Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babamérleggel mért súlynál,...

Babamérleggel mért súlynál, ha pl. : etetés előtt 3740 g volt a súlya és utána meg 3840 g. Akkor ez azt jelenti hogy 100 ml-t evett?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
IGEN.
2012. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, azt. Ne haragudj, nem sértegetni akarlak, de mégis, mi mást jelentene???
2012. jún. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


ezt én kérdeztem, olvasd el a 9/12 -es válaszolót! CSAK ezért kérdeztem meg, mert érdekelt hogy most akkor hogy van ez! Egyébként köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 7. 21:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, de ne méregesd minden evés után! Az anyatej összetétele, és a baba étvágya is változó, ezért előfordul, hogy ő jól lak azzal, amit te kevesellsz, és megijedsz. Bőven elég max. hetente mérni.
2012. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elég aggódós vagyok, és ezért "méregetem" minden evés után, plusz hogy a védőnő is tanácsolta hogy naponta ne egyen 500-520 nál többet, de ezt meg csak úgy tudom nézni ha mérem etetésenként. Nekem sem esne jól igaz, ha úgy lenne rám szabva mennyit ehetek, de még nagyon az elején vagyok, és az első babám. Nem szeretnék semmit elrontani!
2012. jún. 7. 21:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért tanácsolta ezt a védőnő, hátha tudok rá más alternatívát. :) Ne haragudj, hogy kérdezősködöm, csak én is annak tanulok, és sajnos sok a túlhaladott tévhit, amivel jól lehet ijesztgetni a kezdő anyukákat.
2012. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Na de hogyan mondod meg a babádnak, hogy ne egyen a ciciből 500 ml-nél többet? volt hogy a 4 hetes babám egyszerre 210 ml-t evett egymás után 3-szor is. Aztám meg 80-at. Egy anyatejes babánál (azért gondoltam h az ,mert méred és nem a cumisüveg mérőskáláját olvasd le) nem lehet és nem is kell határt szabni. Annyit szopik, amennyi elég neki. Ne aggódj és legfőképp ne mérd mindig. Tudooooomm. Megnyugtató. De egyben idegeskedsz is rajta.Feleslegesen.
2012. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát az én babóm tápszeres sajnos, de még erre is azt mondta a védőnőtől kezdve a gyerekorvoson át a férjemig (ő is orvos) mindenki, hogy tudja, hogy mennyit egyen belőle. 150-et eszik naponta négyszer utána meg 3x100-at és egyszer 90-et... Tökéletesen gyarapodik, már-már tankönyvien.


Az anyatej meg sokkal jobb, én is úgy tudom, hogy ha nő és minden ok, akkor felesleges minden evés után mérni.

2012. jún. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazából azt tanácsolta hogy az első pár hétben - még csak 2 hetesek vagyunk- mérjem hogy mennyit szopizik, és figyeljek hogy 500ml 520 ml között legyen ezért mérem.


Igen teljesen igaz, hogy nem tudom szabályozni hogy mikor mennyit egyen, egyedül arra szoktam figyelni hogy mikor először "csúszik" ki neki a cicim a szájából, akkor már van egy bizonyos mértékű telített érzése, - persze azért még tudna enni- de ilyenkor szoktam mérni hogy mégis hol járunk már... ha magához képest keveset evett akkor még vissza rakom, de van hogy pár perc alatt teljesen "meg szívja magát" :) akkor már nem teszem vissza.

2012. jún. 8. 14:22
 10/11 anonim ***** válasza:
De miért kéne 500 ml-re korlátozni? :S Sok kisbaba 80-100 ml-ket eszik egy huzamban ebből napi 8-10, az gyakran 800 ml, ehhez képest az 500 túl kevés...
2012. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!