Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej bevezetése? Kisfiam 1...

Tej bevezetése? Kisfiam 1 éves lesz a hónapban, lassan lassan eljön a tej bevezetése. Tejen, tejszínen még nem estünk túl. De megmondom őszintén nem is tudom hogyan kezdjek hozzá. (? )

Figyelt kérdés

Egyszerűen csak adjak neki egy pohár tejet? Ha nincs baja akkor már ne is kapjon többé tápszert? És ha van baja? Mit kell figyelni? Egyáltalán lehet baja, hisz semmitől (túró, tejföl) nem volt kiütéses. Bár tejfölt direkt még nem evett, csak ha kajába volt elvétve.

Hogy kell ezt csinálni anyukák? :-)


2012. jún. 7. 20:04
 1/9 A kérdező kommentje:

És milyen tejet? Nálunk lehet kapni házit, idehozzák házhoz, de csak heti 2 alkalommal, az nem savanyodik meg hamar? És ha esetleg elkezdem neki a házi tehén tejet adni azt vizzel? És ha esetleg utána mégis inkább boltit adnék azt lehet? :-)

Ezer kérdés merült fel bennem...jajnekem.

2012. jún. 7. 20:06
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult ez, nyomj a kezébe egy pohár tejet. ha házi akkor forralva (nem kell vizezni,minek?) ha bolti akkor mehet hidegen is.

Ma már az orvosk többsége 9 hónapos kortól ajánlja a tejet, mert amióta kitolták 12 hónapos korra azóta több a tejallergiás. Ezzel is az lesz mint a gluténnal. Azt is először tiltották 1 éves kor alatt, most kötelező 6 hónaposan.

tehát adj neki egy pohár tejet.

(a tejallergia nem kiütés, hanem hasmenés formájában jelentkezik)

2012. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hú de jó gyorsan válaszoltál. Köszi!

Hát igen...én túl dramatizálom ,mert úton útfélen ezt kapja az ember : Ne adj tejet! Jaj mi lesz! Allergiás lesz! Nem szabad csak úúúgy adni neki, óvatosan kell! stb.. én meg már hülyére gondolkodom az agyam, hogy miként is csináljam.

Na de akkor ha issza a tejet már ne adjak tápszert, vagy inkább ezt jobb volna védőnővel egyeztetni? (bár ő még azt mondja, ohgy inkább másfél évig ne adjak neki tejet:/)

2012. jún. 7. 20:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is a hónapban töltjük a lánykámmal az egy évet! Én sem adtam eddig tejet, csak joghurtot meg pudingot meg ilyeneket! Valószínüleg én várok még a tápszer leváltásával és ez nem azt jelenti hogy nem fogom megkóstoltatni vele a tejet! Lánykám van hogy nem jól eszik egy adott nap pl. fogzáskor, torok fájáskor.. stb! Ilyenkor utolsó ments váram a tápszer mint vitamin forrás! Ezt én szeretném reggel és este továbbra is adni! De én valószínüleg a napokban a du. alvás előtt megkóstóltatom vele simán kakóként :)
2012. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ó. Azt hittem, hogy csak az én fiam él tápszeren fogzáskor:) Igen,nálam is ez a mankó...mármint a tápszer. Előfordul,hogy 1-1 kajálása annyira gyatra, hogy adnlm kell neki plusszban tápszert is. Ezekszerint (én nem olvastam utánna) a zejben noncs annyi vitamin mint a tápszerben.
2012. jún. 7. 22:01
 6/9 anonim ***** válasza:
A tápszer dobozának a hátulján rajta vannak azok a dolgok amik benne vannak! Egy tejes zacsin nincsenek olyanok :D szerintem nyugodtan csinálhatod te is ezt amit én! Tedd napközbenre a tejnek a megivását :) Így szokatod is szép lassan a tejhez de támaszkodhatunk a tápira is :)
2012. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké..,köszi:-)
2012. jún. 8. 06:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Neharagudj hogy zavarkodok de ma voltunk Dokinál és elég sokat beszélgettünk a tej kontra tápszer témáról! Szóval a mi dokink tisztában van mindennel (fogzás, nem evés, kicsi súly stb......) És ő azon a véleményen van mint én és te hogy jó mankóként támaszkodni a tápszerre! Szóval ő azt tanácsolta hogy adjak neki mindent ami tejes kivéve a tejet mint italt! Mert ahogy egyszer megízlelik a tejet mint kakaó vagy bármi (reggel, este) akkor többet nem fogadják el a tápszert! És hát ő is azt hangsúlyozta hogy a tejben közel sincsenek azok a vitaminok mint a tápszerben! :) Gondoltam leírom :) Szia nektek!
2012. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!!:)
2012. jún. 12. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!