Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkényezteti a gyereket?

Elkényezteti a gyereket?

Figyelt kérdés
Anyukámmal élünk egy házban, külön lakrészünk van, de persze sokat segít, vigyáz a gyerekre. 9hónapos lányomon azt vettem észre, hogy nagyon kötődik hozzá, szereti és ez kölcsönös, sokat foglalkozik anyukám vele és emiatt nagyon hálás vagyok. Az etetéseket, pelus csere stb én csinálom de naponta 1-2 órát mindig vigyáz rá, amíg én vásárolok stb. A lányom egy idő után elkezdett sírni ha meglátta az udvarban és nem jött oda hozzá, nem vette ölbe. Én próbáltam nem elkényeztetni, de anya engedekenyebb és persze minden nyafira ölbe veszi. Szóltam, hogy ne tegye, mert semmi baja és én nem tarthatom a gyereket az ölemben egész álló nap, mert úgy szoktatja ő. Meg is értette, de csak azt érzem, ha nem látom őket akkor folytatja a kényeztetést, mert a lányom csak sír ha nem veszi fel, még ha mellettünk is van, sír anya után. Sokszor hallom ha nyöszörög anya mondja neki: jóóó, gyere ide! És rövid távon a probléma megoldva, a gyerek csendben van, de én azon dolgozom, hogy ne legyen ilyen helyzet, hogy minden fittyentésre ölbevegyem, hanem megvígasztalom egy símogatás vagy mosoly és folytathassa a játékot. Úgy érzem, amikor nekem is megy a hiszti, hogy a gyerek már érzi, hogy mami ilyenkor ölbe veszi és én vagyok a gonosz, mert én nem. Már az is eszembe jutott, hogy féltékeny vagyok! dehát maminak elég szeretnie az unokát, nekem pedig nevelnem kell. Jelzem, ő nem engedte meg a nagyszülőknek, hogy az én nevelésembe beleszóljanak, ezt meg is mondtam neki, erre összehúzta a szemöldökét és azt mondta,"dehát annyira szeretem az unokámat" amire a válaszom az volt hogy akkor ne csináljon rosszat neki. Hogyan tovább?
2012. jún. 8. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Úristen! Egy az egybe anyósom. Kész vagyok tőle.
2012. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Atroposz ***** válasza:
57%
Általában ez így szokott lenni anyuka neveli nagymama kényezteti az unokát.ha neked is lesz unokád te is ezt fogod csinálni.Pont tegnap beszéltem egy idős nénivel hogy más az unoka és a gyerek kapcsolat.Több mindent enged meg az unokának mint egykor az ő gyerekeinek.
2012. jún. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A gyerekek hamar megtanulják,hogy ki mennyit enged meg neki és csak attól várják el a "kényeztetést". A te babád is megtanulja,hogy te nem engedsz meg neki annyit,mint a nagymama.
2012. jún. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet. Én engedem a nagyszülőknek, hogy kényeztessék, mert a babák nagyon okosak, meg tudja különböztetni, hogy most a mamánál vagyunk, itt lehet ezt-azt, amit otthon nem, úgyis ölbe vesznek, úgyis kapok csokit... Én fiam nem is próbálkozik apróságoknál már itthon, csak a mamáéknál. Engem nem zavar így. Viszont a te helyzeted más, mert együtt laktok, így gyakorlatilag minden nap kényeztetve van kicsit a mamánál. Megértelek a féltékenység miatt is, hiszen később is az lesz, ha te nem engedsz meg valamit, akkor majd lemegy a mamához, vagy szalad hozzá, hogy majd ő megengedi, hiszen ő kéznél van.

Többet kellene erről beszélnetek szerintem. Bár maga az, hogy ölbe veszi, nem hiszem, hogy gondot okozna, mert szerintem nagyon is megkülönbözteti, hogy te nem fogod ölbe venni mindenért, de más dolgokért később tényleg szaladni fog rögtön a mamához (nem kaphat nasit, stb.). Később pedig a mama is mondogathatná, ha valami miatt hozzá rohan a pici, hogy anyával beszéld meg (már ha nevelési kérdésről van szó), ebben anya dönt.

