Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnos már most látom, hogy...

Sajnos már most látom, hogy elrontottam a gyereket! 7 hetes, és csak kézben nyomja! Mit csináljak, hogy ezen változtassunk?

Figyelt kérdés
Pár hete, még elaludt a mellkasunkon tv nézés közben, nem kellett dajcsizni, sétálni vele állandóan. Most már igen, sajnos kiharcolja. Próbáltam hagyni hagy sírjon, de attól még rosszabb. Vettem neki vászon hintát, hátha majd abban jókat alszik, de csak üvölt benne. Hogy tudom őt erről leszoktatni, vagy már késő?
2012. jún. 8. 12:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő, korai!!! Egy ilyen pici babát nem lehet még elrontani, elkapatni, neki erre van szüksége, majd változik szépen idővel, addig meg tarts ki! Ha nehéznek érzed, segíthet a hordozókendő.
2012. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

hát igen, 7 hetesen ez már késő, nincs más, míg garanciális, cseréld vissza!


most komolyan, 9 hónapig napi 24 órában a pocakodban hozzád simulva alukált, egész nap hurcibáltad, most meg, hogy erre tartana igényt, el lett rontva?

teljesen normális, az "elrontás" rész majd hónapok múlva...

addig pedig ne hagyd sírni, te vagy az anyukája, te vagy érte, nem pedig fordítva! nem tud mást csinálni csak sírni, ez az egyetlen kommunikációja!

gondolj bele, lebetegednél, nem bírnál felkelni, kérnéd a férjedet, hogy jöjjön beszélgetni veled erre rád zárná az ajtót, hogy sírjál csak, kit érdekel? ugye milyen szar lenne? ne csináld ezt egy épp csak megszületett babával!

2012. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek az előző válaszolóval. Fognak még változni az alvási szokásai. Ne hagyd sírni semmiképp! (És szerintem ne tv-zen, bár ezt nem kérdezted.)

Az én fiamat 2.5 hónapig ringatni kellett (hasfájós volt), aztán jött a cicin elalvás, 4 hónapos korától cumizik, azóta elaszik egyedül cumival.

2012. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem a baba tv-zik, hanem én, ő csak fekszik a mellkasomon és alszik, vagyis úgy volt! :)

Vagyis akkor másnál is előfordult, 3.-jára tudta betenni a kiságyba, mert rögtön kinyílt a szeme mihelyt abbamaradt a dajcsi? Akkor még ne várjam, hogy magától szépen elalszik ha kiságyba teszem? De sem a kiságyba sem a játszószőnyegen nem bír 3 pecnél tovább maradni. Rögtön hiszti fel kell venni...

2012. jún. 8. 13:09
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Úristen ne haragudj de mi az hogy DAJCSI???


Egy 7hetes babáról beszélünk,őt még nem lehet elrontani! Sírni meg végképp ne hagyd,neki rád van szüksége.


A lányomat több mint 1éves koráig kellett "dajcsizni" vááá.....,szó szerint. Lehet hogy hasfájós a babád?!

2012. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
NEM HISZTI!!! Egy 7 hetes kisbaba nem tud hisztizni!!! Egészen egyszerűen lehetetlen, hogy ennyi idő alatt alkalmazkodjon a kinti világhoz, mikor egész eddigi életét a pocakodban töltötte! Vedd fel, most az a dolgod, neki meg az, hogy ezt elvárja. Majd nagyon lassan, hosszú idő alatt megváltozik. De most csak azt csinálja a babád, ami a dolga.
2012. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Én kincsem is 6 hónapos koráig ringatni kellett, meg volt amikor velünk aludt. most 14 hónapos , és egyedül alszik a kiságyba. (pedig én örülnék ha lehetne még ringatni egy kicsit!) Olyan hamar felnőnek, használd ki amíg hagyja magát ringatni!
2012. jún. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Letenni és aludni,mikor te akarod?és ha azt akarod,h játsszon,akkor csinálja azt?Ő nem robot,nem gép...

Nekem is ezzel jöttek anyuék,anyósék,h elrontjuk,mert ölben volt,mert rajtunk aludt,mert nem hagytuk sírni,mert kb óránként megszoptattam,stbstb...

Most egy éves múlt...esze ágában nincs ölben lenni,fedezi fel a világot,szopizást csak alváshoz kajának használja,napi 2szer..

semmit nem rontottatok el,ez egy ilyen időszak,RÁTOK van szüksége,nem játszószőnyegre és társasira...1-2hónap változik,vagy nem,de ettől nem hiszem,h annyira kétségbe kellene esni

2012. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%

Nem rontottad el... az én kislányom ugyanezt csinálta... nekem is mondták hogy elkapatom, de én nem hagytam sírni (amúgy is annyira fel tudta egy perc alatt hergelni magát hogy hihetetlen). Folyton kézben volt (vagy hordozókendőben- sétálni is csak ezzel tudtunk mert a babakocsiban is ordított, és néha itthon is beletettem hogy legalább a kezem szabad legyen egy kicsi), és leülni sem lehetett ám vele mert akkor sírt... kapott hintát max 2 percig volt el benne (teszem hozzá később megszerette ma már imádja). Nálunk magától kinőtte az állandó kézben létet, időről időre megpróbáltuk cumival betenni az ágyba hátha egyedül is elalszik, simiztük a hátát (sokáig nem ment aztán egyszer csak megtanult magától elaludni). Most 6 hónapos a kislányom, ha ébren van nincs el egyedül, és még mindíg picit hisztis típus (de ez nem baj egyszerűen ilyen természetű- makacs, akaratos és nagyon igényli a társaságot), eljátszik ő a szobájában de csak ha ott ülünk vele (én ennek is örülök mert legalább már nincs sokat kézben), viszont szépen elalszik egyedül (már az ágya mellett sem kell ottmaradni vele ha fáradt).

Megmondom őszíntén ha szeretnék magamra 10 percet, mondjuk reggelizni, vagy hasonló, akkor én a pihenő székébe szoktam beletenni tv-t nézni vagy amíg kisebb volt a játszóhíddal is elvolt a székben (tudom sokan ellenzik a tv-t kisbabáknak de szerintem nem bűn- ha nem rendszeresen és nem órákig nézetjük vele- pláne ha máshogy nincs el a kisasszony egy picikét sem).

Tehát semmit sem rontottál el, minden babának más a vérmérséklete, a Te babád ilyen. Persze próbáld egyedüllétre szoktatni (próbáld időről-időre picit otthagyni a játékaival), de szerintem sírni ne hagyd sokáig (kis nyekergés belefér). Ki fogja nőni... addig pedig kitartást, én tudom, hogy nem egyszerű (legalábbis én bevallom nehezen éltem meg).

2012. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Első babánk, és ugyebár az "okosoktól" azt hallani, hogy ne vedd fel, hagy sírjon, mert elkényezteted, hozzászoktatod... Imádom Őt és sajnálom mikor sír. Tudom, csak így tud kommunikálni. Nem pocak fájós. Egyszer-egyszer fájt, de azt hamar észrevettük, máshogy sírt.

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy azért ahogy telik az idő lefoglalják majd a játékok, és szépen elalszik ha fáradt.

2012. jún. 8. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!