Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig adtok a babátokra sapkát?

Mindig adtok a babátokra sapkát?

Figyelt kérdés

Mennyi idősen, és milyen időben van. hogy már nem kell feltétlenül?


A kutacsot, vagy a fülét kell valójában védeni?


2012. jún. 6. 17:39
 1/10 A kérdező kommentje:
enyém 22 hós, de más korúra vonatkozó vélemény is érdekel!
2012. jún. 6. 17:43
 2/10 anonim ***** válasza:

Télen a hideg miatt, nyáron a nap miatt kell valami fejfedő. Különben megsül a feje vagy lefagy, a szél miatt is szoktam rájuk sapkát adni.

A nagyfiam 3,5 éves, ő szereti a sapkát, itthon is néha sildes sapkában mászkál, a kicsi 2 éves, de többször dobja le a földre mint hordja. Amit nem kötözök rá, azt ledobja. Ovis korban már tényleg csak nagy hidegben meg tűző napra kap fejfedőt.

2012. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 27 hónapos,de én már nem adok rá sapkát.Max ha fúj a szél kis kalapot de azt is le szokta venni.20 fok alatt természetesen adtam rá vékonyabb kis sapit.
2012. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Mindig minek? Sosem értettem. Az én fiam 1 éves, de ha pl süt a nap és kimegyünk sétálni nem adok rá csak azért, hogy ne érje a nap. Nyilván délben nem megyünk ki, de ha úgy alakulna akkor ha nagyon tűzne a nap és sok időt töltenénk a tűző napon akkor adnék. Ha fúj a szél, és HIDEG szél fúj akkor természetesen adok rá, de ha meleg nyári szél fúj akkor nem.
2012. jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Előzővel értek egyet,én is így csinálom,12 hónapos a lányom.
2012. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

15 hónapos a lányom, nem adok rá sapkát melegben, mert akkora haja van, hogy szó szerint ráizzad a fejére a sapka. Csurom víz alatta a haja. Nem is tűri meg. Így ha nagyon erős a nap, akkor kendőt kap, azt úgy-ahogy elviseli.

De pl tegnap akkora szél volt, hogy adtam rá egy tavaszi sapkát.

2012. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nagy 4 éves, a kicsi 16 hónapos. Ma pl egyiknek sem volt semmi a fején, 22 fok volt, ha fúj a szél és hűvösebb van, adok mindkettőre, nyáron ha melegebb van, mondjuk 27-28 fok árnyékban, akkor is kapnak min. egy kalapot vagy kendőt. Az ok nagyon egyszerű, ők még annyira könnyen kapnak napszúrást, hogy elég egy fél óra óra a tűző napon, ami lehet hogy árnyékban csak 28, napon legalább 35-40 fok, és kész a baj. Egyébként a gyerekorvosunk ugyanígy tanácsolta.
2012. jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az enyémnek ritkás, szőke haja van, ezért nem tudom, hogy kéne-e a sapka. Ha sűrű, barna haja lenne én sem mindig adnám rá.
2012. jún. 6. 22:41
 9/10 anonim ***** válasza:
1 éves a lányom. Mióta bejöttek a jó idők nem volt sapka a fején. Én egyébként nem is értem, hogy nyáron jó időben minek a sapka a gyerekre. Amikor kánikula van oké, de akkor is csak olyankor, ha sokat van tűző napon a baba, vagy a strandon. Naponta olyan sok gyereket látok sapkában és mindig azon gondolkodom, hogy én csinálhatom rosszul??
2012. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő mondta, hogy mindig kell rá sapka vagy kalap, mert nap szúrást kap. Na de mint írtam, az én lányomnak iszonyat sűrű a haja, neki büntetés lenne a sapka. Erre mondta a védőnő, hogy ő is kapott már nap szúrást. Akkor ő miért nem hord sapkát? :)
2012. jún. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!