2012. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hol itt a probléma. Úgy értem, hogy azt persze világos, hogy mi miatt izgulsz, de hidd el, a lányod pontosan tudja, hogy mi az, amit a nagyival megtehet, de Veled meg nem.

Mérlegelned kell, mi a fontosabb. Ha ez annyira zavar, akkor bizony ne hagy rá anyukádra naponta 2 órát.


Másik lehetőség, hogy próbálsz beszélni anyukáddal a nevelési irányelveidről. Ez viszont elég necces, mert az emberek (főleg a nagyszülő korúak) leginkább ösztönösen bánnak a gyerekkel, ezért nem igazán fog tudni máshogy viselkedni, mint ahogy jön neki.

Ezen felül egyet értek azzal, hogy a nagyszülők inkább kényeztetnek, mint nevelnek...

2012. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen nálunk ugyanez van anyukámmal és anyósommal is,bár anyósommal több probléma van Ő abszolút nem ért hozzá,nem itatja ha Ő vigyáz rá kiviszi a tűzőnapra ráadásul sapka nélkül,cigizik a szobájába majd beviszi a gyereket stb.

Kisfiam 13 hónapos,anyukám néha úgy kezeli mint 3-4 hónapos csecsemőt,már nagyon szépen elalszik egyedül,de ő ringatni akarja,eszik egyedül kis kezével tömi a szájába de ő segíteni akar,itatja amikor magától is tud inni,minden másodperben fölveszi ha egyet nyafog a kisfiam.Hiába kérem hogy ne tegye,persze kényeztesse, de utána kisfiam napokig tiszta hiszti nem hajlandó egyedül elaludni,ha be rakom a karámba hogy játsszon 40-60 percet is elvan benne,na ha anyukámmal volt akkor egy percet sincs el.Anyósommékkal túl vagyok pár vitán mire felfogták mit kérek,most már nagyrészt kérdeznek,de volt jó pár konfliktus,anyukámmal nehezebb beszélni mert hamar megsértődik,de muszáj lesz mert kisfiam szeptemberben megy bölcsibe és előtte 3 hétig Anyukámmal lesz napközben,mert kezdem a gyakorlatom párom meg dolgozik,és nem szeretném hogy amit eddig szépen megtanult,megszokott az felboruljon,és újra kelljen szoktatni,nagyon értelmes kisfiú,és hihetetlen gyorsan megszokja ha mondjuk ringatva akarják elaltatni vagy ha folyamatosan felkapkodják.

2012. jún. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Hol a probléma??? Először is a gyerek nagyon jól megtanulja, kinél mit lehet, nem fogja ugyanazt elvárni tőled, mint amit a nagymamától. A másik: 9 hónapos gyerek még nagyon pici, sokat kell ölben lennie, örülj, hogy anyukád ezt megadja neki.

Amúgy egy példa: ha anyukámmal vannak a gyerekek, ő folyton játszik velük, félretesz minden egyebet és játszanak. Én simán csinálom mellettük a dolgomat és nincs nyafogás. Megtanulják a gyerekek, nincs miért aggódni.

2012. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Disi ***** válasza:
Nálunk nincs iylen nagyi, mégis megy egyfolytában az ölbe kéredzkedés és ha nem történik meg, akkor a sírás. Szerintem ez amúgy is ilyen korszakuk, de arra tényleg hasznos lehet hogy megtanulja mit lehet a nagyival és mit veled. Szerencsére az én anyukám nem szokott semmibe beleszólni, csak akkor ad tanácsot ha kérdezem, de ő is azt mondta hogy a nagyi dolga nem a gyereknevelés hanem a kényeztetés :))) Mivel együtt laktok így a te babádnak sűrűbben jut ebből.
2012. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A gyerek nem buta,tudja kinél mit engedhet meg magának.Hadd kényeztesse a nagymama.
2012. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!