Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otthon milyen gyógyszereket...

Otthon milyen gyógyszereket vagy gyógyhatású készítményeket érdemes tartani? 2 hónapos a babám.

Figyelt kérdés
Kérdeztem a védőnőt, de azt mondta, hogy amit gondolok... Szóval ezért kérdezem itt, mert itt úgy látom rengeteg tapasztalt anyuka van, nekem viszont ő az első babám.. Nagyon szépen köszönöm!
2012. jún. 8. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk ezek vannak itthon: Germicid C kúp (láz esetére), glicerinkúp (komolyabb székrekedés esetére), kamillatea (orrcseppnek, nátha esetére)

Nagyon más nem kell.

2012. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Legyen otthon kálcium, lázhúzó.

3 hónapos kortól vehetsz Nurofent, de nekem van a hűtőben Germicid kúp is.

Van itthon még c-vitamin, és semmi extra, esetleg a kapott gyógyszerek maradékai. Én legfontosabbnak a lázhúzót és a kálciumot tartanám.

2012. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ami nálunk mindig van itthon:

-lázcsillapító kúp (két különböző hatóanyagú, mert nem tudni melyik használ)

-hányáscsillapító kúp

-tengervizes orrspay

-Baby luuf balzsam (nagyon jó megfázásra)

-ha majd fogzik, akkor vehetsz homeós golyócskákat.



Egyenlőre ennyi, mert most még annyira pici, hogy úgyis orvoshoz kell szaladni vele azonnal.

Később majd jöhetnek:

-Normolit por (hasmenésre)

-köhögéscsillapító szirup

-Calcium (köhögésre szokták adni, de ha összecsípi a szúnyog olyankor is adom, nem viszket annyira)

-Medhirud krém (ez majd akkor jön jól, ha már nagyobb lesz,és esik... kékfoltokra, koppanásokra)

-...és a teák( kamilla, bodza, hársfa, csipkebogyó) így vészeltük át a téli megfázásokat :)

2012. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok: igen, lehagytam az orrspray-t! Legyen otthon!
2012. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

c vitamint, lázcsillapítót, só oldatos orrspray-t tartok a baba számára állandó jelleggel (meg ami maradt korábbi betegségből: hasfogó)


Igazándiból ezek közül is a lázcsillapító a legfontosabb. Saját magunknak is gyakorlatilag ezzel vagyunk felkészülve, meg mivel én migrénes vagyok, ezért egy bizonyos jól bevált fejfájáscsillapító ami mindig van otthon. Babának se kell túlvariálni.

2012. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kerria ***** válasza:

Germicid és Germicid C kúp (láz esetére)

Nurofen (hónapos kortól, láz és fájdalomcsillapító)

Cebion cseppek (C-vitam megfázás esetén, vagy gyengébb tüneteknél mint orrfolyás)

Stérimar Baby Tengeri sóoldatos spray (orrszívózás előtt nagyon jól fellazítja a nyálkát, és könnyebb kiszívni is)

Dentinox, vagy dologél (fogzás idejére)


Nálam ezek vannak bespájzolva. Ezeket használjuk, ha kell!

2012. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami nekünk mindíg van itthon:

- láz és fájdalom csillapító kúp (van itthon lázcsillapító szirupunk is de amíg kicsi, bukhat stb., ráadásul az én kislányom el sem fogadja- kiköpi... addig jobbnak tartom a kúpot tehát a szirup szinte felesleges- legalábbis nekünk)

- tengervizes orrspray, és baba orrcsepp

- glicerin kúp (makacs székrekedés esetére)

- bélflóra regeneráló (hasmenés esetére)

- viburcol homeopátiás kúp (fogzásra, nyugtalanságra nekünk bejött, néha akkor is kap egyet ha úgy látjuk ki akar valami nyavalya jönni rajta hátha megelőzzük)

- fogzást segítő ínykenőcsök (pl. dologél, dentinox)

- Alsol, Halicar, és bepanthen plus krém (kiütés, csípés, bőrpír, karcolások kezelésére)

- még nincs itthon de ha elkezd menni kislányom biztos hogy szerzek be gézlapokat és betadin sebfertőtlenítőt, sebtapasz (hátha lesz egy-egy nagyobb elesése)


Nekünk nincs itthon de az előző válaszolóknál láttam és jó ötletnek tartom (talán én is beszerzem): hányás csillapító kúp, Luuf balzsam


Én nem vagyok gyógyszer párti, ritkán szedek és adok gyógyszert a gyereknek is, de szeretem ha a legtöbb dologra fel vagyunk készülve a biztonság kedvéért (amire van gyógynövényes, homeopátiás megoldás biztos először azt próbálom- tehát minden ilyen dolognak örülök ha van itthon).

2012. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

És persze D- és K-vitamin! D naponta 1 csepp, K havonta 1 adag, ha jól emlékszem, 5 hónapos korig.

Fürdetőkenőcs, nem csak fürdetéshez, hanem ha kiszáradna a bőre, azt is bekenheted vele, hidratálás végett.

2012. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! Úgy látszik van mit pótolnom, egy csomó olyat írtatok, ami eszembe sem jutott volna. Köszönöm :)
2012. jún. 8. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!