet viszont ne legyen még bölcsiben a kicsi, ha megoldható! Mindenféle segítséget vegyél igénybe, kérj meg rá mindenkit, aki elérhető! Heti 2-3 óra sport, futás is jót tesz, addig is baba nélkül vagy, tudsz egy picit emberekkel beszélgetni. Vannak olyan klubok, ahol van babysitter, amíg te aerobicozol. Olyan meg nincs, hogy a párod nem vigyáz rá heti 2 órát! Ha ez a helyzet, akkor mi értelme együtt lennetek?
2012. jún. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nincs ilyen csoport? Tudjátok, otthon lévő kismamák klubja, vagy ilyesmi? Ahogy elnézem nem lenne hülyeség, hiszen sokan járnak ugyanabban a cipőben. (nekem nővérem) Mármint: persze, nehéz "hasznosnak" érezni magad, ha senki nem érti, hogy mit csinálsz egész nap, de ha hasonló életkörülmények közt élő nők találkoznának valami szervezett formában, biztos sokat segítene nekik...
2012. jún. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!