Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák! Szerintete...

Tapasztalt Anyukák! Szerintetek csinálhatom így? Kicsit hosszú lesz, bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az én kisfiam koraszülött,6 hós múlt.A koraszülöttsége miatt havonta jár hozzánk a védőnőnk,ilyenkor mindig elmondja mit adhatok neki már enni.

5 hósan kezdtük a hozzátáplálást,eszik már gyümölcsöket,főzeléket és tejpépet is.

Az üvegeseket jobban szereti,amikor én csinálom a főzeléket (ugye krumplival)azt kiköpködi.

Akár üvegessel keverem össze,hátha,de így sem eszi meg mikor megérzi benne a krumplit.

A védőnőm azt mondta 7 hósan kezdhetem el a csirke-ill.pulykamellet...

De mivel neki ennyire nem megy ez a krumplis dolog,vannak itthon bébikajáim,de már húsosak.

13 nap múlva tölti be a 7 hónapot.

Tényleg muszáj megvárnom a 7 hót,vagy már megkínálhatom vele akár ma is?

Egy első babás Anyuka!


2012. jún. 8. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

nem pontosan értem, hogy a hus nélküli főzelékbe miért is kell krumplit tenni?


enyém 2,5 éves, soha! nem ette meg a krumplit. szerintem mondjuk nem is az a főzelék alapja...


amúgy 6 hónapos kortól lehet bevezetni a csirke mell husit, csak ugye a te picid koraszülött, lehet emiatt kéne még várnod. de te vagy az anyukája... :)

viszont tényleg ne főzz krumplival mindent ha nem szereti.

vízben főzd le, vedd ki a zöldséget, turmixold össze, pont jó állagú

2012. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez lehet hogy hülyén fog hangzani és nagyon egyszerűen, de mi lenne ha esetleg nem tennél bele krumplit, és akkor megenné amit te készítesz otthon?! És most miért is szeretnéd siettetni az időt? Nem azért, ne vedd bántásnak, de ha még túl gyenge a gyomra a húsok megemésztéséhez, akkor miért kockáztatnád meg hogy esetleg fájjon szegény gyomrocskája, plusz még magadat is ujjabb találgatásnak kitennéd hogy most mi baja lehet?
2012. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mert a védőnőm azt mondta,a főzelék alapja a krumpli és azzal csináljam neki a déli étkezésre.

Tehát ha nem krumplival csinálom,akkor mégis hogy csináljak neki főzeléket?

Sajnos én nem értek még hozzá :)

2012. jún. 8. 15:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2/3 as vagyok,

[link]

nézz be erre a honlapra hátha segít valamit. :)

2012. jún. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kerria ***** válasza:
100%

Enyém sem szerette a krumplisakat, így kihagytam... nyugodtan hagyd ki, nem lesz semmi gond, pár hét múlva próbáld meg nála ismét, aztán kiderül.


Pici husit adj neki, pár kanálnyit, ha nem lesz tőle másnapra baja, akkor nyugodtan eheti.

Tény, koraszülött a babád, az enyém meg nem, mi 3 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mert székrekedéses volt szegénykém. 4 hósan jöttek a zöldségek, 5 hónaposan a husik... eddig nincs semmi baja semmitől és mindet eszik, kivéve a krumplit...

2012. jún. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az enyém se ette a főztöm egy ideig. nyugodtan add neki amid van, nekem dokinő mondta h 1-2 -3 hét semmit se jelent
2012. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igaz hogy sokukhoz adnak krumplit, de van közte amikhez nem kell...jobb ötletem hirtelen nem volt.
2012. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem szereti a krumplit, mint főzelék alapot, akkor adj neki főtt rizst! Már ehet!

1/3-2/3 arányban ugyanúgy adhatod a zöldségekhez, mint a krumplit!

Nem tudom, mennyivel született korábban, az enyém a 37. hét végén 2600 grammal. De én 6 hónapos korában adtam már neki húst. Neked nem muszáj, ez a te anyai ösztönödre van bízva.

2012. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Először is, ha nem szereti a krumplit, akkor rizzsel, kölessel is sűrítheted az ételeit. Vagy akár gabonapéppel, főtt gabonapehellyel (ha kap már glutént) is.

Nekem azt mondta a védőnő 6. hónap végén kezdjem a húst, csirkével és pulykával... én ehhez tartom magam... de szerintem semmi baja sem lesz, ha már most adsz neki a korának megfelelő húsos bébiételt. De miért akarsz feltétlen húst adni neki már most? Ha jól értem azt írod azért szeretnéd neki adni már most a húst mert nem eszik krumplit, de a husi nem fogja pótolni a krumplit, mert a krumpli szénhidrátban gazdag, a hús pedig fehérjében (és vasban, B12 vitaminban).

2012. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket és a válaszokat mindenkinek!
2012. jún. 9. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!